Сонячний вітамін: як вітамін D приносить користь вашому серцю

vitamin d

Вітамін D давно відомий своєю здатністю зміцнювати кістки. Проте його також вивчали на внесок у здоров’я серцево-судинної системи, покращення психічного самопочуття та його здатність прискорювати одужання хворих.

З іншого боку, брак достатньої кількості вітаміну D може бути шкідливим для вашого здоров’я. Тут ми досліджуємо все це та потенціал цього могутнього вітаміну для вашого здоров’я.

Що таке вітамін D?

Вітамін D, який часто називають «сонячним» вітаміном, є жиророзчинною поживною речовиною, найбільш відомою своєю здатністю допомагати організму засвоювати кальцій. Ця дія допомагає будувати міцні зуби та кістки та підтримує здоров’я кісток у цілому. Вітамін D також сприяє загальному функціонуванню імунної системи, і його дефіцит може призвести до погіршення стану серцево-судинної системи та факторів ризику.


Вітамін D представлений у двох основних формах, D-2 і D-3. І ви можете отримати його в трьох різних формах: продукти, багаті вітаміном D, добавки та сонячне світло. Звичайно, як і будь-який вітамін або мінерал, є багато факторів, які впливають на те, скільки вам потрібно, наприклад вік.

Вітамін D може покращити роботу серця

Дослідження показали, що існує кореляція між дефіцитом вітаміну D і хронічною серцевою недостатністю.1 За даними Американського коледжу кардіології, люди з серцевою недостатністю, які мають дефіцит вітаміну D, мають більший ризик смерті від цього захворювання.2 А ті, хто має надзвичайно низький рівень рівні вітаміну D більш сприйнятливі до інших хронічних захворювань.


В іншому дослідженні, опублікованому в Журналі Американського коледжу кардіології, повідомляється, що люди з хронічною серцевою недостатністю, які отримували добавки вітаміну D протягом 12 місяців, продемонстрували покращену серцево-судинну функцію порівняно з тими, хто приймав плацебо.3 Загалом, автори дослідження вказують на можливість застосування добавок вітаміну D як допоміжного засобу для покращення серцевої діяльності у пацієнтів із серцевою недостатністю.

vitamin d

Було також виявлено, що дефіцит вітаміну D призводить до артеріальної жорсткості та судинної дисфункції.4 З іншого боку, показано, що ті, хто має достатню кількість вітаміну D, покращують кровообіг, що корисно для всіх функцій серцево-судинної системи.

Додаткові переваги вітаміну D

Окрім здоров’я серця, достатня кількість вітаміну D допомагає й іншим системам організму. Деякі з переваг включають покращення:

  • Психічне благополуччя;
  • Функціонування імунної системи;
  • Регуляція нервової системи;
  • Здоров’я кісток (через збільшення засвоєння кальцію).

Мало того, було також показано, що у тих, хто вже хворий, отримання належної кількості вітаміну D призводить до зниження рівня смертності, скорочення терміну перебування в лікарні, а також зниження рівня інфекцій і одужання.5


Отримання достатньої кількості вітаміну D

Зрозуміло, що вітамін D може допомогти при серцевій недостатності, знизити рівень інфекції та смертності серед тих, хто хворіє, а також покращити психічне здоров’я. Також очевидно, що для загального здоров’я та міцності кісток вітамін D залишається важливим вітаміном, необхідним для оптимального функціонування організму.

  • Через це, а також через те, що дефіцит вітаміну D або будь-якого іншого вітаміну може завдати шкоди, важливо, щоб ви отримували адекватну рекомендовану кількість.

Щоб точно знати, яка ця кількість для вас і вашого організму, ви повинні поговорити зі своїм лікарем. Простий аналіз крові може точно показати ваш рівень вітаміну D. І залежно від рекомендацій вашого лікаря, ви можете досліджувати отримання вітаміну D у будь-якій із трьох форм, наведених нижче:

Вітамін D через вплив сонця

Коли ваша шкіра піддається впливу сонячного світла, зокрема ультрафіолетового випромінювання В (УФ-В), утворюється вітамін D. Хоча загальне правило полягає в тому, щоб залишатися на сонці приблизно 15-20 хвилин принаймні три дні на тиждень (без сонцезахисного крему), є кілька факторів, які можуть вплинути на цю кількість. Деякі фактори, які слід взяти до уваги, включають:

  • Пора року. Ви не отримаєте такої ж кількості вітаміну D восени чи взимку, як навесні чи влітку
  • Час доби. Сонце пропонує найвищий рівень ультрафіолетового світла між 10:00 і 15:00
  • Розташування — чим ближче ви до екватора, тим сильніше буде сонце. І навпаки
  • Вік. У міру старіння організм по-різному засвоює вітаміни та поживні речовини. Найчастіше, коли ми старіємо, нам потрібно більше вітаміну D
  • Вміст меланіну. Людям зі світлою шкірою потрібно менше вітаміну D, ніж тим, хто має темний колір обличчя

cardiogram.com

Вам также может понравиться