Біохімічний аналіз крові: інформація про функції органів

Біохімічний аналіз крові

Біохімічний аналіз крові є важливим інструментом для оцінки стану здоров’я організму людини. Цей вид аналізу надає інформацію про функції різних органів та систем, допомагаючи виявити різноманітні патології та захворювання. Органи, які мають найбільший вплив на склад крові і результати біохімічного аналізу, включають печінку, нирки, серце, підшлункову залозу та шлунково-кишковий тракт. Давайте розглянемо, яку інформацію можна отримати про функції цих органів під час біохімічного аналізу крові.

Біохімічний аналіз крові
 1. Печінка: Печінка — це великий орган, який грає важливу роль у багатьох біохімічних процесах в організмі. При біохімічному аналізі крові оцінюються такі показники, пов’язані з функціями печінки:
  • АЛТ (аланінамінотрансфераза) та АСТ (аспартатамінотрансфераза): Збільшення рівнів цих ферментів може вказувати на ушкодження печінки, таке як гепатит або цироз.
  • Білірубін: Підвищений рівень білірубіну може свідчити про проблеми з виведенням жовчі, що також пов’язані з функцією печінки.
  • Альбумін: Низький рівень альбуміну може бути ознакою печінкової недостатності, а також інших патологій.
 2. Нирки: Нирки відповідають за фільтрацію крові та виведення зайвих речовин і токсинів. Під час біохімічного аналізу крові важливі показники для оцінки функції нирок включають:
  • Креатинін і сечовина: Збільшення рівня цих речовин може вказувати на ниркову недостатність або інші ниркові захворювання.
  • Глюкоза: Підвищені рівні глюкози в крові можуть бути пов’язані з цукровим діабетом, що може впливати на фільтраційну функцію нирок.
 3. Серце: Серце — центральний орган кровообігу, і біохімічний аналіз крові може надати інформацію про його функцію:
  • Тропоніни: Високий рівень тропонінів у крові може бути ознакою пошкодження м’язової тканини серця, такого як інфаркт міокарда.
 4. Підшлункова залоза: Підшлункова залоза виробляє ферменти, які сприяють розщепленню їжі та забезпечують нормальний обмін речовин. При біохімічному аналізі крові оцінюють такі показники:
  • Амілаза і ліпаза: Збільшення рівня цих ферментів може свідчити про запальні процеси в підшлунковій залозі, такі як панкреатит.
 5. Шлунково-кишковий тракт: Шлунково-кишковий тракт грає важливу роль у перетравленні їжі та поглинанні поживних речовин. При аналізі крові можна враховувати такі показники:
  • Споживання білків, жирів та вуглеводів: Ці показники вказують на здатність організму до правильного поглинання поживних речовин.

Біохімічний аналіз крові дозволяє лікарям отримувати важливу інформацію про функції різних органів та систем організму. Інтерпретація результатів цього аналізу може виявитися вирішальною для діагностики та лікування різних захворювань. Важливо пам’ятати, що самодіагностика на підставі результатів аналізів небезпечна, і потрібно звертатися до кваліфікованого лікаря для правильного тлумачення інформації та призначення необхідного лікування.

Вам также может понравиться