Дельта-варіант і вакцини Covid-19: що потрібно знати

delta-virus-vaccine

Також відомий як B.1.617.2, варіант Delta вперше був виявлений в Індії наприкінці 2020 року. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, він поширився щонайменше на 85 країн і сам мутував, випускаючи ще одну версію, яка викликає занепокоєння у Індії.


Вакцини від Moderna Inc., Johnson & Johnson та Pfizer Inc. та партнера BioNTech SE — були в основному перевірені у великих клінічних випробуваннях на їх ефективність щодо запобігання симптоматичному захворюванню, а не їх здатність повністю запобігати зараженню. Хоча вакцини, здається, є дещо менш ефективними для запобігання симптоматичному Covid-19 із варіанту Delta, дослідження показали, що вони залишаються високоефективними для запобігання серйозним захворюванням та госпіталізації.

delta-virus-vaccine
  • Загалом, частка американців, які мають право на вакцинацію проти Covid-19, тижнями затримується на рівні близько 57%.

Ось те, що ми знаємо на сьогодні про варіант Delta та вакцини

Що таке варіант коронавірусу Delta?

Походження В.1.617, виявлене в жовтні, стосується кількох варіантів вірусу, який викликає Covid-19.

Найбільш занепокоєним з роду є дельта, або варіант B.1.617.2, який, на думку вчених, має дві переваги перед попередніми формами вірусу. Було встановлено, що він є більш інфекційним, і він також виявляється більш ефективним при ухиленні від вакцин, хоча люди, які повністю щеплені, все ще мають значний захист від хвороб.

Які симптоми варіанта Delta?

Загалом вони такі ж, як симптоми інших штамів Covid-19: лихоманка, сухий кашель, задишка, тимчасова втрата смаку або запаху, грипоподібні проблеми з диханням і травленням, болі в м’язах та втома.

Поки що немає даних, які б свідчили про те, що варіант викликає атипові симптоми. Повідомлення в Індії свідчать про те, що вірус спричиняє втрату слуху, гангрену та інші незвичні симптоми, але вчені заявляють, що така інтенсивна епідемія, як індійська, може спричинити спектр рідкісних захворювань, враховуючи велику кількість інфекцій.

Наскільки поширений варіант Дельта?

Більш поширений з кожним днем. Зараз на Delta припадає 83% відомих випадків в США, заявила директор Центрів з контролю та профілактики захворювань Рошель Валенський.

Його поширенню сприяє збільшення кількості випадків захворювання, госпіталізацій та смертей, пов’язаних з Covid-19. Майже всі госпіталізовані з Covid-19 за останні тижні були невакциновані, заявили лікарі та державні службовці.

Наскільки заразний цей варіант?

Вчені все ще вивчають вірус, і їхні ранні висновки не є остаточними. Британські вчені, які, мабуть, зробили найбільше роботи над варіантом, вважають, що він становить від 40% до цілих 80% більше інфекційного, ніж так званий варіант альфа, або B.1.1.7, який вперше був виявлений в Англії останнім часом року, зараз він поширений в США і сам по собі є більш заразним, ніж версія вірусу, що з’явилася в Китаї в 2019 році.

  • У липні дослідники з Китаю повідомили, що у людей, інфікованих варіантом Delta, в дихальних шляхах було приблизно в 1000 разів більше вірусних частинок, ніж у вихідних штамів. Дослідники також повідомили, що люди заражаються раніше.

Венді Барклай, професор вірусології з Імперського коледжу в Лондоні, каже, що тести мазків дозволяють припустити, що Delta заражає людей сильнішим вірусом, а це означає, що вони видихають більше, щоб інші могли зловити. Також мутації роблять варіант більш ефективним при прикріпленні до клітин в дихальних шляхах людини. Ця комбінація означає, що інфікована людина, за інших рівних умов, може заразити більше людей і що людям потрібно менше контактувати, щоб заразитися.


Вчені ще не знають, чи є варіант Delta більш смертоносним, ніж інші варіанти, але дослідження, опубліковане в медичному журналі Lancet, підрахувало, що ризик госпіталізації після зараження Delta може бути на 85% вищим, ніж з Alpha.

Чи будуть існуючі вакцини працювати проти цього варіанту?

Розроблені для орієнтування на найранішу версію коронавірусу, вакцини Covid-19 добре тримаються проти варіанту Delta, оскільки він не настільки відрізняється від оригінального штаму, що може уникнути пострілів, стверджують дослідники. Вакцини генерують нейтралізуючі антитіла, які перешкоджають проникненню вірусу в клітини та реплікації. Кількість антитіл, що утворюються у повністю вакцинованих людей, все ще настільки велика, що достатня кількість антитіл може зв’язуватися з білком спайку та блокувати вірус, стверджують дослідники.

