Аналіз сечі на визначення наркотичних речовин

Аналіз сечі на визначення наркотичних речовин

Аналіз сечі на визначення наркотичних речовин — це процедура лабораторного тестування, яка використовується для виявлення їх наявності або відсутності в сечі людини. Допомагає визначити, чи вживала особа психотропні речовини недавно або в минулому.

Аналіз сечі на визначення наркотичних речовин

Особливості лабораторного дослідження

В рамках проведення аналізу можна підтвердити вживання різних розповсюджених наркотичних речовин:

 • кокаїну;
 • амфетаміну;
 • марихуани;
 • трамадолу;
 • метадону;
 • екстазі;
 • морфіну тощо.

Загалом дослідження дозволяє виявити 10 наркотичних речовин. З повним їх переліком можна ознайомитися за посиланням https://nikolab.com.ua/uk/prices/2007/.

Коли проводиться аналіз сечі на наркотики?

Аналіз сечі на визначення наркотичних речовин може бути необхідним у різних ситуаціях. Ось деякі з них:

 1. Медичні цілі. Лікарі можуть призначити аналіз сечі на наркотичні речовини для діагностики або моніторингу пацієнтів, які лікувалися або лікуються від наркозалежності. Крім того, дослідження проводиться для пацієнтів, які страждають від сильного хронічного болю та вживають знеболювальні препарати, які можуть викликати залежність.
 2. Профілактичні медичні огляди. Деякі роботодавці або навчальні заклади можуть вимагати аналіз сечі від працівників або студентів для виявлення факту вживання наркотичних речовин з метою гарантії безпеки та здоров’я всіх причетних до робочого процесу осіб.
 3. Юридичні ситуації. Судові органи можуть вимагати аналіз на визначення наркотиків для з’ясування факту їх вживання, наприклад, у справах про порушення правил дорожнього руху або злочинів, пов’язаних зі збутом психотропних речовин.
 4. Програми відновлення. Особи, які проходять програми відновлення від наркотичної залежності, можуть піддаватися регулярним аналізам сечі, щоб переконатися, що вони не вживають заборонені засоби під час програми.
 5. Перевірка при прийнятті на роботу. Деякі компанії можуть вимагати від претендентів на роботу або вже працевлаштованих осіб здати аналіз сечі на наркотичні речовини, щоб переконатись у їхній придатності та відсутності залежності.
 6. Спортивний контроль. У спортивних змаганнях може бути обов’язковим тестування на наркотичні речовини для забезпечення чесності та відсутності допінгу.

Важливо зазначити, що проведення аналізу сечі на визначення наркотичних речовин повинно відбуватися відповідно до етичних і законодавчих норм, з урахуванням прав та конфіденційності особи, яка піддається тестуванню.

Якщо необхідно здати аналіз сечі на визначення наркотичних речовин, зробити це можна в лабораторії Ніколаб https://nikolab.com.ua/uk/. Завдяки сучасному обладнанню, отримати результати можна за 1 день, що особливо важливо в термінових ситуаціях.

Особливості проведення

На відміну від швидких аптечних тестів аналіз сечі на визначення наркотиків відрізняється високою точністю. При проведенні лабораторного дослідження використовуються різні методи:

 1. Імунохімічний аналіз. Це основний метод визначення наркотичних речовин у сечі. Використовуються тест-смужки або імунохімічні аналізатори, які містять антитіла до різних наркотичних речовин. Якщо в біологічній рідині присутні психотропні речовини, вони взаємодіють з антитілами та викликають зміну кольору або інші сигнали.
 2. Газова хроматографія-мас-спектрометрія (ГХ-МС). Цей метод використовується для підтвердження позитивних результатів ідентифікації наркотичних речовин у сечі. Він дозволяє точно визначити тип і кількість психотропу в пробі. 

Позитивні результати аналізу свідчать про те, що людина вживала наркотики. Дослідження допомагає визначити їх тип та кількість.

Вам также может понравиться