Сміх: ліки для вашого серця?

Why is Laughing Good for the Heart?

Сміх не просто приємний. Це добре. Наука показала, що сміх корисний для здоров’я серцево-судинної системи та загального самопочуття. Переваги можуть варіюватися від зниження ризику серцевого нападу та захворювань до зниження артеріального тиску. Давайте з’ясуємо, чому це так, а також інші способи підтримки здоров’я вашого серця.

Why is Laughing Good for the Heart?

Чому сміх корисний для серця?

Коли ми сміємося, багато чого відбувається. Ендорфіни («гормони гарного самопочуття») вивільняються, даруючи вам відчуття здоров’я та ейфорії. Вони також виділяються, коли ви тренуєтеся, їсте їжу, яка вам подобається, і займаєтеся сексом.


Вони не тільки полегшують ваш стан, але й ендорфіни також протидіють гормонам, які виділяються під час стресу. Коли ви відчуваєте тривогу або інші негативні емоції, вивільняються гормони стресу, такі як кортизол, які шкідливі для серця. Вони можуть підвищити рівень холестерину в крові, артеріальний тиск і загальний ризик серцево-судинних захворювань.

Коли ви смієтеся, ендорфіни усувають негативні емоції та симптоми, викликані стресом, покращуючи загальний стан вашого серця.
Які переваги сміху для серцево-судинної системи?
Переваги сміху для серця дуже різноманітні. Вони включають:

Зниження ризику серцевих захворювань

Дослідження показали, що ті, хто менше сміється, мають більший ризик інсульту та серцевих захворювань. Сміх тимчасово змушує вас робити глибші вдихи, що насичує кров киснем і покращує кровообіг, дозволяючи всьому рухатися плавніше. І все це може допомогти знизити ризик серцевих захворювань і дозволити вашим судинам функціонувати оптимальніше.

Сприяє зниженню ваги

Зайва вага створює додаткове навантаження на серце. А під час хронічного стресу вивільнення кортизолу негативно впливає не тільки на ваше серце, але й на вашу вагу. Насправді надмірна кількість кортизолу може швидко призвести до збільшення ваги. Оскільки сміх знижує рівень стресу, він також полегшує боротьбу із зайвими кілограмами. (Крім того, як бонус, сміх справді спалює калорії!)

Зміцнює вашу імунну систему

Ваша імунна система допомагає підтримувати оптимальну роботу всього, включаючи ваше серце, підтримуючи ваше здоров’я. Сміх допомагає вашій імунній системі додатково зміцнити, виробляючи як Т-клітини, так і антитіла, які відомі своєю здатністю боротися з інфекцією. А нижчі рівні кортизолу означають менше запалення, що дає вашому тілу шанс краще захищатися від хвороби.

Знижує артеріальний тиск

Сміх часто сильно впливає на систолічний артеріальний тиск. Справді, одне дослідження показало, що показники артеріального тиску знизилися на 7 мм рт. ст. відразу після нападу сміху. Це тому, що ендорфіни, які виділяються під час сміху, змушують вас входити в більш розслаблений стан, що призводить до зниження артеріального тиску. І менше навантаження на серце.

Резюме

Знову й знову пояснюється користь сміху. Отже, як ви можете почати включати більше сміху у своє життя? Копайте глибоко для цього. Ви любите смішні фільми, час із друзями-коміками чи, можливо, поїздку до тематичного парку? Дізнайтеся, що саме може запросити у ваше життя більше сміху. А потім, робіть це більше!


cardiogram.com

Вам также может понравиться