Шахраї з вакцин націлені на органи влади в десятках країн, включаючи Італію та Колумбію

Investigators at the U.S. Department of Homeland Security

Злочинні групи та окремі особи пропонували чиновникам контракти на мільйони доларів; виробники вакцин кажуть, що вони не використовують посередників і будуть продавати лише безпосередньо урядам


Згідно з документами та людьми, знайомими зі спробами, злочинні організації та окремі особи, які претендують на доступ до вакцин проти Covid-19, звернулися до влади у десятках країн, сподіваючись, що вони підпишуть незаконні контракти на мільйони доларів.

Investigators at the U.S. Department of Homeland Security
  • Країни, до яких національних, регіональних чи племінних урядів звертались, — це Нідерланди, Латвія, Франція, Ізраїль, Чехія, Австрія, Аргентина, Колумбія, Бразилія, Канада та Іспанія.

Деяким урядам пропонували вакцини від Pfizer Inc. – листи про наміри, які були переглянуті The Wall Street Journal. Деякі укладали детальні контракти, перш ніж припинити переговори та усвідомити, що пропозиції були шахрайством.

Франція не веде переговорів безпосередньо з розповсюджувачами вакцин, а отримує їх через Єврокомісію, заявила речниця президента Франції Еммануеля Макрона. Бразилія так і не придбала вакцини, які пропонували сторонні брокери, заявили в офісі президента Жаїра Болсонаро, хоча це підтвердило наявність переговорів. За словами представника країни, вакцини Латвії закуповуються в рамках контрактів, підписаних Європейською Комісією та виробниками вакцин.


Пропозиції від людей і компаній до австрійських державних установ або канцелярії, які здавалися серйозними, виявилися сумнівними і були передані владі, сказав представник австрійського уряду. За словами начальника апарату Міністерства охорони здоров’я Германа Ескобара, Колумбія отримала пропозиції від постачальників, які пізніше відмовилися від них після тиску уряду на доведення, що вони співпрацюють з виробниками ліків. За його словами, країна врешті -решт уклала договори безпосередньо з виробниками. Тим часом Аргентина лише підписувала контракти безпосередньо з виробниками вакцин, сказав представник уряду.

  • Слідчі Департаменту внутрішньої безпеки США виявили від 50 до 75 шахраїв, підприємств та брокерів, які шукають потенційних урядів, готових купувати, сказали люди.

Не вдалося визначити, чи були якісь пропозиції успішними, і вважається, що ця діяльність відбувається в країнах, що розвиваються, де постачання вакцини від Covid-19 залишається обмеженим. Деякі країни завершили розслідування, хоча інші продовжуються, за словами Пфайзера та урядовців, знайомих із розслідуванням.

Багато урядів зневірилися у вакцинах через обмеженість поставок. Представники міжнародних правоохоронних органів та експерт з питань безпеки висловили стурбованість тим, що обмежене постачання вакцин у деяких країнах може спонукати урядовців до мимоволі підписати фіктивні контракти.

  • Імміграційна та митна служба США через Національний центр координації прав інтелектуальної власності з питань розслідувань внутрішньої безпеки та його партнерські відносини з фармацевтичними компаніями проводить більше десятка розслідувань злочинів, пов’язаних із укладанням вакцин, та розслідує шахрайство за контрактами на вакцини в США та за кордоном, — заявила речниця.

Вам также может понравиться