Комерційні детермінанти здоров’я

Commercial determinants of health

Комерційні суб’єкти можуть зробити позитивний внесок у здоров’я та суспільство, і багато хто це робить, надаючи основні продукти та послуги. Проте значна група комерційних суб’єктів підвищує рівень поганого здоров’я, планетарної шкоди та несправедливості, яких можна уникнути, — комерційні детермінанти здоров’я. Хоча політичні рішення доступні, вони наразі не впроваджуються, і вартість шкоди, спричиненої деякими продуктами та методами, обходиться високою ціною для окремих осіб і суспільства.

Commercial determinants of health

Нова серія Lancet про комерційні детермінанти здоров’я містить рекомендації та рамки для кращого розуміння різноманітності комерційного світу, потенційних шляхів шкоди чи користі для здоров’я, а також потреби в регуляторних діях та інвестиціях у підприємства, які покращують здоров’я та добробут. , справедливість і суспільство.


Надзвичайна кліматична ситуація, епідемія неінфекційних захворювань і те, що лише чотири сектори промисловості (тобто тютюн, ультраоброблена їжа, викопне паливо та алкоголь) уже спричиняють щонайменше третину смертей у світі, ілюструють масштаби та величезні економічні витрати проблеми. Ця стаття, перша в серії комерційних детермінант здоров’я, пояснює, як перехід до ринкового фундаменталізму та все більш потужних транснаціональних корпорацій створив патологічну систему, у якій комерційні суб’єкти все частіше отримують можливість завдавати шкоди та виносити на себе витрати, пов’язані з цим.


Отже, у міру збільшення шкоди для здоров’я людини та планети зростає багатство та влада комерційного сектору, тоді як протидіючі сили, які мають покривати ці витрати (зокрема, окремі особи, уряди та організації громадянського суспільства), відповідно збідніють і позбавляються можливостей або захоплені комерційними інтересами.


Цей дисбаланс влади призводить до інерції політики; хоча багато політичних рішень доступні, вони не впроваджуються.


Шкода здоров’ю зростає, через що системи охорони здоров’я все більше не в змозі впоратися. Уряди можуть і повинні діяти, щоб покращити, а не продовжувати загрожувати добробуту майбутніх поколінь, розвитку та економічному зростанню.


Ланцет, вип. 401, № 10383
Опубліковано: 23 березня 2023 р

Вам также может понравиться