Вплив пандемії COVID-19 на хірургію невизначених вузлів щитовидної залози

medical

Після першого звіту про SARS-CoV-2 у Китаї в грудні 2019 року пандемія COVID-19 поставила під загрозу стійкість систем охорони здоров’я в усьому світі, відволікаючи значні ресурси від нетермінових і планових процедур на діагностику та лікування COVID-19.


Лікування онкологічних пацієнтів було складним: хірургічні процедури при діагностованих ракових захворюваннях відкладалися, а програми скринінгу та контрольні візити сповільнювались або навіть припинялися на тривалий час.

medical

Кілька досліджень показали, що COVID -19-індуковані затримки в діагностиці та лікуванні призвели до збільшення кількості пацієнтів із злоякісними новоутвореннями на пізніх стадіях у всьому світі, особливо з пухлинами, що швидко ростуть, включаючи ротову порожнину, голову та шию, молочну залозу, шлунок, підшлункову залозу та колоректальний рак.

  • Однак вплив затримки на мляві пухлини, такі як диференційований рак щитовидної залози та більшість раків передміхурової залози, залишається неясним.

У національному дослідженні в Італії, одній із країн, що найбільше постраждала від пандемії, пацієнти з раком щитовидної залози, які перенесли операцію під час пандемії, мали більш агресивні ознаки новоутворення порівняно з пацієнтами, які перенесли тиреоїдектомію за рік до початку пандемії.


Однак ми припустили, що цей результат був наслідком упередженості у відборі пацієнтів, враховуючи, що хірургічне втручання не відкладалося для агресивних видів раку.


У цьому дослідженні ми зосередили свою увагу на пацієнтах із цитологічним діагнозом невизначених вузлів щитоподібної залози.

Цей стан є парадигмою потенційно злоякісного захворювання, яке, враховуючи низький ризик злоякісності та мляву поведінку більшості пухлин щитовидної залози, не потребує швидкого втручання, тому втручання може бути відкладено в екстремальних ситуаціях, таких як пандемія COVID-19.


Дійсно, у жовтні 2020 року опитування за участю 64 досвідчених хірургів та ендокринологів показало, що пацієнти з вузлами щитовидної залози класу III за Bethesda за результатами тонкоголкової аспіраційної цитології (FNAC) мали спостерігатися за принципами спостереження до кінця пандемії, і що хірургічне втручання у пацієнтів із вузликами класу IV за Bethesda слід було відкласти на 3–6 місяців.

Докази до цього дослідження

Ми здійснили пошук у PubMed 5 березня 2022 року, використовуючи терміни «хірургія, пандемія COVID-19», «відстрочена операція, пандемія COVID-19», «лікування раку, пандемія COVID-19», «рак щитовидної залози, пандемія COVID-19» і «невизначена пандемія COVID-19 із вузловими утвореннями щитовидної залози», без обмежень щодо дати чи тривалості дослідження. Статті, опубліковані не англійською мовою, не розглядалися.

Додаткова цінність цього дослідження

Це велике міжнародне дослідження показало, що хірургічні процедури для невизначених вузлів щитовидної залози загалом зменшилися під час пандемії COVID-19 порівняно з допандемічним періодом. Крім того, ми спостерігали збільшення післяопераційної діагностики агресивних пухлин щитовидної залози серед операцій з приводу невизначених вузлів щитовидної залози за останні 6 місяців 2021 року порівняно з допандемічним періодом.


Ми вважаємо, що ці висновки можуть бути пов’язані зі збільшенням відбору пацієнтів із підозрілими вузликами та затримкою операцій через пандемічні обмеження COVID-19.

Наслідки всіх наявних доказів

Наші висновки свідчать про те, що хірургічні процедури для невизначених вузлів щитовидної залози з високою підозрою на злоякісність не слід відкладати, навіть у майбутніх випадках обмежень у зв’язку з новою ескалацією пандемії чи іншими причинами.


Основними цілями хірургічного втручання на щитовидній залозі під час дослідження пандемії COVID-19 (THYCOVID) було кількісне визначення зменшення хірургічної активності невизначених вузлів щитовидної залози під час пандемії; а також оцінити, чи була затримка операції пов’язана зі збільшенням частоти агресивних пухлин щитовидної залози.

Повна стаття (англ)

Вам также может понравиться