Як просувати медичні послуги та сервіси в 2023 — рекомендації експерта

Як просувати медичні послуги та сервіси в 2023 - рекомендації експерта

Як просувати медичні послуги та сервіси в інформаційному просторі(?) – сьогодні поговоримо про це з командою, яка супроводжує Українські та міжнародні проекти в галузі медичного сервісу, послуг, освіти, а також будівництва та розвитку медичних установ. В кінці статті для Вас бонус від VSolo: унікальна методика ефективного seo-просування медичних послуг в ТОП пошукової видачі Google.

Як просувати медичні послуги та сервіси в 2023 - рекомендації експерта

Коли говорять про те, як просувати медичні послуги в Інтернеті, асоціативно думки сходяться до налаштування веб-сайту з можливістю ознайомитися з послугами та записатися на прийом або оплатити щось. Запис на прийом або безпосередньо продаж на сайті – це важливий, але досить маленький прошарок робіт. Потрібно ефективно доносити ідеї, розповідати про цінності, і вже результатом цих робіт буде збільшення кількість нових клієнтів та продажів відповідно.

Слушні роздуми про те, як просувати медичні послуги та сервіси

Володимир VSolo, як консультант бізнесу і стартапів в сфері web-розробки і маркетингу, на основі досвіду в медичних сферах стверджує, що надважливо:

 • Мати простий, інтуїтивно зрозумілий, швидко та ідеально працюючий сайт.
 • Використовувати соціальні мережі, в тому числі tiktok та інші подібні.
 • Користуватися інструментами які на перший погляд можуть здатися застарілими: offline-реклама та паперові чи пластикові інформаційні носії.

Зверніть увагу на акцентах тверджень – там нічого не сказано про необхідність замовити сайт для медичної установи з PREMIUM-дизайном, або про створення неймовірно багатого функціоналу. Сайт має бути зрозумілий людині будь-якого віку та рівня освіти, він має миттєво вантажитися на будь-якому пристрої і працювати без збоїв.


Ще важлива річ – розуміння цілі створення та використання інструменту. Якщо Ваша ціль – продажі, то не обов’язково викладати на сайті енциклопедичний максимум інформації. Додайте те, що зацікавить потенційного клієнта, а також всю інформацію, яка має бути з міркувань попереджень/застережень. Все інше – можна перекласти на представників компанії.

Зовсім недавно почали активно використовуватися різного роду боти – для інформування, для надання консультацій… Так, це шлях, який існує, і не потрібно ним нехтувати, але пам’ятайте, що як і в інших сферах, в сфері медичного сервісу та послуг у покупців є інформаційний голод, голод до спілкування зі спеціалістами, живими людьми. Майже кожен в своєму житті відчував, що то таке – спілкування зі спеціалістом в банківській сфері, коли він замість відповіді на Ваше питання читає якийсь скрипт, який не дає відповіді, але наближає до купівлі додаткового сервісу. Не повторюйте цю помилку, ланка контакту з оператором – саме та ланка, яка може дати можливість закохати в Ваш сервіс.


Використання соціальних мереж – важливий елемент просування. Якісний супровід соціальної мережі та створення привабливого контенту високого рівня потребує ресурсів. Альтернативою може бути угода з лідером думок або блогером в сфері, яка наближена до Вашої цільової аудиторії (ЦА). Це не обов’язково реклама, важливо час від часу залітати в уха та очі користувачів, важливо розповідати про свої можливості, досягнення та переваги. Дивляться відео значно більша кількість користувачів, а ніж читають та аналізують інформацію. Пам’ятайте про це.


Використання «олдскульних» методик. Отримати щось в руки, що можна прочитати, полистати. Корисного та (або) цікавого. Це не про папірці які роздають під станціями метро. Так, це може працювати, але це не про те. Спробуйте більш точно прорахувати потреби та цінності людини. Це може бути глянцевий маркетинг-КІТ, який заспокоїть, покаже приклади, розкаже про альтернативи або представить якісь прорахунки. Це можуть бути якісь медичні рекомендації, які потенційний клієнт захоче зберегти, або і зовсім переслати іншими знайомим.

