F.D.A. Затверджує нові щеплення від Covid

New Covid Shots buster 2023

Центр з контролю та профілактики захворювань збирається у вівторок, щоб розглянути рекомендації щодо кампанії вакцинації для осіннього та зимового сезону, коли кількість інфекцій зазвичай зростає.

У понеділок Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів схвалило нову серію бустерів Covid, які надійдуть разом із сезонною вакциною проти грипу та щепленнями для захисту немовлят і людей похилого віку від R.S.V., потенційно смертельного респіраторного вірусу.


Очікується, що у вівторок Центри з контролю та профілактики захворювань проведуть консультативну зустріч, щоб обговорити, хто має отримати нові щеплення від Pfizer-BioNTech і Moderna. Після остаточного рішення директора CDC мільйони доз будуть доставлені в аптеки, клініки та системи охорони здоров’я по всій країні протягом декількох днів.

New Covid Shots buster 2023
  • У міру того, як кількість випадків Covid зростає, трифекти профілактичних заходів можуть передвіщати першу зиму десятиліття без навали пацієнтів, яка переповнить деякі лікарні. Але здорова зима — це далеко не замок: минулого року оновлена вакцина від Covid потрапила лише до 20 відсотків дорослих у Сполучених Штатах.

Деякі експерти дивляться на цю статистику з невеликою тривогою, оскільки кількість смертей від Covid значно сповільнилася за останній рік завдяки дедалі більшому імунітету населення та вищим рівням вакцинації серед літніх американців. Інші бачать у цьому році можливість захистити більш уразливих людей від тяжкої хвороби чи смерті.

«Тепер у нас є справді хороші інструменти», — сказав доктор Маркус Плешіа, головний лікар Асоціації державних і територіальних працівників охорони здоров’я, групи громадського здоров’я. «Просто… що потрібно зробити, щоб людям було зручно ними користуватися?»

Федеральні чиновники відмовляються називати нову формулу прискорювачами попередніх щеплень, воліючи переробити їх як щорічну імунізацію, подібну до вакцини проти грипу. Ця зміна може відображати занепокоєння через втому, яку деякі американці висловлюють щодо ще одного раунду щеплень проти вірусу.


Вакцинальна кампанія також стане першою після завершення надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров’я, яка закінчилася в травні. У попередні роки уряд США закупив сотні мільйонів доз вакцини та роздав їх безкоштовно. Очікується, що цього року приватні страхові та державні платники, такі як Medicare, які охоплюють переважну більшість американців, нададуть людям вакцини безкоштовно.


Але залишається відкритим питання, чи зможе приватний ринок лікарень, клінік і аптек відкалібрувати свої замовлення на вакцину для забезпечення реалістичної пропозиції. Експерти не впевнені, який попит буде на останні щеплення.


Також викликає занепокоєння перехід до приватного ринку: 23 мільйони дорослих у країні не мають медичного страхування.

Адміністрація Байдена планує покрити витрати та пропонувати вакцину від Covid через місцеві клініки та великі аптеки, але деякі експерти стурбовані тим, чи люди, які не мають страховки, дізнаються про нові щеплення — або де їх отримати.

«У них немає страхової компанії, яка б надсилала їм листівки — вони можуть не мати звичайного джерела медичної допомоги», — сказав Ентоні Райт, виконавчий директор Health Access, каліфорнійської правозахисної групи. «І тому надійний куратор їх плану медичного обслуговування, їхній лікар, їхня клініка не говорять: «Це безкоштовно». Це дуже легко».

Очікується, що виробники вакцин будуть жертвувати дози для незастрахованих. Келлі Каннінгем, прес-секретар Moderna, сказала, що компанія не має обмеження на кількість.


Останні кадри стають доступними, оскільки госпіталізація та смертність від Covid дещо зростає, хоча й не до рівня минулих років. За тиждень, що закінчився 26 серпня, до лікарні потрапило 17 400 людей — понад 6 000 на найнижчому рівні цього літа. Минулого місяця кількість смертей також зросла приблизно до 600 на тиждень, хоча це значно менше, ніж середньотижневе значення у 14 000 смертей у 2021 році.


Одного разу C.D.C. підписує, адміністрація Байдена планує закликати громадськість робити щеплення від Covid і проти грипу одночасно, ця практика була вивчена та визнана безпечною, сказав представник адміністрації. Це повідомлення, яке вони планують поділитися з великими виробниками вакцин, які вперше будуть комерційно продавати дози від Covid.


Walgreens і CVS заявили, що обидва вже мають оновлені віруси грипу та RSV. доступні в магазинах. Доктор Кевін Бан, головний медичний директор Walgreens, сказав, що мережа матиме нові щеплення від Covid «якнайшвидше». Представник CVS сказав, що дози можуть надійти пізніше цього тижня. Представники обох мереж заявили, що щеплення від Covid будуть безкоштовно доступні всім, хто має право на це згідно з C.D.C. інструкції очікуються у вівторок.


  • Цільові групи, безсумнівно, включатимуть людей віком від 65 років, а також тих, хто має ослаблений імунітет або має серйозні захворювання, через які вони більш сприйнятливі до важких захворювань, спричинених вірусом.

