Боїтеся уколів? Нова голка для внутрішньовенного введення може бути безпечнішою та завдавати менше болю

м‘яка голка внутрішньо ін‘єкції

Нова внутрішньовенна голка, яка є жорсткою за кімнатної температури, як і звичайна, розм’якшується під час введення та досягає температури тіла.

Біоінженерам у Південній Кореї вдалося розробити внутрішньовенну голку (IV), яка може згинатися та згинатися, коли вона потрапляє в тіло людини.

Голка для внутрішньовенного введення, що розм’якшується, є жорсткою за кімнатної температури, подібною до жорсткості звичайного пластикового катетера для внутрішньовенного введення такого ж розміру.

Після того, як він вставляється в тканину, він розм’якшується протягом 60 секунд, реагуючи на температуру тіла.


Внутрішньовенні ін’єкції – це широко використовуваний метод безпосереднього введення ліків у кровоносні судини, що дозволяє лікам швидко набути ефекту та безперервно вводити ліки.

Але звичайні внутрішньовенні голки виготовлені з твердих матеріалів, таких як метал або пластик, які можуть спричинити пошкодження та запалення м’яких тканин навколо місця ін’єкції.

За словами експертів, звичайні внутрішньовенні голки також часто виходять з ладу до того, як внутрішньовенні введення досягають кінця свого передбачуваного терміну служби, головним чином через рух жорсткої внутрішньовенної голки в тонкостінній вені.

«Комерційно доступні пристрої периферичного внутрішньовенного доступу виготовлені з нержавіючої сталі або жорсткого пластику, який не відповідає м’якості біологічних тканин», — Карен-Крістіан Агно, докторант Школи електротехніки Корейського передового інституту науки та технологій (KAIST), повідомив Euronews Next.

«Ця невідповідність може спричинити проблеми як для пацієнта, який отримає внутрішньовенну ін’єкцію, так і для медсестри, яка вводитиме ліки. Пом’якшувальна голка для внутрішньовенного введення має на меті подолати поточні обмеження комерційних жорстких пристроїв для внутрішньовенного доступу».

Зниження ризику пошкодження тканин

Дослідники з KAIST вважають, що пом’якшувальний ефект голки потенційно може знизити ризик пошкодження вени пацієнта, який піддається внутрішньовенному лікуванню.

Оскільки голка має м’якість, схожу на тканину, і вільно деформується, це забезпечить більше рухів і комфорт для пацієнтів.

Голку не можна повторно використовувати для іншої ін’єкції. І тому він може запобігти травмам від уколів голками та повторному використанню голок.

  • Пом’якшувальна голка має потенційні переваги не лише для пацієнтів, а й для медичних працівників.

Медичні працівники часто піддаються підвищеному ризику зараження такими інфекціями, як гепатит В і С, а також ВІЛ, особливо після використання голок для внутрішньовенного введення через їх прямий контакт з кров’ю.

«Ці занепокоєння можна пояснити жорсткістю конструкції комерційних пристроїв для внутрішньовенного доступу, яку сподівається подолати пом’якшувальна голка для внутрішньовенного введення», — сказав Агно.

Він виготовлений із металевого рідкого галію, який має низьку температуру плавлення, нижчу за звичайну температуру тіла, і хорошу біосумісність, що дозволяє голці розм’якшуватися та формуватись у формі судин.

«Оправу голки на основі галію можна виготовити за допомогою стратегії лиття під тиском або за допомогою форм для багаторазового використання. Поточне виготовлення не потребує жодного величезного обладнання чи засобів у порівнянні зі звичайними медичними голками», — сказав Агно.

«Широко поширена» проблема: неетичне повторне використання внутрішньовенних голок

У 2008 році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) підрахувала, що 40 відсотків із 16 мільярдів ін’єкцій, які робляться щороку в усьому світі, були зроблені повторно використаними шприцами та голками без стерилізації.

Це призвело до 1,3 мільйона смертей щорічно та майже 26 мільйонів втрачених років життя, в основному через передачу гепатиту B і C або ВІЛ.

Дослідники, які стоять за дослідженням, сподіваються, що пом’якшувальна голка може запобігти неетичному повторному використанню внутрішньовенних голок.


Після використання голка залишається м’якою і не підлягає повторному використанню.

«Це означає, що голку не можна повторно використовувати для іншої ін’єкції. І тому це може запобігти травмам від уколів голками та повторному використанню голок», — сказав Агно.

Всередині голки є ультратонкий датчик температури, який допомагає контролювати температуру тіла, оскільки температура тіла може змінюватися, і за цим слід уважно стежити, коли пацієнт отримує ліки внутрішньовенно.

Він також може відчути ненавмисне витікання інфузійної рідини в підшкірних шарах через неправильно розміщену голку.

Пом’якшувальну голку наразі перевіряли на фантомах вен (пристроях, науково розроблених, щоб нагадувати людську тканину), тканинах свиней ex vivo та мишах. Як наслідок, за словами дослідників, голка працює так само при доставці рідини і навіть може викликати менше запалення порівняно з комерційними пристроями.

«Особисто я сподіваюся, що пізніше цей пристрій можна буде перекласти для клінічного застосування… Майбутня дослідницька робота повинна включати подальше вдосконалення інкапсуляції та упаковки голки, щоб зменшити ризик витоку галію», — сказав Агно.

«Крім того, додаткові систематичні дослідження біосумісності, щоб знати рівень токсичності пристрою, наприклад, необхідні для перевірки довгострокової безпеки голки у вені щодо потенційного витоку галію», — додала вона.


Вам также может понравиться