Twitter, охорона здоров’я та дезінформація

twitter health

Протягом останніх кількох місяців Twitter запустив нові сервіси перевірки на основі підписки, перевірені організації та оновлену версію Twitter Blue. Відтоді багато підтверджених облікових записів втратили синю галочку, зокрема журнали The Lancet. Ці платні послуги можуть сприяти поширенню дезінформації про здоров’я через збільшення кількості перевірок зловмисних облікових записів і зниження видимості чесних експертів у сфері охорони здоров’я та груп, які вирішили не підписуватися (або не можуть дозволити собі) підписатися.


Занепокоєння не безпідставні, особливо враховуючи позитивний зв’язок між перевіркою облікового запису та кількістю лайків і ретвітів, які отримують твіти облікового запису. Це викликає особливе занепокоєння, оскільки вміст Twitter може бути використаний для навчання нової великої мовної моделі, щоб конкурувати з ChatGPT. Twitter — це простий і швидкий спосіб масово поширювати важливу інформацію про здоров’я, але чи не ускладнює його політика, що розвивається, користувачам зрозуміти, кому довіряти?


Спосіб посилення суспільної довіри, який обговорюється гаряче, полягає в тому, щоб краще регулювати індустрію соціальних мереж


Деякі побоюються, що це може призвести до стеження за контентом і цензури, але інші вважають, що ці побоювання переважують загрозу, яку це становить для громадського здоров’я. Індустрія соціальних медіа, можливо, є комерційною детермінантою здоров’я частково через непрямі наслідки для здоров’я її ділової практики та дій, наприклад, її зростаюча роль у поширенні дезінформації.

twitter health
  • Ця роль вийшла на перший план під час пандемії COVID-19, наприклад, через негативний зв’язок між дезінформацією в соціальних мережах про вакцини проти COVID-19 і ваганнями щодо вакцинації та її сприйняттям.

Як зазначалося в нещодавній серії Lancet, Департамент соціальних детермінант здоров’я ВООЗ міг би сприяти боротьбі з різними комерційними впливами на здоров’я, включаючи соціальні мережі, шляхом підтримки національних урядів у впровадженні ефективних регулятивних підходів для зменшення шкоди від цих впливів у всьому світі.


У США регулюванню вмісту онлайн-платформ, таких як Twitter, заважає захист свободи слова згідно з Першою поправкою. Однак Кушал Т. Кадакія та його колеги припустили, що Управління з контролю за продуктами й ліками США (FDA) може вжити більш рішучих заходів у цій сфері, щоб виконати свій мандат із захисту споживачів, наприклад, створити Відділ дезінформації про здоров’я для моніторингу онлайн-платформ на предмет дезінформації, яка пов’язана з продуктами, які регулюються FDA, і поширювати відповіді, засновані на доказах.


У Європі Twitter є одним із понад 30 підписантів Кодексу практики щодо дезінформації. Кодекс містить набір зобов’язань і заходів, які підписанти підписали та погодилися виконувати.

  • Кодекс було підписано в червні 2022 року, але взаємодія з твітами так званих суперрозповсюджувачів дезінформації зросла після того, як Ілон Маск зайняв посаду власника та генерального директора Twitter у жовтні 2022 року.

Однак Кодекс є частиною ширшої нормативної бази, яка також включає Закон про цифрові послуги, який спрямований на створення безпечнішого та підзвітнішого онлайн-середовища та вимагатиме від онлайн-платформ і пошукових систем пом’якшити ризики дезінформації. Twitter був однією з 17 технологічних компаній, які Європейська комісія в квітні визнала дуже великою онлайн-платформою, що означає, що на неї поширюються ще суворіші зобов’язання відповідно до Закону.


Джек Дорсі, колишній генеральний директор Twitter, якось сказав, що для таких компаній, як Twitter, буде небезпечно бути арбітрами правди. Важливо пам’ятати, що сайти соціальних медіа не були створені для обміну інформацією про охорону здоров’я, і як такі не можна покладатися на точність, особливо враховуючи, що перевірка облікового запису стає товаром. Але враховуючи їхню роль як комерційного визначника здоров’я та небезпеку дезінформації, для зменшення шкоди та підтримки громадської довіри потрібне більш суворе, глобальне регулювання галузі соціальних медіа.


У звіті Economist Impact, підтриманому Elsevier, також пропонується, щоб дослідницьке співтовариство співпрацювало з галуззю та політиками для розробки ефективніших стратегій для мінімізації поширення дезінформації та проводило дослідження використання соціальних медіа серед спільноти для виявлення елементів, які було найбільш корисним для протидії дезінформації. Також потрібні додаткові дані про наслідки дезінформації в Інтернеті та політики та практики соціальних медіа для громадського здоров’я, щоб краще інформувати ці стратегії.

  • Будучи частиною дослідницької спільноти, журнали відіграють певну роль, спрямовуючи своїх читачів на точну інформацію про здоров’я, розвінчуючи дезінформацію та підтримуючи інших членів спільноти в боротьбі за правдиву наукову комунікацію.

TheLancet

Вам также может понравиться