Будинки престарілих, деякі з яких приймали бригади щеплень від великих мереж аптек, коли вакцини тільки стали доступними, тепер покладаються на свої звичайні аптеки довгострокового догляду для постачання більшості вакцин. Але багато будинків відстають у показниках ревакцинації: останні дані Medicare показують, що приблизно 62 відсотки мешканців в курсі своїх щеплень, навіть незважаючи на те, що люди похилого віку є одними з найбільш уразливих до важких захворювань і смерті від вірусу.


Нові вакцини від Covid націлені на варіант XBB.1.5, який був домінуючим, коли виробники вакцин почали розробляти та тестувати нову версію. Незважаючи на те, що вірус змінював різні варіанти, експерти кажуть, що нова вакцина від Covid має посилити захист від важкої інфекції.

Нещодавні побоювання щодо того, що один новіший, сильно мутований варіант вийде з вакцини, виявилися необґрунтованими авторитетними незалежними лабораторіями, сказав Фікаду Тафесс, ад’юнкт-професор молекулярної мікробіології та імунології Орегонського університету охорони здоров’я та науки. C.D.C. також переглянув дослідження з цього питання та підтвердив у п’ятницю, що вакцина тримається сильно.

«Ми справді готувалися до того, що жодної відповіді не буде, але дані дуже, дуже багатообіцяючі», — сказав доктор Тафесс.

Як і у випадку з попередніми щепленнями, очікується, що оновлені щеплення не виключать ймовірність захворіти на легкий випадок Covid. Натомість очікується, що вони зменшать шанси важкої хвороби, госпіталізації чи смерті. Перші вакцини від Covid, введені на початку 2021 року та спрямовані проти початкової форми вірусу, що з’явився в Ухані, мали рівень ефективності близько 95 відсотків, що означає, що набагато менше вакцинованих людей захворіло, ніж тих, хто не був імунізований.


Оскільки ефективність першої вакцини зменшилася з новими варіантами Omicron, у серпні 2022 року було схвалено двовалентний бустер, який був націлений на початковий вірус і BA.5, який на той час був домінуючим. Це щеплення призвело до того, що менше людей із Covid госпіталізували, впавши за кілька місяців до 25 відсотків із 60 відсотків.


Остання мРНК-вакцина від Pfizer і Moderna називається моновалентною, оскільки вона була спрямована проти одного варіанту Omicron, XBB.1.5., і на відміну від попередніх бустерів не містить захисту від оригінального вірусу, який спричинив масові інфекції в Китаї більше трьох років тому . Але експерти та дослідники кажуть, що це має забезпечити захист від багатьох варіантів Omicron.

  • Pfizer і Moderna повідомили, що їхні вакцини мали потужну відповідь на новітні циркулюючі варіанти, хоча лише Moderna опублікувала свої початкові дані в четвер.

Але дослідники продовжують обговорювати, наскільки добре він протистоїть новим варіантам. F.D.A. в основному розглядав результати досліджень імунної відповіді на тваринах або менших людей, надані компаніями.


Джеріка Піттс, речниця Pfizer, заявила, що дані, надані компанією F.D.A. у червні проводив випробування на тваринах. За її словами, спостереження над людьми, які отримали укол, тривають.

  • Moderna передала дані F.D.A. про імунну відповідь 100 людей на нові щеплення, які, як заявила компанія в червні, «потужно викликають нейтралізуючі антитіла» проти варіантів XBB.

Джон Мур, професор вірусології та імунології Weill Cornell Medicine, сказав, що його не вразили останні результати. Він сказав, що новий укол продемонстрував імунну відповідь, подібну до бустеру минулої осені. Це означає, що, незважаючи на те, що новий знімок буде вартий того, щоб його отримати, «це нітрохи не схоже на зміну гри».


Регулятори також розглядають можливість дозволити бустерну дозу від Novavax, яка використовує іншу, але широко використовувану технологію для своєї вакцини проти коронавірусу. Ця вакцина може бути дозволена найближчими тижнями, що дасть можливість деяким американцям, які віддадуть перевагу рецептурі Novavax як альтернативі вакцинам, які пропонують Moderna та Pfizer-BioNTech.


Доктор Деніел Гріффін, лікар-інфекціоніст з Колумбійського університету в Нью-Йорку, сказав, що щеплення від Covid наприкінці жовтня забезпечить надійний захист у той час, коли люди збираються на свята, і допоможе зупинити поширення вірусу серед найбільш уразливих верств населення, зокрема люди похилого віку, вагітні та особи з ослабленою імунною системою.

І хоча багато хто може втомитися від аргументу соціального захисту, він сказав, що вони можуть зменшити власні шанси на більш серйозний результат.

«Тож молодша людина може сказати: «Я не збираюся отримувати ревакцинацію заради охорони здоров’я», — сказав доктор Гріффін, «але я збираюся отримати ревакцинацію, тому що, якщо я зможу зменшити свій шанс заразитися Covid , я можу зменшити свої шанси на тривалий Covid».


Christina Jewett, Noah Weiland

NYTimes

Вам также может понравиться