Верховний суд США призупиняє мирову угоду щодо опіоїдів із Sacklers, яка очікує на перегляд

OxyContin

Федеральний апеляційний суд США підписав угоду, яка захистить членів багатої родини Саклерів від позовів, пов’язаних із опіоїдами, в обмін на мільярди для вирішення тисяч позовів.


У четвер Верховний суд тимчасово заблокував угоду про банкрутство компанії Purdue Pharma, яка захистила б членів родини мільярдерів Саклерів, які колись контролювали компанію, від додаткових цивільних позовів у зв’язку з епідемією опіоїдів і обмежила особисту відповідальність Саклерів 6 мільярдами доларів.

OxyContin

Указ, ймовірно, призведе до затримки будь-яких виплат тисячам позивачів, які подали до суду на Sacklers and Purdue, виробника рецептурного болезаспокійливого OxyContin, якого багато хто звинувачує в розпалюванні опіоїдної кризи. Згідно з угодою, Саклери погодилися виплатити позивачам мільярди в обмін на повний імунітет від усіх цивільних судових спорів.


Розпорядження було прийнято у відповідь на заперечення Міністерства юстиції проти плану, який, за словами уряду, дозволив членам сім’ї Саклерів скористатися правовим захистом, призначеним для боржників, які перебувають у «фінансовій скруті», а не для мільярдерів.

  • Судді сказали, що вони заслухають аргументи в грудні, щоб вирішити, чи дозволена угода Кодексом США про банкрутство. Справа може мати далекосяжні наслідки для подібних позовів.

Це пов’язано з тим, що угода Перд’ю передбачає популярну, але суперечливу практику: вирішення позовів про масові травми через суди у справах про банкрутство, замість того, щоб дозволяти справам проходити через традиційну судову систему. У багатьох із цих угод треті сторони — у цьому випадку Саклери — захищені від відповідальності без вимоги оголошувати банкрутство.

«Що з цього отримують Саклери?» – сказав Ліндсі Саймон, доцент Школи права Університету Еморі та експерт з питань банкрутства. «Вони мають виконати одну угоду. Тоді як якщо вони цього не отримають, люди все одно можуть судитися з ними вічно».

Простіше кажучи, сказала пані Саймон, «вони отримують усі переваги без будь-яких витрат».


Представник родини Саклерів не відповів на запит про коментар. Прес-секретар Purdue Pharma заявила, що компанія «впевнена в законності» плану банкрутства.


Рішення суду про розгляд справи посилює невизначеність щодо плану компенсації штатам, місцевим органам влади, племенам і окремим особам, які постраждали від опіоїдної кризи, водночас пропонуючи захист сім’ї Саклерів. Позивачі також, швидше за все, повинні чекати принаймні ще рік, перш ніж вони отримають виплати від угоди Пердью.

  • Будь-яке рішення у справі може вплинути на те, як розгортаються інші справи про масові делікти — широкий термін для позовів про відшкодування травм групі людей, які постраждали внаслідок авіакатастрофи, розливу токсичних речовин або розпилення пестицидів.

«Вони беруться за питання, яке буквально є основою для масових правопорушень на мільярди доларів, починаючи від справ, пов’язаних не лише з опіоїдами, але й із бойскаутами, лісовими пожежами та звинуваченнями в сексуальному насильстві в церковній єпархії — де треті сторони отримують вигоду від банкрутство, через яке вони самі не проходять», — сказав Адам Циммерман, професор права в Університеті Південної Каліфорнії.

Експерти посилалися на компанію Johnson & Johnson, яка намагалася скористатися судом у справах про банкрутство для вирішення масових претензій щодо дитячої присипки на основі тальку.


Компанії загрожує близько 40 000 судових позовів, які були припинені з 2021 року через звинувачення в тому, що порошок містив асбест і викликав рак яєчників. Компанія заперечує ці звинувачення та заявила, що їй потрібен процес банкрутства для вирішення поточних і майбутніх позовів.

Рішення суду є останнім поворотом у багаторічній судовій боротьбі за компенсацію тим, хто постраждав від опіоїдної кризи.

Вам также может понравиться