Всесвітня організація охорони здоров’я застерігає від використання штучних підсолоджувачів

Sweeteners

ВООЗ: Продовження споживання штучних підсолоджувачів не знижує вагу та може збільшити ризик діабету 2 типу, серцево-судинних захворювань і смертності у дорослих.


У понеділок Всесвітня організація охорони здоров’я застерегла від використання штучних підсолоджувачів для контролю ваги тіла або зниження ризику неінфекційних захворювань, заявивши, що тривале використання неефективне та може становити ризик для здоров’я.

Sweeteners
  • Ці альтернативи цукру, якщо їх споживати протягом тривалого часу, не сприяють зменшенню жиру в організмі ні у дорослих, ні у дітей, сказано в рекомендації ВООЗ, додавши, що продовження споживання може збільшити ризик діабету 2 типу, серцево-судинних захворювань і смертності серед дорослих.

«Ця рекомендація стосується всіх людей, за винятком осіб з уже існуючим діабетом, і включає всі синтетичні та природні або модифіковані непоживні підсолоджувачі, які не класифікуються як цукри, що містяться у промислових харчових продуктах і напоях, або продаються окремо для додавання до їжі та напоїв. споживачами», – сказав ВООЗ.

Рекомендація заснована на огляді наявних доказів, повідомляє агентство, і є частиною набору рекомендацій щодо здорового харчування, яке розгортається.


Деякі приклади підсолоджувачів включають аспартам, сахарин, сукралозу та стевію. Оголошення ВООЗ суперечить попереднім дослідженням, які стверджували, що ці підсолоджувачі не приносять жодної користі для здоров’я, але й не завдають шкоди.


Дослідження в області харчування постійно розвиваються, і результати оновлюються більш надійними даними, сказала Стефані МакБернетт, зареєстрований дієтолог і педагог з питань харчування в Комітеті лікарів з відповідальної медицини. Вивчення впливу насичених жирів та інших частин людського раціону може дати більше розуміння загальних причин деяких проблем зі здоров’ям, у яких звинувачують цукор.

«Для мене не дивно, що Всесвітня організація охорони здоров’я не знайшла жодної різниці в користі для здоров’я між звичайною та дієтичною газованою водою», — сказала пані Макбернетт, яка також є ліцензованим дієтологом і дієтологом. «Вони обидва є обробленими харчовими продуктами». Вона додала: «Якщо ви подивитеся, що спричиняє такі хронічні захворювання, як хвороби серця, діабет, ожиріння, цукор не завжди є єдиним фактором».

Рекомендація W.H.O. не впливає безпосередньо на політику окремої країни. Управління з контролю за продуктами й ліками США, наприклад, може взяти до уваги ці вказівки та висловити власні занепокоєння чи змінити маркування, сказала пані Макбернетт. Але він також не зобов’язаний це робити.

  • Міжнародна асоціація підсолоджувачів, некомерційна організація, яка представляє галузь, назвала рекомендацію ВООЗ ведмежою послугою для споживачів.

«Низькокалорійні/безкалорійні підсолоджувачі є одними з найбільш ретельно досліджених інгредієнтів у світі та продовжують бути корисним інструментом для боротьби з ожирінням, діабетом і стоматологічними захворюваннями», — йдеться в заяві асоціації. «Вони пропонують споживачам альтернативу зменшити споживання цукру та калорій із солодким смаком, який вони знають і очікують».

Рекомендація ВООЗ наразі вважається умовною, заявили в організації

«Це сигналізує про те, що політичні рішення, засновані на цій рекомендації, можуть вимагати обговорення по суті в контексті конкретних країн, пов’язаних, наприклад, зі ступенем споживання в різних вікових групах», — йдеться в заяві.

Рекомендація не поширюється на засоби особистої гігієни та засоби гігієни, які містять штучні замінювачі цукру, такі як зубна паста, креми для шкіри та ліки, повідомляє ВООЗ. Вона також не включає низькокалорійні цукру та цукрові спирти, які походять із самого цукру.

«Людям потрібно розглянути інші способи зменшення споживання вільного цукру, наприклад споживання їжі з природним цукром, як-от фрукти, або несолодкої їжі та напоїв», — сказав Франческо Бранка, директор ВООЗ з питань харчування та безпеки харчових продуктів.

Він сказав, що нецукрові підсолоджувачі «не є важливими дієтичними факторами і не мають харчової цінності. Щоб покращити своє здоров’я, люди повинні зовсім зменшити солодкість їжі, починаючи з раннього віку».


NYTimes

Вам также может понравиться