Обмеження щодо прийому таблеток перевернуть індустрію абортів у сфері телемедицини

mifepristone Pill restrictions would upend nascent telehealth abortion industry

Рішення Верховного Суду [США] залишило міфепристон доступним на даний момент, але судова боротьба триває.

Численні дослідження показали, що, незважаючи на те, що використання ліків від постачальників послуг телемедицини, міфепристону, поодинці є безпечним і ефективним, іноді для завершення аборту потрібне подальше спостереження.

Автор: Рут Рідер, POLITICO

mifepristone Pill restrictions would upend nascent telehealth abortion industry

Правова невизначеність навколо розповсюдження міфепристону змушує зростаючу індустрію постачальників послуг телемедицини розглядати резервні плани, незважаючи на рішення Верховного суду в п’ятницю, яке дозволяє наразі залишати на ринку таблетки для переривання вагітності.


Припинення судом рішення суду нижчої інстанції про заборону постачальникам розсилати міфепристон не є остаточним словом, оскільки тепер справа повертається до 5-го окружного апеляційного суду для розгляду суті суперечки між лікарями, які виступають проти абортів, і адміністрацією Байдена.

  • Якщо суди врешті-решт вирішать зняти міфепристон з ринку або вирішать обмежити його розповсюдження, постачальники послуг телемедицини заявили, що готові перейти на інший препарат, який буде менш ефективним і може викликати більше побічних ефектів.

Рішення, яке підтверджує останнє рішення 5-го окружного суду, залишило б пацієнток, які зробили аборт, вибирати між зручністю та конфіденційністю віртуального догляду проти більш ефективного режиму лікування, який залишався б доступним у клініках і кабінетах лікарів, принаймні в штатах, де аборти все ще легальні.


Якщо рішення федерального судді Техасу скасувати схвалення міфепристону FDA буде остаточно підтримано, це змусить пацієнтів використовувати мізопростол, доступний у лікарів і клінік, або проводити хірургічні аборти, і це лише в штатах, де це законно.

Ця невизначеність «спричиняє велику плутанину», — сказала Ушма Упадхяй, професор і співдиректор Центру гендерної проблематики та справедливості в галузі охорони здоров’я Каліфорнійського інституту глобального здоров’я під час прес-конференції, організованої Planned Parenthood. «Я впевнена, що багато [пацієнтів] не знатимуть, що є найкращим шляхом».

Численні дослідження показали, що, незважаючи на те, що використання резервних ліків постачальників послуг телемедицини, мізопростолу, поодинці є безпечним і ефективним, іноді для завершення аборту потрібне подальше спостереження.


У п’ятницю Верховний суд призупинив дію обмежень на розповсюдження міфепристону, які апеляційний суд наклав на початку цього місяця. Тож постачальники можуть продовжувати надсилати таблетки поштою в штати, де аборти дозволені.

Але постачальники сказали POLITICO, що вони обережні, оскільки Верховний суд може остаточно залишити в силі рішення апеляційного суду або судді Техасу, якщо справа, порушена лікарями, які виступають проти абортів, оскаржуючи схвалення протизаплідних таблеток FDA у 2000 році, повернеться до вищого суду.

Вам также может понравиться