Варіанти вірусу Covid-19 Mu та Lambda навряд чи витіснять Дельту

Covid-19 Virus Variants Mu and Lambda

Вірусологи кажуть, що дельта-варіант вірусу Covid-19 має хороші позиції, щоб зберегти своє панування над новими варіантами, такими як лямбда та мю.


Відповідно до даних Центрів контролю та профілактики захворювань та Nextstrain, служби відкритого коду для відстеження патогенів, дельта становить 99% нових випадків COVID-19 у США та приблизно 88% випадків у всьому світі. Вірусологи очікують, що Delta випередить нові варіанти вірусу SARS-CoV-2, включаючи лямбду та мю, у полюванні на людей, схильних до Covid-19.

Covid-19 Virus Variants Mu and Lambda

Вчені стверджують, що нові хвилі випадків, швидше за все, будуть викликані компанією Delta та її підваріантами, а не новою лінією вірусів. Це тому, що Delta еволюціонувала настільки трансмісивно, що інші варіанти не встигають за темпом її поширення.

«Поки що нічого не здається конкурентним для» Дельти «, — сказав Тревор Бедфорд, вірусолог з Центру дослідження раку Фреда Хатчінсона в Сіетлі.

Доктор Бедфорд сказав, що на нинішній траєкторії «Дельта» досягне «фіксації» як всюдисущого штаму вірусу протягом приблизно року після його появи, надзвичайно швидкого зростання. На відміну від сезонного грипу, для досягнення фіксації штаму зазвичай потрібно від двох до п’яти років.


Домінування штаму Delta в деякому роді є хорошою новиною, оскільки, схоже, воно не викликає більш серйозних Covid-19, ніж раніше відомі варіанти, і дозволені вакцини виявляються ефективними проти нього. «З поширенням Delta ми нарощуємо все більший імунітет», — сказав доктор Бедфорд.

  • Лямбда і Мю виникли в Південній Америці, єдиному континенті, де дельта не домінує. Лямбда, що з’явилася в Перу і в якийсь момент становила 92% випадків, з тих пір знизилася як частка нових інфекцій і не набула популярності в США.

Перші випадки варіанту Mu, також відомого як B.1.621, були виявлені в Колумбії в січні, і він швидко став домінуючим у цій країні. З тих пір Mu поширився майже на 50 країн, включаючи США, де CDC повідомляє, що він становить 0,1% послідовних випадків. Всесвітня організація охорони здоров’я 30 серпня визначила Mu як «варіант інтересу», на одну ступінь нижче позначення «варіант турботи».


Але після панування Мю в Колумбії, придатність варіанта або його здатність до розмноження шляхом генерування копій інфекційного вірусу почали проявляти ознаки ослаблення. За останні три місяці Delta зросла до 7% випадків у Колумбії, конкуруючи з Мю та іншим варіантом, відомим як Гамма, який майже зник з країни, повідомляє Nextstrain.

Вам также может понравиться