Хто такий доктор Віктор Чанг, відомий австралійський кардіохірург?

Dr Victor Chang

Китайсько-австралійський лікар був відомий як піонер сучасної хірургії трансплантації серця.

Сьогодні відомому кардіохірургу виповнилося б 87 років, якби його не вбили в передмісті Сіднея більше трьох десятиліть тому.

Народився в Китаї, доктор Віктор Чанг став одним із найвидатніших кардіохірургів Австралії, виконавши пересадку серця 14-річній дівчині та врятувавши сотні життів.

Життя лікаря-новатора

Віктор Чанг народився в Шанхаї в 1936 році і був відправлений до Австралії, щоб залишитися з великою родиною на початку 1950-х років. Зрештою Чанг продовжив навчання в США та Великобританії, а потім повернувся до лікарні Святого Вінсента в Сіднеї, Австралія.
У Сіднеї він працював разом з лікарями, які здійснили першу в Австралії трансплантацію серця в 1968 році, згідно з науково-дослідним інститутом, названим на його честь.


У 1984 році Чанг здійснив першу в країні успішну трансплантацію серця. Через місяць він прооперував 14-річну Фіону Кут, яка стала реципієнтом серця, який прожив найдовше в країні.


Він також був відомий тим, що розробив штучний серцевий клапан, який можна використовувати в хірургії.


У 1986 році хірург був нагороджений найвищою нагородою Австралії «на знак визнання заслуг у розвитку міжнародних відносин між Австралією та Китаєм і медичної науки».


Чанг був убитий у 1991 році у віці 54 років під час невдалої спроби вимагання. Через три роки було створено науково-дослідний інститут його імені.

Згідно з Інститутом серцевих досліджень імені Віктора Чанга, смерть матері Чанга в 1948 році через рак грудей вплинула на його вибір зайнятися медициною.

Історія трансплантації серця

Першу успішну трансплантацію серця від людини до людини, коли серце пацієнта було замінено серцем донора, здійснив Крістіан Барнард у 1967 році в Південній Африці.

Через місяць реципієнт помер, але трансплантацію вважали успішною.

Наступного року було проведено близько 100 трансплантацій серця, але рівень виживаності був низьким: лише 10 реципієнтів вижили через два роки.

Перша трансплантація серця в Європі була виконана в квітні 1968 року в паризькій лікарні la Pitié-Salpêtrière.


Але до 1970 року трансплантація серця зменшилася, оскільки реципієнти мали «високий рівень раннього відторгнення та смертності», згідно з публікацією в журналі Circulation.

Прогрес у імуносупресії та догляді за пацієнтами того ж десятиліття покращив результати виживання.

За даними Глобальної обсерваторії з донорства та трансплантації, у 2021 році у світі було проведено понад 8000 трансплантацій серця.


Попит на людські органи, однак, вищий, ніж кількість доступних для трансплантації. У 2018 році понад 150 000 європейців стояли в черзі на пересадку органів.


Лікарі продовжують вивчати, чи може ксенотрансплантація, тобто пересадка органів тварин людям, бути можливим рішенням.

Раніше цього місяця друга людина, яка отримала генетично модифіковане серце свині в експериментальній трансплантації, померла майже через шість тижнів після операції.

Лікарі, які стоять за експериментальною трансплантацією, подякували пацієнту Лоуренсу Фосетту за те, що він дозволив їм просунутися до втілення ксенотрансплантації в реальність.

У відео, яке розповідає про життя Чанга, можна почути, як він каже, що захоплюється родинами донорів.

«Під час кризи прийняти таке рішення, щоб дати комусь можливість жити, я вважаю, що це найбільший подарунок, який ви можете зробити людям», — сказав Чанг.


Вам также может понравиться