Піонерська зміна парадигми в лікуванні астми: ремісія як мета лікування

Asthma

До 2023 року керівні принципи зосереджувалися на контролі астми як головній меті лікування астми 1 з поступовим додаванням ліків до досягнення найкращого можливого контролю захворювання.

Фенотипування було необов’язковим. Один препарат можна просто додати до іншого за стандартною схемою, причому невдача лікування, а не наявність конкретної характеристики, є стимулом для ескалації лікування.

Чим важче було захворювання, тим більше ліків у зростаючих дозах давали. Таким чином, пацієнтів з важкою астмою лікували кількома препаратами у високих дозах, часто з значними побічними ефектами.

З появою високоефективних протизапальних протиастматичних препаратів, що модифікують захворювання (DMAAD), наприклад лікування, що містить інгаляційні кортикостероїди (ICS), біопрепарати або імунотерапію проти алергенів, лікування астми кардинально змінилося. 1, 2

Нова концепція модифікації захворювання гарантує не просте додавання одного препарату до іншого, а визначення правильного(их) DMAAD(ів) для потрібного пацієнта в потрібний час. 3 Відповідно до цієї нової концепції, фенотипування є важливою передумовою для встановлення індивідуального ефективного лікування. 3

Список літератури

 1. Порсб’єрг С. Мелен Е. Лехтімакі Л. Шоу Д
  астма.
  Ланцет. 2023; 401: 858-873
 2. Lommatzsch M Brusselle GG Canonica GW та ін.
  Протиастматичні препарати, що модифікують перебіг захворювання.
  Ланцет. 2022; 399: 1664-1668
 3. Lommatzsch M Brusselle GG Levy ML та ін.
  A2BCD: стислий посібник із лікування астми.
  Ланцет Респір Мед. 2023; 11: 573-576

Вам также может понравиться