Тиха пандемія: що робить ЄС для антимікробної стійкості?

Antimicrobial Resistance

У цій статті ми чуємо розповідь людини, яка страждає на резистентність до антимікробних препаратів, смертельну хворобу, яка змушує дослідників і органи влади шукати рішення.

У 2013 році Іньякі Моран провів у ліжку 20 днів поспіль. Його тіло підстерегли бактерії, стійкі до ліків. Це мало бути першим у довгому списку подібних атак.

«Мене регулярно госпіталізували. Я був госпіталізований у 2016, 2017 і 2018 роках. Через різні бактерії, різні мікроби», — сказав він Smart Health.

63-річний Іньякі страждає на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ). Він також лікувався від раку товстої кишки та легенів.

Бактерії, стійкі до лікування, спричинили подальший хаос у тілі, яке вже було на межі.

«Якість мого життя значно погіршилася. Запланована трансплантація легенів була поставлена під загрозу. Якщо легені постійно інфіковані, як у мене, то трансплантацію можна просто скасувати. Зрештою, мені пощастило, я мав трансплантацію подвійної легені. Найгіршого вдалося уникнути», — розповів Іньякі.

Стійкість до антимікробних препаратів – або AMR – здебільшого зумовлена надмірним і неправильним використанням антибіотиків, антисептиків і протигрибкових засобів. Він впливає на людей, тварин, рослини та навколишнє середовище.

  • Щороку в Європейському Союзі AMR спричиняє близько 35 000 смертей, а щорічні витрати на охорону здоров’я та зниження продуктивності оцінюються в 1,5 мільярда євро.

Регулярні семінари допомагають пацієнтам, лікарям, фармацевтичним представникам, дослідникам і політикам з ЄС обговорювати заходи профілактики та контролю того, що вони називають «тихою пандемією».

Експерти погоджуються, що резистентність до антимікробних препаратів входить до трійки головних загроз здоров’ю, з якими зараз стикається Європейський Союз.

«Існують масштабні епідеміологічні дослідження, в яких брали участь понад 1000 відділень інтенсивної терапії, які показують, що в певний день більше 50 відсотків пацієнтів мають активну інфекцію», – пояснила вона.

«Половина цих випадків — це внутрішньолікарняні інфекції. Це дуже серйозна проблема. І, на жаль, у відділеннях інтенсивної терапії інфекції часто спричинені бактеріями, стійкими до різних препаратів».

Як ЄС пропонує вирішити проблему AMR?

Смертельна, складна та термінова ситуація, яку Європейська комісія запропонувала вирішити, скоротивши споживання протимікробних препаратів на 20%.

Європейська комісія також хоче заохочувати розробку нових антибіотиків, наприклад, надаючи розробникам додатковий рік нормативного захисту даних.

«З 1980-х років у нас не було розроблено жодних нових протимікробних препаратів. Тому нам потрібно було забезпечити потужні стимули для розробки нових, нових протимікробних препаратів», – сказала Стелла Кіріакідес, єврокомісар з охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів.

«Ми робимо це, пропонуючи передавати ваучери ексклюзивності. Нам також потрібно працювати над пропагандою обережного використання протимікробних препаратів і вирішення проблеми зловживання протимікробними препаратами. Але в той же час ми повинні підтримувати європейську фармацевтичну промисловість, щоб вони впроваджувати інновації, щоб мати нові продукти на ринку».

Європейська федерація фармацевтичних галузей та асоціацій каже, що вони також готові зіграти свою роль.

«У 2020 році ми запропонували фонд у розмірі 1 мільярда доларів США до 2030 року з метою пошуку двох-чотирьох нових антибіотиків», — сказала Наталі Молл, генеральний директор Європейської федерації фармацевтичних галузей та асоціацій.

«Це був свого роду перехідний фонд для допомоги невеликим біотехнологіям, які досі не могли виробляти антибіотики. Але він не може замінити належну систему стимулів».

І пацієнти дійшли висновку, що обізнаність громадськості є не менш важливою.

«Я думаю, що якщо всі пацієнти знають про свої захворювання, в даному випадку антимікробну резистентність, якщо вони знають, які симптоми, яке лікування, якщо вони готові, тоді вони будуть активними пацієнтами», — сказав Іньякі Моран у коментарі Smart. Здоров’я.

«Вони справді збираються поставити бар’єри проти всього цього. І це те, що ми, пацієнти, намагаємося поширити: наші знання, засновані на досвіді».


EuroNews.com

Вам также может понравиться