Чесність, честь та достоїнство – мають бути на першому місці. Намагайтеся бути чесними в усьому. Починаючи обіцянками і закінчуючи відгуками та роботою зі зворотнім зв’язком. Перебільшення та неправда рано чи пізно стають загальновідомими і починають працювати проти компанії.

Класичний підхід просування в Інтернет медичної тематики

Слово «класичний» в цьому випадку відображає не те, що «так робили всі і завжди», а те що описаний підхід може бути використаний у більшості сферах діяльності. Якщо цей підхід підкріпити методиками просування з останнього розділу цієї статті – це завжди давало гарні результати в минулому . Найкращий результат – вихід в ТОП-1 в пошуковій видачі Google за 1 тиждень.

1. Аналіз ринку та конкурентів

На цьому етапі необхідно вивчити ринок медичних послуг у вашому регіоні, виявити основних конкурентів та визначити їх сильні та слабкі сторони. Це допоможе розробити ефективну стратегію просування, яка дозволить вам виділитися серед конкурентів. Вивчіть також закордонний досвід (наскільки це можливо). Як показує практика, дуже часто можна не вигадуючи нові технології скористатися вже перевіреними в іншій локації ідеями.

2. Розробка стратегії просування

Простими словами: визначаємо цілі просування, цільову аудиторію та канали просування. Цілі просування можуть бути різними, наприклад підвищення впізнаваності бренду, залучення нових клієнтів, збільшення продажів. Цільова аудиторія – це група людей, які потенційно можуть бути зацікавлені у ваших послугах. Канали просування — це способи, за допомогою яких ви доноситимете інформацію про свої послуги до цільової аудиторії.

Найбільш ефективними каналами просування медичних послуг в Інтернеті є:

 • SEO-просування (дочитайте до кінця, нагадуємо, вас чекає крутий кейс)
 • Просування в соціальних мережах
 • Контекстна реклама

3. Створення та оптимізація сайту

Сайт є одним із основних інструментів просування медичних послуг в інтернеті. Він має бути інформативним, зручним та оптимізованим для пошукових систем. На сайті необхідно розмістити інформацію про ваші послуги, контактні дані, відгуки клієнтів та інші корисні матеріали.

4. Просування у пошукових системах

Пошукове просування (SEO) дозволяє підвищити видимість вашого сайту в пошукових системах за відповідними запитами. Це один із найбільш ефективних способів залучення нових клієнтів. Для просування сайту в пошукових системах необхідно оптимізувати його контент, структуру та технічні параметри.

5. Просування у соціальних мережах

Соціальні мережі є чудовим способом для взаємодії з потенційними клієнтами та просування ваших послуг. Ви можете створювати контент, розміщувати рекламу та брати участь в обговореннях у соціальних мережах. Як ми вже зазначали вище – можна нагадувати про себе вустами блогерів і відомих особистостей.

6. Контекстна реклама

Контекстна реклама дозволяє показувати оголошення в пошукових системах та на сайтах, які відповідають тематиці ваших послуг. Це ефективний спосіб привернути увагу потенційних клієнтів, які вже зацікавлені у ваших послугах.

7. Соціальні докази

Соціальні докази, такі як відгуки клієнтів, фотографії та відео, допомагають потенційним клієнтам скласти враження про вашу організацію. Ви можете розміщувати соціальні докази на своєму сайті, соціальних мережах та інших каналах просування.

При просуванні медичних послуг в Інтернеті необхідно враховувати такі особливості:

 • Медичні послуги є товарами особливого роду. Вони пов’язані з питаннями здоров’я та життя людини, тому до їхнього просування необхідно підходити відповідально.
 • Медичні послуги повинні бути сертифіковані та відповідати вимогам закону. При просуванні медичних послуг необхідно дотримуватись усіх необхідних нормативних документів.
 • При просуванні медичних послуг необхідно дотримуватись етичних норм. Не допускається реклама, яка може ввести в оману потенційних клієнтів або завдати шкоди здоров’ю.

