Вакцини проти Covid-19 можна оновити для варіанта Delta. Ось як.

delta

Вчені працюють над адаптацією платформи мРНК, що лежить в основі деяких вакцин, для націлювання на певні штами вірусу


Високоінфекційний дельта-варіант SARS-CoV-2 поширився у більш ніж 140 країнах і становить 98% випадків захворювання на COVID-19 у США. Хоча вакцини, дозволені США, забезпечують надійний захист від важких захворювань, вони не є на 100% ефективними, і проривні інфекції, хоча і рідкісні та, як правило, легкі, все ж трапляються.

  • Маючи це на увазі, вчені працюють над розробкою кадрів, які б спеціально орієнтувалися на варіант Delta. Платформа мРНК, яка стоїть за деякими вакцинами, може зробити цей процес відносно простим, на думку Меттью Джонсона, старшого директора з розробки продуктів Інституту вакцини людини Дюка.

Вакцини діють, піддаючи організм нешкідливій версії або частині вірусу. Це вчить нашу імунну систему розпізнавати справжній вірус і боротися з ним, якщо наше тіло заражається ним. Вакцини на основі мРНК, розроблені для Covid-19, включаючи дві, виготовлені Moderna Inc. та Pfizer Inc. та партнером BioNTech SE, – лише на білках зовнішнього шипа нового коронавірусу, щоб стимулювати наш імунний захист. Білки шипа окулюють зовнішню поверхню вірусу і допомагають йому зачепитися і заразити здорові клітини.


Сучасні вакцини базуються на версіях вірусу, які циркулювали на початку пандемії. Але вірус зазнав генетичних змін, що призвело до появи нових варіантів, включаючи Delta. Деякі з цих мутацій змінили структуру білка -спайку Delta, зробивши його кращим у зараженні клітин — одна з причин, що Delta більш інфекційна, ніж інші варіанти.


Ця модель, створена Робертом Ф. Гаррі, вірусологом з університету Тулан, показує частини білка, на які впливають мутації Delta.

delta

Мутації Delta потенційно ускладнюють розпізнавання антитілами, створеними оригінальними вакцинами, оскільки ці антитіла були розроблені для розпізнавання особливостей попередніх версій вірусу.
Однак вчені стверджують, що існуючі вакцини проти мРНК можна змінити, щоб врахувати такі мутації.


Вам также может понравиться