Дорогий новий препарат від Альцгеймера може змусити страхові компанії обмежити доступ

aduhelm biogen альцгеймер

Федеральна програма медичного страхування США може обмежити, хто може отримувати ліки, вартість яких, таких як «Біоген» – становить 56 000 доларів на рік, щоб обмежити фінансовий вплив.


Нещодавнє затвердження дорогого препарату від Альцгеймера викликає питання щодо того, хто матиме доступ до лікування, яке може коштувати Medicare мільярдів доларів у найближчі роки.

aduhelm biogen альцгеймер

Biogen Inc. оцінила препарат Aduhelm у 56 000 доларів на рік

Аналітики Уолл-Стріт підраховують, що в кінцевому підсумку це може перевищити 5 мільярдів доларів щорічних продажів, переважно виплачених Medicare, тоді як деякі економісти охорони здоров’я попереджають, що рахунок буде в рази вищим.

Medicare зазвичай беззастережно платить за схвалені ліки. Однак, щоб обмежити фінансовий збиток з боку Адугельма, Medicare може обмежити доступ, заявили колишні чиновники охорони здоров’я США та експерти з питань охорони здоров’я.

«Medicare не може дозволити себе сприймати як звичний бізнес», — сказав Енді Славітт, колишній виконуючий обов’язки адміністратора Medicare та старший радник адміністрації Байдена.

Центри Medicare та Medicaid Services, відомство, яке курирує Medicare, переглядають схвалення Адугельма і незабаром отримають більше інформації про його охоплення, сказав речник.


«Чи буде цей препарат охоплений Medicare та Medicaid — це вирішальне питання, з яким HHS доведеться боротися», — сказав міністр охорони здоров’я та соціальних служб Ксав’є Бесерра під час інтерв’ю, яке транслювалося в прямому ефірі на YouTube у четвер.«Ми будемо приймати кілька досить важких рішень про те, як це буде розглянуто, чи буде йому відшкодовано, скільки тощо», — додав він.

Тим часом «Біоген» заявив, що хоче обмежити тих, хто отримує «Адугельм», хворих на Альцгеймера на ранній стадії захворювання з легкими симптомами.

  • Можливо, федеральному уряду та компанії доведеться швидко рухатися. «Я не зовсім впевнений, як ми зможемо прийняти всіх пацієнтів, які цього хочуть», — сказав Річард Ісааксон, директор клініки профілактики Альцгеймера в Weill Cornell Medicine та Нью-Йоркській пресвітеріанській лікарні.

Тижні, що минули після затвердження Адугельма, були найзайнятішими у його професійній кар’єрі, сказав доктор Ісааксон. За його словами, близько 200 пацієнтів зателефонували або надіслали електронною поштою питання про прийом препарату, на додаток до того, що інші лікарі просили поради щодо того, що сказати своїм пацієнтам.


Aduhelm був першим препаратом від Альцгеймера, який був затверджений майже за два десятиліття, коли Адміністрація з харчових продуктів і медикаментів дозволила його на початку цього місяця.

FDA реагувала на заперечення деяких її статистиків та зовнішніх медичних радників, які заявили, що необхідні подальші дослідження, щоб довести, що препарат діє.


Після схвалення деякі лікарі та економісти заявили, що не варто витрачати стільки коштів на ліки, які, як було доведено, не працюють, особливо на такий, що має ризик кровотечі з мозку. Троє медичних радників FDA звільнились з посад.

Окрім самої медицини, існує вартість вливання препарату, тестів на візуалізацію мозку та відвідування лікарів, сказав Скотт А. Смолл, директор Колумбійського центру досліджень хвороби Альцгеймера. Загальна вартість складатиме приблизно 100 000 доларів на рік на одного пацієнта, сказав він.


Сплата за лікування в основному ляже на Medicare, яка надає медичну страховку людям 65 років і старше та охоплює більшість із шести мільйонів американців, хворих на Альцгеймера.

Medicare, завдяки своїй перевазі за частиною B, зазвичай оплачує всі введені лікарські засоби, такі як Aduhelm, що вводяться лікарями, які застосовують його, як це передбачено умовами затвердження FDA.


Під час очищення Адугельма FDA схвалив препарат для всіх пацієнтів з хворобою Альцгеймера, а не пристосовував його до застосування для пацієнтів на ранніх стадіях, що вивчались у клінічних випробуваннях Biogen. Біоген вважає, що мільйон-два мільйони хворих на Альцгеймера відповідають людям у його дослідженнях.

Якщо лише один мільйон пацієнтів отримує Aduhelm, Medicare щороку стикається з новими витратами на суму близько 57 мільярдів доларів, що перевищує загальні витрати на препарати частини В у 2019 році в 37 мільярдів доларів, згідно з даними Kaiser Family Foundation. Medicare витратила 136 мільярдів доларів на загальні витрати на амбулаторні ліки у 2019 році, включаючи аптечні рецепти.

  • Аналітики, опитані FactSet, очікують, що цього року продажі Aduhelm становлять 103 мільйони доларів, 946,3 мільйона доларів у 2022 році та 5,4 мільярда доларів у 2025 році.

Біоген заявив, що очікує, що фахівці з хвороби Альцгеймера будуть основними лікарями, що виписують ліки, і в США недостатньо для лікування мільйонів пацієнтів, які, на думку компанії, можуть отримати вигоду від цього препарату. Як результат, поглинання пацієнтів відбуватиметься поступово протягом багатьох років, зазначають у компанії.

Цього місяця компанія повідомила інвесторам, що продажі до 2021 року будуть скромними, перш ніж збільшаться до мільярдів доларів США.

Вам также может понравиться