Обіцяння США вакцинувати бідні країни заїкаються на тлі логістичних проблем

AstraZeneca vaccine in Kathmandu

Відсутність інфраструктури та ресурсів створює проблеми, коли адміністрація Байдена готується закликати до надання глобальної допомоги на Генеральній Асамблеї ООН


План Білого дому про пожертвування сотень мільйонів доз вакцин проти COVID-19 у багатьох країнах, що розвиваються, перешкоджає через відсутність інфраструктури для зберігання та розповсюдження, внаслідок чого бідні країни значно відстають від розвиненого світу за рівнем вакцинації.

AstraZeneca vaccine in Kathmandu

Після відкладеного старту — США пропустили свою першу донорську ціль — адміністрація Байдена збільшувала кількість пожертв за кордон, доставляючи близько 137 мільйонів доз, більшість з яких — Moderna Inc. та Johnson & Johnson. Він очікує, що до кінця червня 2022 року буде надіслано 500 мільйонів доз пострілу, розробленого Pfizer Inc. та BioNTech SE, що є найбільшим загалом пожертвувань у будь -якій країні.


  • На саміті в кулуарах Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй у середу президент Байден, як очікується, закликатиме лідерів усього світу допомогти країнам з низьким та нижчим середнім рівнем доходу вакцинувати принаймні 70% свого населення до вересня наступного року. до проекту цілей, переглянутого The Wall Street Journal. В даний час менше 10% людей у ​​цих країнах повністю вакциновані. В Африці цей показник становить 3,6%.

Але зусилля щодо розподілу навіть поточного рівня пожертвувань виявилися недоліками у багатьох бідних країнах, починаючи від неадекватної інфраструктури та урядових ресурсів і закінчуючи відсутністю національного планування масштабного впровадження вакцин, стверджують чиновники цих країн та фахівці з охорони здоров’я, які працюють над проблема. За їхніми словами, ці проблеми в деяких випадках загострювалися, заплутавши повідомлення США про те, коли і в якій кількості надійдуть вакцини.


Зараз багато експертів із охорони здоров’я закликають адміністрацію Байдена взяти на себе більш практичну роль у наданні цієї матеріально-технічної підтримки та підтримки планування, а також у фінансуванні для оплати вакцинації та придбання необхідного обладнання.

  • Ускладнює ситуацію, режим дворазового прийому Pfizer-BioNTech, який включає близько 80% щепленнь, які США обіцяли пожертвувати досі, вимагає зберігання при мінус 70 градусах Цельсія до місяця до використання. Його також слід розвести фізіологічним розчином перед ін’єкцією, що вимагає більше обладнання та навчання для медичних працівників, ніж інші вакцини.

«Відповідь на порядок менша, ніж вона дійсно повинна бути»,-сказала Ріту Шарма, віце-президент CARE USA, яка підтримує реагування на Covid-19 у приблизно 60 країнах, що розвиваються. «Якщо ви збираєтесь пожертвувати вакцини, вам потрібно це зробити разом із підтримкою, необхідною для доставки вакцин».

Оскільки в багатьох бідних країнах рівень вакцинації настільки низький, деякі фахівці в галузі охорони здоров’я попереджають, що внаслідок зараження Covid-19 у 2022 році може бути втрачено більше, ніж у 2021 році. Щороку щонайменше 2,81 мільйона людей померли, порівняно з 1,88 мільйонами смертей, які були зараховані у 2020 році.


Американські чиновники кажуть, що уряд прагне надати інфраструктурну підтримку, включаючи 8,6 млн доларів у контейнерах для зберігання холодною ланцюгом, наданих Міністерством оборони 16 країнам.


Але вони визнають, що в деяких країнах цього року не буде встановлено ультрахолодних морозильних камер або іншої інфраструктури для отримання знімків Pfizer. Лише приблизно чверть із 100 країн з низьким та середнім рівнем доходу, які мають право на пожертвування вакцинами Pfizer, отримали будь-які досі, хоча натомість багато вакцин отримали від Moderna або J&J.

«Оскільки все більше доз починає надходити, ми стаємо все більш точними у тому, де потрібні ресурси», – сказав Джеремі Кониндик, виконавчий директор Робочої групи Агентства США з міжнародного розвитку Covid-19 та старший радник адміністратора USAID. «Щоразу, коли ви розгортаєте нову вакцину, це підйом».

