Двовалентні бустерні вакцини проти COVID-19 і відсутність BA.5-специфічних антитіл

Bivalent COVID-19 booster vaccines

Вакцинація проти COVID-19 підвищила імунітет у населення, що зменшило передачу вірусу та захистило від важких захворювань.


Однак безперервна поява варіантів SARS-CoV-2 вимагала впровадження бівалентних бустерів, включаючи сплеск дикого типу (D614G) і омікрон (BA.5). Повідомлялося про покращену ефективність двовалентного бустера порівняно з моновалентним бустером проти підваріантів омікрон, однак було виявлено невеликі відмінності в імунній відповіді.

Ми досліджували, чи двовалентна бустерна вакцина проти COVID-19, яка включала спайк дикого типу та спайк BA.5, викликала виявлені реакції специфічних антитіл до BA.5 у сироватці крові. 16 зразків сироватки, зібраних у середньому за 31 день (SD 63 [діапазон 0–260]) до та в середньому через 16 днів (8 [6–31]) після отримання двовалентного бустеру, перевірили на зв’язування антитіл і авідність до домену зв’язування рецепторів ( RBD) дикого типу та BA.5 SARS-CoV-2.

  • Визначено нейтралізацію вірусів дикого типу та BA.5. Омікрон-специфічні антитіла вимірювали шляхом деплеції RBD-реактивних антитіл дикого типу та оцінки виснажених зразків сироватки проти BA.5 RBD.

Значне збільшення зв’язування антитіл з диким типом і BA.5 RBD, а також нейтралізації дикого типу і BA.5 вірусів спостерігалося в зразках сироватки після отримання двовалентного бустера. Були суттєві відмінності у зв’язуванні зразків сироватки після бустерного введення між RBD дикого типу та BA.5; однак відмінності в нейтралізації не були істотними. Авідність антитіл проти BA.5 RBD до та після ревакцинації була нижчою, ніж проти RBD дикого типу, що спонукало нас шукати специфічні антитіла до BA.5. Зразки сироватки, збіднені RBD дикого типу, мали невизначену реактивність до RBD дикого типу, як і очікувалося, і до BA.5 RBD, що свідчить про те, що одноразовий вплив антигенів BA.5 шляхом введення бустерів двовалентної вакцини не викликає стійких концентрацій BA. .5 специфічні сироваткові антитіла.

Bivalent COVID-19 booster vaccines
Зразки сироватки, збіднені RBD дикого типу, не реактивні до BA.5 RBD

Знижена чутливість тестів на антитіла, заснованих на вірусних антигенах дикого типу, була виявлена в осіб, які раніше не отримували антиген SARS-CoV-2 після інфікування омікроном.


Проте більшість населення світу було інфіковано родовими штамами або піддано впливу антигенів дикого типу через вакцинації, тому наші результати актуальні для поточного імунного статусу населення в усьому світі. Крім того, наші дані збігаються з результатами за квітень 2023 року, які вказують на те, що моновалентний бустер з вакциною BA.1 викликає стійкі спайк-специфічні відповіді В-клітин зародкового центру, але дуже низьку кількість de-novo В-клітин, націлених на варіантно-специфічні епітопи. 5 Чи посилить подальший вплив антигенів омікрон ці реакції, щоб їх можна було виявити в сироватці, ще належить дослідити. Важливо, що ймовірно захисті сприяють перехресно реактивні антитіла до омікрон-антигенів.


FK і VS вказані в патентних заявках, пов’язаних із SARS-CoV-2, як співвинахідники (серійні номери заявки США 17/913 783 і 17/922 777). FK консультує Merck і Pfizer, а зараз консультує Pfizer, Seqirus, 3rd Rock Ventures і Avimex. ФК є співзасновником і членом науково-дорадчої ради CastleVax. Лабораторія FK також зараз співпрацює з Pfizer над моделями SARS-CoV-2 на тваринах.


PVI study group, TheLancet.com

Вам также может понравиться