Наскільки заразний варіант дельти?

delta variant

Оскільки люди, інфіковані Delta, переносять набагато вищі рівні вірусу, настав час переглянути нашу поведінку, кажуть вчені. Дельта-варіант вірусу, що викликає Covid-19, часто описують як високо трансмісивний. Отже, що це насправді означає?


Вчені, які вивчають Covid-19, кажуть, що підвищена заразність Delta означає, що нам потрібно оновити наше мислення про ризики зараження. Оскільки люди, інфіковані Delta, переносять більш високий рівень вірусу, ніж попередні штами, вони кажуть, що старі емпіричні правила більше не діють, включаючи загальноприйняту думку, що для зараження потрібно 15 хвилин тісного контакту з кимось.

delta variant

Delta вже змінила поради громадського здоров’я щодо маскування. Центри з контролю та профілактики захворювань у вівторок рекомендували вакцинованим людям відновити маскування у закритих приміщеннях у певних районах країни. А місцеві чиновники почали відновлювати мандати масок, у тому числі в округах Лос -Анджелес та Сент -Луїс.


Директор CDC Рошель Валенський заявив, що керівні принципи були переглянуті, оскільки нові дані про варіант Delta показують, що проривні інфекції для повністю вакцинованих людей, хоча і рідкісні, несуть такий же рівень вірусного навантаження, як і інфекції серед невакцинованих.

  • Ось що вчені кажуть, що нам потрібно знати про те, як Delta змінює наші оцінки ризику.

Наскільки Delta більш заразний у порівнянні зі старими версіями вірусу?

Дослідники підрахували, що дельта приблизно на 50% заразніша за варіант Альфа — штаму, який раніше був домінуючим. Альфа був приблизно на 50% заразнішим за вихідний штам Ухань.


У липневому дослідженні китайські дослідники виявили, що люди, інфіковані варіантом Дельта, мали в середньому приблизно в 1000 разів більше копій вірусу в дихальних шляхах, ніж люди, інфіковані вихідним штамом.

«Дельта легше потрапляє у ваші клітини», — каже Джон Волкенс, професор охорони навколишнього середовища, який вивчає аерозолі та респіраторні захворювання у Університеті штату Колорадо у Форт -Коллінзі, штат Колорадо.


Внутрішня слайд -презентація CDC описувала варіант Delta так само заразний, як вітрянка. Варіант Дельта більш передається, ніж звичайна застуда, сезонний грип та віспа, але менш заразний, ніж кір, згідно з презентацією.


Більш високий рівень вірусу означає, що інфіковані люди викидають більше вірусу, кажуть вчені. Скільки ще вірусу викидається в повітря, залишається невідомим.

Наявність в 1000 разів більше копій вірусу в дихальних шляхах «не обов’язково означає, що в 1000 разів більше вірусу [викидається в повітря] — хоча це може бути», — каже Лінсі Марр, професор цивільного та екологічного машинобудування у Virginia Tech який вивчає повітряно -крапельну передачу вірусів.

Вам также может понравиться