Очікується, що пан Байден закликатиме багаті країни зібрати загалом 10 мільярдів доларів цього року, а потім допоможе бідним країнам подолати деякі бар’єри, з якими стикаються пожертви США, включаючи отримання необхідного обладнання для широкого впровадження вакцин.

  • Китай та Росія продають і дарують вакцини у всьому світі з початку року, хоча китайська вакцина виявилася менш ефективною, ніж інші, і Росія намагалася задовольнити попит.

Міжнародна програма Covax, що підтримується Всесвітньою організацією охорони здоров’я та має завдання постачати вакцини найбіднішим країнам світу, розробила свою кампанію навколо спроби, розробленої Оксфордським університетом та AstraZeneca Inc., та інших вакцин, з якими легше впоратися. Багато з цих вакцин застрягли в Індії, коли тамтешній уряд заборонив експорт на тлі сплеску випадків COVID-19. Інші ще не отримали регуляторного дозволу або стикалися з проблемами виробництва.

«Це виклик на все життя», — сказав міністр охорони здоров’я Кенії Мутахі Кагве, який сказав, що його країна готова впоратися з вакциною Pfizer. «Нам ніколи не доводилося виходити і вакцинувати все населення».

Протягом перших шести місяців 2021 року ЮНІСЕФ, який відповідає за закупівлі Covax, поставив лише 43 ультрахолодних морозильних камери в п’ять країн з низьким та середнім рівнем доходу. У липні агентство замовило близько 400 додаткових морозильних камер з Китаю. Представник ЮНІСЕФ заявив, що близько 80% країн, які просили ультрахолодних морозильних камер, повинні отримати їх до кінця вересня.


Пан Конендик з USAID сказав, що адміністрація планує виділити більше коштів на підтримку інфраструктури вакцин в інших країнах, і поки що надавала пріоритет постачанням тим, хто здатний вводити дози Pfizer.

«Ми починаємо з тих, які наперед є найбільш готовими», — сказав він.

Під час нещодавніх дзвінків науковці та представники громадських організацій обстріляли чиновників від USAID та Ради національної безпеки запитаннями та критикою щодо причетності США до розповсюдження вакцин за кордоном.

«Поточна глобальна відповідь без лідера», — сказав Карлос дель Ріо, професор глобального здоров’я в Університеті Еморі, який був на одному з останніх дзвінків.

Організація пожертвування вакцини зіткнулася з іншими перешкодами. Деякі уряди, включаючи Індію, відмовилися від надання компанії Pfizer та іншим фармацевтичним компаніям повної компенсації, яку компанії вимагали від претензій щодо можливих побічних ефектів вакцини. Американські та міжнародні чиновники намагалися отримати чіткі дані про наявні морозильники та холодильники.

«Одна з речей, про які ми дізналися, що дарувати і ділитися вакцинами – це не так просто, як просто посадити їх у літак і сказати комусь, де їх забрати», – сказала Гейл Сміт, яка координує реагування на COVID-19 у США Державний департамент.

За словами африканського чиновника, знайомого з програмою, пожертвування вакцин Moderna Нігерії спочатку мала становити мільйон доз, але пізніше зросла до чотирьох мільйонів доз. Точні терміни надходження вакцин були повідомлені лише за кілька днів до цього, заявив чиновник, додавши, що зараз він стурбований тим, що деякі вакцини, подані США африканським країнам, можуть бути марними.


У Ліберії Мосока Фаллах, який керує місцевою неурядовою організацією, яка виступає за покращення доступу до вакцин, заявила, що обіцяна доставка вакцин від Pfizer неодноразово затримувалася, навіть якщо в країні встановлено ультрахолодну морозильну камеру, встановлену Національним інститутом охорони здоров’я для випробування 2015 року. Вакцина проти лихоманки Ебола.

  • Ліберія отримала від Covax 494 400 доз вакцин проти Covid-19, у тому числі 302 400 доз вакцини J&J, пожертвуваної США. Вона змогла впоратися з вакцинами, які вона отримала досі. Але пан Фаллах сказав, що без додаткової підтримки швидке надходження багатьох доз може спричинити проблеми: «Система буде переповнена».

Вам также может понравиться