Думаєте, у вас довгий Covid? Ось як дізнатися та отримати медичну допомогу

Пошук допомоги може бути неприємним для людей із тривалими симптомами Covid-19. Виконайте ці кроки, щоб отримати необхідну допомогу

  • У вас був Covid-19 тижнів або місяців тому, але ви все ще не повернулися до нормального життя.
  • Ви не можете займатися справами так, як раніше. Ви виснажені після робочого дня.
  • Або у вас можуть виникнути незвичайні відчуття, наприклад, прискорене серцебиття, коли ви встаєте, і іноді важко зосередитися.

Чи може це бути «довгий Covid»? І якщо так, то як ви можете дізнатися та отримати необхідну медичну допомогу?

Long Covid

За оцінками березневого звіту федерального уряду США, близько 23 мільйонів американців страждають від тривалого Covid, який виникає, коли люди відчувають стійкі та часто погіршення або нові симптоми більше ніж через місяць після зараження Covid-19. Навіть ті, у кого були легкі випадки інфікування, можуть відчувати симптоми через кілька тижнів.


Багатьом людям важко отримати допомогу, лікарі відкидають симптоми, не знають, що робити або навіть дають шкідливі поради, кажуть пацієнти та лікарі. Наразі немає ліків від тривалого Covid, але пошук потрібних лікарів і тести можуть дати вам кращі шанси покращитися та навчитися керувати своїми симптомами.

Ось стратегії пошуку допомоги, рекомендовані лікарями та пацієнтами, які давно Covid


Минуло більше чотирьох тижнів, а я досі не повністю одужав від своєї інфекції Covid-19. У мене давно Covid?

Не обов’язково. Лікарі кажуть, що деяким людям потрібно більше часу, щоб повністю одужати від вірусної хвороби, але в кінцевому підсумку обходяться без будь-якої спеціалізованої допомоги.

Стандартного визначення довгого Covid не існує. Центри контролю та профілактики захворювань визначають стан як наявність нових або триваючих проблем зі здоров’ям через чотири або більше тижнів після первинного зараження. Всесвітня організація охорони здоров’я визначає, що це відбувається протягом трьох місяців після зараження, а симптоми тривають щонайменше два місяці.


Деякі лікарі кажуть, що якщо ви все ще відчуваєте себе хворим через чотири-шість тижнів після Covid-19, вам слід звернутися до лікаря первинної ланки. У вас можуть бути симптоми, які можна пояснити чимось іншим, як-от втома від анемії або захворювання щитовидної залози, і це допомагає виключити інші проблеми.

Поширені тривалі симптоми Covid можуть включати когнітивні проблеми, прискорене серцебиття при зміні положення та сильне втому, особливо після фізичного чи розумового навантаження.

Що робити, якщо я все ще не почуваюся краще після трьох місяців?

Це період часу, коли ви, можливо, захочете шукати довготривалу клініку Covid або знайти лікаря, який давно знайомий з Covid і лікував інших пацієнтів.


«Ми зазвичай починаємо турбуватися про людей із стійкими симптомами приблизно через 12 тижнів після їх початкової гострої інфекції», — каже Девід Путріно, директор з інноваційної реабілітації в Системі охорони здоров’я гори Синай у Нью-Йорку.


Довгі клініки Covid, які деякі медичні системи створили для координації спеціалізованої допомоги, мають різні пороги для входу. Деякі, наприклад, Стенфорд, приймають пацієнтів через три місяці після зараження. Інші, як клініка Клівленда, починають приймати пацієнтів через місяць після зараження. Клініка Майо має програму для пацієнтів із симптомами через один-три місяці після зараження, а також для тих, чиї симптоми зберігаються більше трьох місяців.

Зараз у багатьох клініках Covid тривали місяці, тому варто спробувати якомога швидше потрапити в списки очікування.

До якого лікаря мені звернутися?

Згідно з оглядом лікарень Беккера, існує понад 60 лікарень і систем охорони здоров’я, які розпочали тривалі клініки та програми Covid. Survivor Corps, довга група захисту від Covid, також має список центрів, а також лікарів, які працюють з Covid.

Хороший лікар первинної ланки направить вас до спеціалістів на основі ваших симптомів. Ви хочете знайти когось із досвідом лікування поствірусних захворювань, рекомендує Лорен Ніколс, віце-президент Body Politic, групи захисту пацієнтів. Ще один корисний лікар – імунолог, який може виконувати більш детальну та детальну роботу крові, з якою лікарі первинної ланки зазвичай не знайомі, каже вона.

