Дослідження показує, що з 2016 по 2019 роки кількість хірургічних втручань, пов’язаних із статевими проблемами, зросла майже втричі

Gender Surgeries

За підрахунками дослідників, кількість процедур зросла приблизно до 13 000 у 2019 році з приблизно 4 550 у 2016 році, оскільки доступ розширився.


Відповідно до нового аналізу, опублікованого в JAMA Network Open у середу, кількість операцій із підтвердження статі, спрямованих на узгодження зовнішнього вигляду пацієнтів з їхньою гендерною ідентичністю, зросла майже втричі в Сполучених Штатах між 2016 і 2019 роками.

  • Згідно з оцінками дослідження, кількість процедур зросла з приблизно 4550 у 2016 році до приблизно 13 000 у 2019 році, а потім трохи знизилася у 2020 році. Через обмеження даних дослідники вважають, що справжні цифри вищі.

Контекст: догляд за перехідним періодом став політичним питанням

Гендерно-підтверджуючий догляд став ключовим політичним питанням для консерваторів напередодні президентських виборів. Принаймні 20 штатів на чолі з республіканцями обмежили або заборонили такий догляд за неповнолітніми.


Гендерно-підтверджувальна хірургія підтримується багатьма медичними групами. Проте напрочуд мало відомо про те, як часто виконуються ці операції.

Gender Surgeries

«Було відчуття, що все більше пацієнтів запитують про це і, зрештою, прагнуть цього, але достовірних даних не було», — сказав д-р Джейсон Д. Райт, завідувач відділення гінекологічної онкології коледжу лікарів і хірургів Вагелос Колумбійського університету. який керував дослідженнями.

«Наше дослідження — одне з перших, яке визначило вікові групи та процедури, які вони проходять».

Минулі аналізи показали, що кількість таких операцій збільшується. Експерти в галузі охорони здоров’я передбачали більш різке зростання в останні роки, частково через зміни у федеральних законах і законах штатів, які часто вимагають покриття послуг, пов’язаних з переходом.

Цифри: які види процедур вибирають пацієнти?

Доктор Райт і його колеги підрахували кількість пацієнтів із двох баз даних, які підтримує Федеральне агентство з досліджень і якості охорони здоров’я, щоб врахувати як стаціонарні, так і амбулаторні процедури, і зважили цифри, щоб отримати оцінки для всієї країни.

  • Згідно з аналізом, з 2016 по 2020 рік було прооперовано близько 48 000 пацієнтів. Найпоширенішими були операції на грудній клітці та грудній клітці: їх було близько 27 187, або 56,6 відсотка всіх операцій із підтвердженням статі.

Дослідники підрахували, що протягом цього періоду було проведено близько 16 872 операцій на статевих органах (35,1 відсотка від загальної кількості) і близько 6 669 операцій на обличчі та косметичних операцій (13,9 відсотка).


Трохи більше половини всіх пацієнтів були у віці від 19 до 30 років; близько 22 відсотків були у віці від 31 до 40 років; і майже 8 відсотків були віком від 12 до 18 років. Зокрема, кількість операцій на статевих органах зросла з віком, що дослідники пояснюють вищою складністю та «остаточним характером» процедури.

  • Загальна кількість процедур зросла з 2016 по 2019 рік, але трохи знизилася в 2020 році, що, на думку дослідників, могло бути результатом початку пандемії Covid.

Дані включали лише операції в стаціонарі та амбулаторних умовах і не включали випадки, коли хірурги пропускали певні коди діагнозу, пов’язані зі статтю. У результаті результати дослідження «майже напевно не відповідають реальним цифрам», — сказав доктор Райт.

Довідкова інформація: Останні розробки в підтримці догляду за гендерною ознакою

Велика частина національних дискусій була зосереджена на лікуванні підлітків. Раніше цього місяця Американська академія педіатрії підтвердила свої рекомендації щодо гендерно-підтверджувального лікування, але також замовила новий перегляд дослідження після того, як європейські органи охорони здоров’я знайшли сумнівні докази його ефективності.


Емілі Баумгартнер, NYTimes

Вам также может понравиться