Трансплантація вагінальної мікробіоти без антибіотиків із приживленням донора

woman health

Трансплантація вагінальної мікробіоти без антибіотиків із приживленням донора, усуненням дисбактеріозу та народженням живого після повторної втрати вагітності: практичне дослідження, що підтверджує концепцію


Докази до цього дослідження

Пошук у PubMed, MEDLINE, Embase, Google, Google Scholar і базі даних Cochrane було здійснено в лютому 2021 року та знову в травні 2023 року. Пошукові терміни включали «трансплантація вагінальної мікробіоти АБО трансплантація вагінальної мікробіоми».

  • Лише в одному дослідженні 2019 року було виявлено трансплантацію вагінальної мікробіоти (VMT) у людей із попередньою обробкою антибіотиками.

У дослідженні повідомляється про 5 жінок з рецидивуючим бактеріальним вагінозом, які пройшли попередню терапію кліндаміцином або метронідазолом, а потім одну або більше ВМТ. Чотири з п’яти пацієнтів перетворили свій вагінальний мікробіом з дисбіотичного на еубіотичний, але без доказів приживлення донорського мікробіому.

woman health

Хоча концепція VMT була запропонована та обговорена в існуючій літературі, наявні обмежені докази щодо фактичної процедури. Тут ми надаємо цінні біологічні дані щодо потенційних переваг VMT.

Додаткова цінність цього дослідження

Завдяки цьому дослідженню ми зробили нові висновки, які свідчать про потенціал ВМТ як лікування як вагінального дисбактеріозу, так і втрати вагітності. Наше дослідження включало застосування VMT для лікування вагінального дисбактеріозу без попереднього лікування антибіотиками. Результати демонструють повну зміну складу мікробіому, полегшення симптомів і документально підтверджене приживлення донорського штаму.

Наслідки всіх наявних доказів

Підтверджено результатами цього дослідження, VMT без використання антибіотиків свідчить про потенційне лікування вагінального дисбактеріозу та втрати вагітності. Необхідні подальші дослідження.

ВСТУП

У здоровому вагінальному мікробіомі зазвичай домінує один або кілька видів вагінальних лактобактерій (L. crispatus, L. gasseri, L. iners або L. jensenii) на відміну від інших частин тіла, де здорове мікробне співтовариство, як правило, містить набагато більшу видову різноманітність.


Вироблення молочної кислоти цими лактобактеріями знижує рН до значень нижче рН 4,5, і це підкислення вагінального середовища приносить користь індивіду. Більш різноманітний вагінальний мікробіом, де домінують інші бактерії, такі як Bifidobacterium vaginale (раніше Gardnerella vaginalis), Fannyhessea vaginae (раніше Atopobium vaginae), Gardnerella spp. та Prevotella spp. описується як вагінальний дисбактеріоз (ВД).1, 2, 3 ВД спостерігається у 18–29% жінок і цей стан тісно пов’язаний із нижчими шансами завагітніти під час екстракорпорального запліднення (ЕКЗ), вищою ризик еуплоїдної втрати вагітності та акушерських ускладнень, таких як передчасний розрив плодових оболонок (PPROM) і передчасні пологи.


Багато жінок із ВД не повідомляють про відсутність вагінальних симптомів, таких як запах або виділення, і здаються здоровими навіть після гінекологічного огляду.


Традиційно симптоматичну ВД лікують перорально або вагінально введеними антибіотиками, такими як метронідазол або кліндаміцин, з частотою лікування 80–90% через місяць після лікування. Однак антибіотикотерапія симптоматичної ВД має деякі серйозні недоліки, включаючи частоту рецидивів до 60% протягом 12 місяців після лікування12 та потенційний ризик розвитку резистентності до антибіотиків у бактерій, пов’язаних з вагінозом.

Крім того, антибіотики, що вводяться перорально, можуть спричинити порушення кишкової мікробіоми, а місцеве застосування антибіотиків часто призводить до подальшого вульвовагінального кандидозу. Щоб мінімізувати ризики, пов’язані з лікуванням ВД антибіотиками, дослідження 2019 року повідомило про 5 жінок із рецидивуючим ВД, яким проводили трансплантацію вагінальної мікробіоти (ВМТ) від здорових донорів після схеми лікування антибіотиками.


Результати були досить обнадійливими, показуючи, що чотири жінки зазнали тривалої клінічної ремісії після трьох комбінованих курсів лікування антибіотиками та ВМТ.

Це звіт про 30-річну жінку з рецидивуючим VD протягом дев’яти років і зі значними клінічними симптомами VD та історією трьох пізніх втрат вагітності після однієї успішної вагітності. На підтвердження концепції ми описуємо процес першої успішної VMT без попередньої обробки антибіотиками.

методи

пацієнт

Пацієнткою була 30-річна жінка з чотирма попередніми вагітностями; перша неускладнена вагітність призвела до народження живого хлопчика (2017), після чого послідувала ускладнена історія вагітності, включаючи дві мертвонароджені та втрату вагітності в 1-му триместрі.

23 червня 2021 року її направили до клініки повторної втрати вагітності в лікарні Копенгагенського університету м. Відовре, Данія. Перше мертвонародження на 27-му тижні (2019) було спричинене відшаруванням плаценти. Повідомляється, що розтин був нормальним. Друга вагітність закінчилася на 17 тижні (2020) і була пов’язана з недостатністю шийки матки. Тому пацієнтка отримала профілактичний серклаж шийки матки на 13 тижні наступної вагітності. На жаль, ця вагітність закінчилася через PPROM без клінічних ознак інфекції та призвели до мертвонародження на 23 тижні вагітності (2020 р.).

Після першого мертвонародження пацієнтка була обстежена на антифосфоліпідний синдром (APLS) і тромбофілію з негативними результатами. Під час усіх попередніх вагітностей пацієнтка повідомила, що страждала від симптомів ВД, які описувалися як рясні вагінальні виділення жовто-зеленого кольору, смердючий запах, свербіж і біль.


Вона повідомила про повторне лікування протигрибковими препаратами, після чого не було жодного ефекту або рецидив симптомів через кілька тижнів. Пацієнтці було поставлено діагноз APLS на підставі її історії хвороби та підтверджених підвищених значень бета-2-глікопротеїну 1-IgG у серпні 2021 року, незважаючи на негативні результати у 2019 році після мертвонародження.

Через постійні вагінальні симптоми було взято та проаналізовано вагінальний мазок за допомогою дробового секвенування, підтвердив ВД.

У сукупності ці дані свідчать про те, що покращення результату вагітності можна досягти шляхом втручання, спрямованого на заміну дисбіотичної вагінальної мікробіоти мікробіотою, у якій домінують Lactobacillus. Їй запропонували та прийняли VMT із співчуттям (CU) як експериментальне лікування її VD. Вона підписала інформовану згоду з Freya Biosciences Aps (Fruebjergvej 3, Копенгаген, Данія) та відділенням гінекології Копенгагенської університетської лікарні Hvidovre, Копенгаген, Данія. Freya Biosciences Aps виконала збір донорського цервіко-вагінального секрету (CVS) і відбірковий аналіз, а потім надала донорський CVS матеріал для процедури VMT.

TheLancet


Вам также может понравиться