Ефективне просування медичних послуг в інтернеті дозволяє підвищити впізнаваність бренду, залучити нових клієнтів та збільшити продаж. При просуванні медичних послуг необхідно враховувати всі особливості даного сегменту ринку та дотримуватись усіх необхідних нормативних документів. Також Ви можете покращити результати просування медичних послуг в інтернеті таким чином:

 • Використовуйте якісні зображення та відео. Зображення та відео допомагають привернути увагу потенційних клієнтів та зробити ваш сайт більш привабливим.
 • Створюйте корисний контент. Публікуйте статті, новини, поради та інші матеріали, які будуть цікаві для вашої цільової аудиторії.
 • Будьте активними у соціальних мережах. Регулярно публікуйте контент у соціальних мережах, щоб підтримувати зв’язок із потенційними клієнтами.
 • Слідкуйте за результатами просування. Використовуйте інструменти веб-аналітики, щоб відстежувати ефективність ваших маркетингових кампаній.

Бонус: Як просувати медичні послуги та сервіси з допомогою SEO

Активна seo-оптимізація сайту для ефективного просування в мережі Інтернет, кидається в очі. Для медичної тематики як і для кількох інших це особливо характерно. Давайте почнемо з початку і поговоримо про основні вимоги пошукової системи для просування сайту в ТОП:

1. Унікальний контент.

Не можна брати контент з інших джерел, він має бути унікальним. В медичній тематиці буде корисним, якщо створений контент буде переглядатися медичними працівниками чи профільними спеціалістами, щоб захистити себе від публікації недостовірної інформації та яка може зашкодити.

2. Якість, актуальність контенту.

Якість та актуальність пошукова система визначає на основі таких параметрів, як частота оновлення сторінки та поведінка користувача на ній. Чим частіше сторінка оновлюється, чим довше користувач знаходиться на ній – тим краще.

3. Технічний компонент.

Сторінка має швидко завантажуватися, контент має завантажуватися в мить отримання сторінки, а не після її відображення в браузері. Сайт має правильно відображатися та працювати на всіх пристроях.

4. Вхідні посилання на сайт.

Заохочуйте залишати посилання на Ваш сайт, щоб показати його авторитет та корисність.

5. Відповідність контенту.

Чим ближче контент на сторінці до запиту користувача – тим більше ймовірність того, що буде відображено саме Ваш сайт.

А тепер найважливіше:

Частоту оновлення контенту можна підвищити, час перебування користувача збільшити, а відповідність контенту – підняти максимально, якщо на сторінки додати такі логічні розділи:

 • Привабливий контент. Це невеликий за обсягами контент, як заголовки, підзаголовки, пояснення та інфографіка. Ціль такого контенту – швидко пояснити суть та переваги Вашої пропозиції.
 • Основний стартовий контент. Це блок тексту рекомендованим обсягом 2.500 .. 3.500 символів, ціль якого – дати всю базову інформацію яка стосується поточної сторінки. Варто використовувати заголовок, підзаголовок, списки та зображення. Цей контент може відображатися частково та розкриватися повністю після натиснення користувачем на керуючий елемент.
 • Динамічна складова – саме та частина, за рахунок якої ми досягнемо результати:
  • Питання від користувачів.
  • Відповіді на типові питання (FAQ).
  • Відгуки та пропозиції.

Кожне нове питання від користувачів або відгук – це оновлення контенту. А ще це можливість самостійно задати будь-яке питання та дати на нього відповідь, пояснивши клієнтам ті речі, про які вони можуть соромитися спитати особисто. Це майже безмежна можливість вбудувати на сторінку велику кількість контенту з ключовими словами, за якими Ви хочете просунути сайт. А ще з такими матеріалами цікаво знайомитися користувачам, тому вони будуть проводити на сторінці більше часу та покращувати поведінкові характеристики.

Якщо з бонусного матеріалу щось не зрозуміло, виникли нові питання, або потрібна допомога в організації просування – переходьте на сайт www.vsolo.live, щоб дізнатися більше та отримати професійну консультацію про просування медичних проектів в мережі інтернет або створенні технічних завдань. На момент публікації цього матеріалу первинна консультація безкоштовна.

З матеріалу вилучено згадки медичних закладів та організацій, на основі кейсів (результатів) яких створено рекомендації для цієї статті.

Вам также может понравиться