Жодна вакцина не є ефективною на 100%. Хоча вакцини, що використовуються в США та Європі, добре працюють у профілактиці симптоматичного захворювання Covid-19 та серйозних захворювань, як показують дослідження, вони, як видається, працюють дещо менше, ніж проти попередніх версій вірусу.


Вакцини від Pfizer і BioNTech, а також від AstraZeneca PLC були високоефективними проти варіанту Delta після двох доз, згідно з дослідженням майже 20 000 людей, опублікованому в липні в New England Journal of Medicine.

Після двох доз вакцина Pfizer була на 88% ефективною для запобігання симптоматичному захворюванню від Delta, порівняно з 36% ефективністю після однієї дози, зазначає дослідження, яке було спонсоровано Public Health England. Ефективність запобігання симптоматичним захворюванням після двох доз пострілу AstraZeneca становила 67% порівняно з 30% після однієї дози.


Однак в окремому попередньому дослідженні було виявлено набагато нижчий рівень ефективності порівняно з варіантом для щепленнь Pfizer-BioNTech. Дані, опубліковані наприкінці липня урядом Ізраїлю, який мав одне з найшвидших і найповніших розгортань вакцин, вказують на те, що дводозовий курс вакцини Pfizer-BioNTech ефективно діє на 41% для запобігання симптоматичним захворюванням із варіанту Delta. Те ж саме ізраїльське дослідження, засноване на невеликому обсязі зразків, виявило, що дводозова вакцина Pfizer на 88% ефективно запобігає госпіталізації та на 91% ефективно запобігає важкій формі Covid-19, спричиненій варіантом Delta.


Потрібні дві дози вакцин до мРНК, кажуть дослідники, оскільки нейтралізуючі антитіла не працюють так само добре після однієї дози, і організм потребує більш високого рівня антитіл з огляду на наявність мутацій. Крім того, більший рівень нейтралізуючих антитіл, викликаний двома дозами, створює сильнішу імунну відповідь, стверджують вірусологи. Друга доза збільшує кількість Т-клітин, які вистежують інфіковані клітини та руйнують їх, а також В-клітини пам’яті, які циркулюють у крові та допомагають викидати антитіла при виявленні вірусу.


Модерна заявила, що лабораторні дослідження зразків крові, взятих у деяких щеплених людей, показали багатообіцяючі ознаки того, що постріл компанії Covid-19 захистить від Delta та інших варіантів. Johnson & Johnson заявили, що його постріл показав багатообіцяючі ознаки в невеликій лабораторній дослідженні захисту від Covid-19.

Немає доказів того, що молоді дорослі та діти більше схильні до ризику щодо цього варіанту, ніж інші вікові групи, і збільшення передачі в основному відображає те, що вони не були щеплені, стверджують вчені.

Чи можу я заразитися цим варіантом навіть після того, як я перехворів на Covid-19 або мене щепили проти нього?

Так, можна заразитися повторно, хоча є деякі докази того, що другі інфекції в середньому менш важкі, ніж перші. Віруси та інфекціоністи кажуть, що нейтралізуючі антитіла, Т-клітини та В-клітини пам’яті, що генеруються вакцинами, швидше за все, допомагають запобігти важким захворюванням. Т-клітини розпізнають вірусні клітини в більшій мірі, ніж нейтралізують антитіла, і, ймовірно, зберігають силу проти їх варіантів.

«Якщо ви щеплені, вам не слід турбуватися про варіант» Дельта «, — говорить Карлос дель Ріо, лікар-інфекціоніст та заступник декана медичної школи університету Еморі в Атланті. «Якщо ви не щеплені, у вас справді трапляються проблеми, тому що ви, ймовірно, заразитесь»

Як Delta впливає на перебіг пандемії?

Delta відіграла значну роль у встановленні рекордної кількості сплесків інфекцій, які переповнили систему охорони здоров’я Індії. Це домінуючий варіант у Великобританії, на який припадає 97% зразків, відправлених на генетичний аналіз у середині червня. Після того, як випадки варіанта зросли у Великобританії, прем’єр-міністр Борис Джонсон відклав на чотири тижні плани країни скасувати всі залишилися обмеження Covid-19.


Поява цього варіанту в Ізраїлі, Австралії та інших країнах змусила уряди відновити обмеження. Це також стимулює інфекції в багатьох інших частинах світу, включаючи Африку, яка в основному не щеплена. Всесвітня організація охорони здоров’я повідомляє, що це було виявлено в 21 країні Африки.


Medmag UA


Вам также может понравиться