Четверта доза вакцини проти COVID-19 в Ізраїлі

Fourth dose of COVID-19 vaccines in Israel

Талха Хан Буркі

2 січня 2022 року прем’єр-міністр Ізраїлю Нафталі Беннетт оголосив, що країна запропонує четверту дозу вакцини проти COVID-19 медичним працівникам і людям старше 60 років. Вже схвалена четверта доза для ізраїльтян із імунодефіцитними групами.


  • Останнім часом в Ізраїлі спостерігається сплеск заражень SARS-CoV-2. Госпіталізації також збільшуються, хоча загальна кількість залишається низькою.
Fourth dose of COVID-19 vaccines in Israel

Близько двох третин ізраїльтян отримали дві дози вакцини проти COVID-19. 80% населення, що відповідає вимогам, отримали дві дози плюс бустер, включаючи 90% осіб віком від 60 років. Ізраїль розпочав вакцинацію дітей віком від 5 до 11 років у листопаді 2021 року.


Ефективність кампанії ранньої вакцинації, яка до квітня 2021 року доставила дві дози більш ніж половині населення Ізраїлю, означала, що Ізраїль мав можливість спостерігати, як імунітет зникає з часом. Коли дельта-варіант SARS-CoV-2 охопив країну, стало очевидним, що люди, які були вакциновані понад 6 місяців тому, не були належним чином захищені від важкої хвороби. У липні 2021 року Ізраїль розпочав розгортання першої в світі кампанії з прискорення боротьби з COVID-19.


Після появи варіанту омікрон у листопаді 2021 року Ізраїль швидко обмежив міжнародні подорожі. Він створив сувору мережу відстеження контактів, спрямовану на новий варіант.

«Першою фазою нашої реакції на омікрон було стримування; Мета полягала в тому, щоб якомога довше відкласти місцеву передачу», – пояснює Ран Балісер, голова Національної консультативної групи експертів Ізраїлю з COVID-19. Він вважає, що ці заходи дали Ізраїлю кілька цінних тижнів, щоб підготуватися до неминучого сплеску випадків.

«Тепер ми перейшли від фази стримування до більш узагальненого підходу до пом’якшення», – сказав Балісер The Lancet Respiratory Medicine. «Ми знаємо, що буде дуже важко контролювати поширення омікронного варіанту, тому ми зосереджені на тому, щоб забезпечити захист населення з найвищим ризиком несприятливих наслідків».

Джонатан Стерн, професор медичної статистики та епідеміології Університету Брістоля (Брістоль, Великобританія) зазначив, що є переконливі докази того, що третя доза вакцини проти COVID-19 знижує короткочасні показники клінічних явищ. Чи буде четверта доза діяти так само, поки невідомо.

«Четверті дози в основному проводяться з обережністю; ми маємо дуже мало доказів їх впливу ні з досліджень імунної функції, ні з обсерваційних досліджень клінічних подій», – сказав Стерн.


Thelancet.com

Вам также может понравиться