Підсилювачі Pfizer-BioNTech і Moderna дозволені для всіх дорослих у США

FDA authorizing boosters

Після рішення FDA радники CDC збираються, щоб дати власні рекомендації, чи слід отримувати додаткову дозу будь-кому, кому 18 років і старше.


У п’ятницю Управління з контролю за продуктами і ліками дозволило підсилювачі Covid-19 від Pfizer Inc. і BioNTech SE і від Moderna Inc. для всіх дорослих, створивши основу для того, щоб додаткові дози стали регулярною частиною вакцинації.

FDA authorizing boosters

Щеплення можуть увійти в широке застосування невдовзі після того, як Центр контролю та профілактики захворювань підтвердить свою роботу

Експерти в галузі охорони здоров’я, які радять CDC, збираються, щоб зважити використання підтримуючих бустерів усіма, кому від 18 років і старше. Очікується, що пізніше в п’ятницю радники дадуть рекомендацію директору CDC.

  • Якщо директор CDC погодиться, усі дорослі зможуть отримати ревакцинацію вже в ці вихідні. Органи охорони здоров’я заохочують додаткову дозу для зміцнення імунного захисту людей проти вірусу.

За словами федеральних і державних чиновників охорони здоров’я, запаси повинні бути легко доступними. Загалом США закупили 600 мільйонів доз Pfizer-BioNTech і 500 мільйонів доз Moderna.

  • Дорослі, які отримали вакцину Johnson & Johnson, вже мають право на прискорювачі Pfizer-BioNTech і Moderna.

FDA регулює, чи діє вакцина достатньо безпечно, щоб її можна було використовувати поза тестуванням. Багато лікарів, аптек та інших сайтів вакцинації дотримуються вказівок CDC, які керують практикою медицини та охорони здоров’я.


Останні кроки, по суті, зроблять додаткову дозу стандартною частиною вакцинації від Covid-19, хоча деякі люди в США знайшли способи отримати ревакцинацію, навіть якщо вони не відповідали вимогам, а деякі штати розширили право на неї.

Федеральні органи охорони здоров’я розширюють доступ до прискорювачів за допомогою швидких — і для багатьох людей, які збивають з пантелику — серії заходів, спрямованих на підтримку імунного захисту людей, щоб допомогти США випередити пандемію.


Адміністрація Байдена мала на меті зробити прискорювачі широко доступними у вересні. Проте її власні агенції охорони здоров’я вчинили більш свідомо, вибравши підсилювачі для людей із ослабленою імунною системою, а потім для дорослих із високим ризиком, оскільки з’явилися докази на підтримку цих кроків.


Одним із факторів, що керують цим поштовхом, є те, що надання бустерів доступним для всіх дорослих дозволить усунути плутанину щодо того, хто повинен отримувати дози.

«Упорядкування критеріїв прийнятності та надання бустерних доз для всіх осіб віком від 18 років також допоможе усунути плутанину щодо того, хто може отримати бустерну дозу, і забезпечити доступність бустерних доз для всіх, кому вона може знадобитися», – сказав Пітер Маркс, директор центру FDA, який наглядає за вакцинами.

Останні дозволи поширюються на дорослих принаймні через шість місяців після другого щеплення, незалежно від того, чи вони спочатку отримали вакцину Pfizer-BioNTech або Moderna.

Розширення прискорювача відбувається після того, як у більшості штатів відмічається зростання, спричинене Delta влітку. У деяких місцях останнім часом спостерігається зростання кількості випадків, що збільшує середню кількість щоденних випадків у країні. Це викликало занепокоєння щодо зимового сплеску.

  • За поштовхом до прискорювачів лежать деякі дослідження, які показують, що захист, який забезпечує вакцинація від симптоматичних інфекцій, зменшується приблизно через шість місяців.

Ерік Топол, директор дослідницького Інституту перекладу Скріпса в Ла-Хойя, Каліфорнія, вказав на дані Ізраїлю та інші недавні дослідження, які вказують на те, що ревакцинація знижує ризик госпіталізації та смерті у людей віком від 40 років і симптоматичних інфекцій у молодих людей.

«Цей бустер має великий вибух для блокування інфекцій, і в цьому вся суть, ось як ви порушуєте ланцюг передачі», — сказав він.

Проте інші експерти в галузі охорони здоров’я стверджують, що збільшення первинних щеплень, а не ревакцинацій, є найкращим способом захистити всіх і зменшити поширення вірусу, оскільки дослідження показують, що передача в громаді в основному відбувається через нещеплених людей.

Критики кажуть, що вакцини були розроблені не для запобігання інфекціям, а для запобігання важким захворюванням і госпіталізації

«Я думаю, що метою має бути зменшення тяжких захворювань, госпіталізації та смертності. Ми навіть не досягли цього прямо зараз, і це те, на чому нам потрібно зосередитися», — сказала Селін Гоундер, інфекціоніст з Госпітального центру Bellevue в Нью-Йорку.

Вона сказала, що наявні дані підтримують стимуляцію людей старше 65 років і людей з ослабленим імунітетом, але не ширшого населення.


Незважаючи на дебати, багато людей шукали повторні щеплення, включаючи тих, хто може не відповідати критеріям, визначеним органами охорони здоров’я.

Вам также может понравиться