Почуваєтеся жахливо після щеплення від Covid? Тоді це, ймовірно, працює

Feeling Terrible After Your Covid Shot

Лихоманка, озноб і втома можуть бути ознаками енергійного вироблення антитіл, показало нове дослідження.


Нове дослідження містить обнадійливий сигнал для людей, які ухиляються від щеплень від Covid через побоювання щодо побічних ефектів: озноб, втома, головний біль і нездужання, які можуть виникнути після вакцинації, можуть бути ознаками сильної імунної відповіді.

Feeling Terrible After Your Covid Shot

Згідно з новим дослідженням, люди, які мали ці побічні ефекти після другої дози вакцини від Covid, мали більше антитіл проти коронавірусу через місяць і шість місяців після щеплення порівняно з тими, у кого не було симптомів. Підвищення температури шкіри та частоти серцевих скорочень також сигналізували про підвищення рівня антитіл.

«Ми знаємо, що отримати вакцину може бути складно, і в деяких випадках це може бути так, оскільки деякі люди мають сильну реакцію на вакцину», — сказав Арік Пратер, клінічний психолог Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, який керував дослідженням. .

«Я сподіваюся, що це дійсно допоможе заспокоїти деякі з цих проблем», — сказав доктор Пратер, який вивчає, як поведінкові фактори впливають на імунну систему. «Насправді ці симптоми, хоча вони можуть бути неприємними, насправді можуть працювати на вас».

Дослідження було опубліковано в Інтернеті минулого тижня. Його не рецензували для публікації в науковому журналі. Але кілька експертів сказали, що це було добре зроблено, і його результати узгоджуються з результатами інших досліджень.


Відносне підвищення рівня антитіл серед тих, хто відчував побічні ефекти, було невеликим і не означає, що люди без симптомів не мають сильної імунної відповіді, кажуть експерти.

«Відсутність побічних ефектів не слід сприймати як ознаку того, що вакцина не працює», — сказав Алессандро Сетте, співдиректор Центру інноваційних вакцин Інституту імунології Ла-Хойя, який не брав участі в роботі.

Попереднє дослідження показало, що 98 відсотків людей, які не відчували ніяких негативних наслідків, все одно виробляли велику кількість антитіл, порівняно з 99 відсотками тих, у кого були локалізовані симптоми, сказав доктор Сетт.


Тим не менш, нові результати показують, що люди, які пережили важкі періоди після вакцинації, ймовірно, будуть добре захищені від вірусу.

«Якщо ви почуваєтеся погано, то ймовірно, що у вас досить розумна імунна відповідь», — сказала Діпта Бхаттачарія, імунолог з Університету Арізони, яка не брала участі в новому дослідженні.

У дослідженні, опублікованому минулого року, доктор Бхаттачарія та його колеги вивчили відповідь на вакцину у 2354 осіб, приблизно половина з яких приймала знеболююче, щоб полегшити побічні ефекти від щеплення.

  • У мишей нестероїдні протизапальні препарати, такі як аспірин та ібупрофен, серйозно послаблюють імунну відповідь на коронавірус. Але команда доктора Бхаттачарії виявила, що у людей ліки не приглушують імунну відповідь на вакцини від Covid.

Мало того, ті, хто приймав болезаспокійливе, здавалося, мали більше антитіл, ніж ті, хто терпів симптоми без ліків. Найвірогідніше пояснення цього полягає не в тому, що знеболюючі підвищують рівень антитіл, сказав доктор Бхаттачарія.

«Це більше те, що люди, які мають симптоми, як правило, мають дещо більшу реакцію антитіл, ніж ті, у кого їх немає, і, звичайно, люди, які мають симптоми, більш схильні приймати знеболюючі», — сказав він.

Інші дослідження також виявили, що люди з побічними ефектами, які повідомляли самі, включаючи лихоманку, озноб, болі в тілі та втому, мали трохи більше антитіл, ніж ті, хто не мав симптомів.


У новому дослідженні доктор Пратер і його колеги відстежували рівні антитіл людей протягом тривалого часу. Коли вакцини були представлені в грудні 2020 року, вони намагалися залучити учасників дослідження за допомогою оголошень, розміщених у газетах, на телебаченні та в соціальних мережах.

У той час велика частина U.C.S.F. був все ще закритий, тож вони захопили студію пілатесу в тренажерному залі університету, прибравши обладнання та залучивши флеботомістів для взяття крові в учасників. Вчені виключили всіх, хто мав ознаки зараження коронавірусом до або під час дослідження.

«Ми знали, що у нас був дуже обмежений період, коли люди поспішали зробити щеплення», — сказав доктор Пратер. «Це був просто напружений час, але ми повинні були зробити те, що ми повинні були зробити».

Команда відстежувала симптоми серед 363 учасників, які отримали вакцини Pfizer-BioNTech або Moderna Covid протягом шести днів після кожної дози, і дала деяким учасникам біометричні пристрої для реєстрації їх температури, дихання та пульсу.


Вам также может понравиться