Незвично високі температури спричиняють початок сезону алергії в Європі

Незвично високі температури спричиняють початок сезону алергії в Європі

За останні 20 років спостерігалося загальне зростання випадків алергії, причому менше місяців «без алергенів». У деяких європейських країнах нежить і свербіж в очах сезону алергії почалися раніше, ніж зазвичай.

Цього місяця більша частина Франції має підвищений ризик алергії на пилок, причому цього року більше людей страждає від сінної лихоманки, ніж у попередні роки.

«У цю пору року завжди був пилок, але що нового цього року, так це те, що його, очевидно, набагато більше», — сказала доктор Мадлен Епштейн, лікар-алерголог із Парижа.

«Це впливає на більше людей, яких дуже турбує [алергія]», — додала вона.

Вищий ризик алергії в основному пов’язаний з підвищенням температури, оскільки минулий місяць був найтеплішим січнем за всю історію в Європі.

Збільшенню присутності пилку в повітрі у Франції сприяли останні метеорологічні фактори

«У цей момент на більшій частині країни вітри дмуть із південного заходу на північний схід, і це в основному змушує пилок подорожувати», — сказав дослідник фізики клімату Давід Фаранда з Французького національного центру наукових досліджень (CNRS) на початку цього тижня.

«Вони можуть переміщатися з південного регіону, де квіти вже відкриті, і тому пилок уже в повітрі, до північного регіону, де… весь пилок ще не в повітрі», – додав він.

  • Глобальна температура вперше за 12 місяців перевищила критичний поріг потепління на 1,5°C
  • Пилок дерев починається раніше
  • Французька національна мережа аеробіологічного спостереження (RNSA) минулого тижня попередила про особливе збільшення пилку ліщини та вільхи.

Це на додаток до пилку Cupressaceae (кипарис, ялівець і кедр) «підвищить ризик алергії на високі рівні», додали вони, дощ, як очікується, знизить рівень пилку.

Карл-Крістіан Бергманн, голова Німецького фонду інформації про пилок, сказав Euronews, що за останні двадцять років пилок дерев почав поширюватися раніше, особливо пилок ліщини та берези.

За його словами, береза зростає і падає щороку, але загалом тенденція полягає в тому, що вона зростає.

Справа не в тому, що в повітрі «більше пилку», а в тому, що «пилок з’являється раніше», — сказав Бергманн, додавши, що забруднення повітря в містах може змінити білки в алергенах.

Польське дослідження, опубліковане минулого року в журналі PLOS One, показало, що берези в містах із високим рівнем забруднення, наприклад, містять вищий рівень основного алергену. Автори дослідження рекомендували не висаджувати алергенні дерева в забруднених містах.

Це означає, що однакова кількість пилку може викликати більше алергії або більше симптомів у людей, які проживають у забруднених районах.


Цього року в Німеччині пилок вільхи почався на початку лютого, що раніше, ніж зазвичай, через високі температури, за словами Матіаса Верхана, який також є представником Німецького фонду інформації про пилок.

  • Січнева температура в Іспанії досягає майже 30 градусів, оскільки початок року приносить рекордну спеку
  • Зміна клімату впливає на сезон алергії

У доповіді уряду Франції, опублікованій у 2014 році, попереджено, що зміна клімату може подовжити сезон пилку, змінити географічний розподіл пилку та збільшити його концентрацію в повітрі. Було підкреслено, що забруднення атмосфери також може взаємодіяти з пилком і алергією.

Більш ранній початок появи пилку дерев і розширений сезон алергії восени означає, що менше періодів року є вільними від алергенів.

«Якщо у вас алергія на дерева та трави, скажімо, на амброзію, у вас є дуже мало часу, можливо, лише 2, 3 або 4 тижні без пилку в повітрі», — сказав Бергманн.

«Це зміна порівняно з, скажімо, 20 роками тому, коли у нас було принаймні три-чотири місяці без пилку в повітрі».

Фаранда додав, що сезон алергії може припинитися та відновитися, оскільки взимку температура може падати.

«Той факт, що ми все ще взимку, не виключає, що в певний момент березня або навіть знову в лютому у нас буде холодна погода, і це може зупинити сезон алергії, зупинити цвітіння багатьох видів, і це призведе до потім створіть перерву в сезоні алергії, який потім можна відновити», – сказав він.

«Очікується, що це продовжуватиметься з часом із збільшенням викидів CO2 і зміною клімату», – сказав він.


EuroNews.com