Чи є якісь ознаки, на які я повинен звертати увагу, шукаючи лікаря?

Уникайте лікарів, які припускають, що всі ваші симптоми є результатом депресії або тривоги, каже доктор Путріно. Якщо ваш лікар каже, що ваші аналізи в нормі, і на цьому закінчує розмову, це погана ознака. Приписування симптомів декондиційності та заохочення швидкого повернення до фізичних навантажень також має викликати червоний прапор, оскільки занадто швидка фізична активність може погіршити ваші симптоми, каже доктор Путріно.

Які тести та скринінги я повинен попросити свого лікаря?

Більшість клінік проводять аналіз крові, щоб подивитися на такі показники, як аналіз крові, рівень вітамінів, реактивацію вірусу та маркери запалення. Багато центрів також проводять тести легеневої функції, ехокардіограми та ЕКГ, щоб виявити аномалії легенів або серця.

  • Фізіотерапевтичні оцінки також можуть бути корисними. А пацієнти, які відчувають туманність мозку, можуть пройти стандартні нейропсихологічні або когнітивні тести.

Тест із нахилом столу, який вимірює зміни частоти серцевих скорочень, коли ви переходите з положення лежачи у вертикальне положення, може допомогти діагностувати, чи є у вас POTS чи синдром постуральної ортостатичної тахікардії. Поширений діагноз у хворих на COVID-19, він може викликати такі симптоми, як запаморочення, сильна втома та великі коливання серцевого ритму та артеріального тиску від невеликих рухів або при стоянні.


Часто пацієнти з Covid, які тривалий час, виявляють, що багато тестів повертаються в норму, але хороший лікар повинен продовжувати шукати відповіді та досліджувати, чи ви все ще відчуваєте симптоми.

«Це не означає, що ви не страждаєте і не маєте проблем», — каже Моніка Вердуско-Гут’єррес, професор і голова відділу реабілітаційної медицини в Науковому центрі охорони здоров’я Техаського університету в Сан-Антоніо та директор їхня клініка лікування Covid Recovery.

Чи є чогось, чого я повинен уникати як новий тривалий пацієнт на Covid?

Не проштовхуйте це. Одним із найпоширеніших симптомів тривалого Covid є нездужання після фізичного навантаження, яке може призвести до посилення ваших симптомів через фізичне, когнітивне чи емоційне навантаження.

Практикуйте прийоми енергозбереження, такі як стимуляція. І якщо ви повертаєтеся до роботи, робіть це поступово, якщо можете. Якщо потрібно, запитайте про житло. Багато пацієнтів повертаються на повний робочий день і виявляють, що не можуть впоратися з цим, каже доктор Вердуско-Гутьеррес.

«Поверніться на неповний робочий день і повільно розвивайтеся, поки ви все ще відновлюєтеся», — пропонує вона.

Чи важлива документація?

Задокументуйте докази позитивного тесту на Covid-19 — навіть швидкий тест на антиген в домашніх умовах — і переконайтеся, що ваш лікар вніс їх у вашу медичну карту. Це допоможе вам потрапити в довгу клініку Covid і може допомогти отримати схвалення для страхового покриття та позовів по інвалідності.


Документи, як-от позитивний діагноз POTS, отриманий за допомогою тесту з нахилом, або фізіотерапія чи когнітивна оцінка, можуть допомогти із заявками на компенсацію або інвалідність, каже Крістін Енглун, лікар-інфекціоніст із клініки Клівленда, яка розпочала там довгу клініку Covid. торік.


Переконайтеся, що ваш лікар конкретно та об’єктивно вимірює тяжкість ваших симптомів за допомогою встановлених шкал, каже доктор Путріно. Замість того, щоб мати суб’єктивну оцінку втоми, вони можуть сказати: «Втома пацієнта була об’єктивно оцінена за допомогою шкали тяжкості втоми».

Коли я одужаю?

Немає жорстких даних про траєкторії відновлення; шляхи відновлення пацієнтів різні. Якщо ви хворієте більше трьох місяців, повне одужання не є нормою, але деякі пацієнти повідомляють про поліпшення симптомів з часом.

Можуть виникнути нові симптоми, а старі можуть повернутися. Відновлення не є лінійним, зауважує місіс Ніколс.

«Люди повинні знати про ефект американських гірок, який ви можете мати при цій хворобі», – каже д-р Енглунд.