Pfizer каже, що підсилювач Covid-19 у дітей віком від 5 до 11 років викликав імунну відповідь проти Omicron

Pfizer and BioNTech said the extra shot significantly increased antibody levels against the Omicron variant in children

Бустерна доза вакцини від Covid-19 від Pfizer Inc. і BioNTech SE Inc. викликала сильну імунну відповідь у дітей віком від 5 до 11 років, що є обнадійливим знаком для молоді, щоб підтримувати захист від вірус.

Pfizer and BioNTech said the extra shot significantly increased antibody levels against the Omicron variant in children
  • Компанії повідомили в четвер, що дослідження на пізній стадії бустера виявило, що додатковий укол значно підвищив рівень антитіл проти варіанту Omicron. Укол також підвищив запас антитіл проти початкового штаму, для боротьби з яким були розроблені вакцини.

У дослідженні було виявлено, що бустерний укол був безпечним і добре переносився дітьми, які брали участь у дослідженні, заявили компанії. Результати не були рецензовані незалежними експертами та не опубліковані в медичному журналі. Окремі дослідження показали, що дорослі, які отримали третю дозу мРНК-вакцини, мають менше шансів заразитися або розвинути важке захворювання, ніж ті, хто отримав дві дози.

  • За словами представника Pfizer, компанії ще не визначили ефективність бустера — наскільки добре він захищає від Covid-19 — у дітей від 5 до 11 років у дослідженні. Недостатня кількість з них захворіла, щоб прийняти таке рішення, але дослідники все одно можуть дізнатися більше, оскільки дослідження триватимуть.

Pfizer і BioNTech все ще вивчають вакцину для дітей віком до 5 років, після того як було виявлено, що початкова серія з двома дозами не працює проти варіанту Omicron. Дослідники вивчають третю дозу, і Pfizer заявила, що результати можуть бути отримані цього місяця.

Pfizer і BioNTech повідомили, що вони планують отримати дозвіл на повторну дозу для дітей віком від 5 до 11 років від Управління з контролю за продуктами і ліками протягом декількох днів і планують поділитися даними з регуляторними органами інших країн.

  • Бустерні щеплення вакциною Pfizer-BioNTech дозволені для людей у ​​віці від 12 років. Минулого місяця регулюючі органи заборонили другий прискорювач для людей від 50 років і старше, щонайменше через чотири місяці після першого прискорювача.

Діти мають набагато нижчий ризик серйозного захворювання від Covid-19, ніж люди похилого віку, і багато з них відчувають легкі симптоми або зовсім не відчувають їх. Але деякі діти потрапили в лікарню і померли, оскільки інфекції були настільки поширені під час зимового сплеску Омікрону.


У жовтні FDA дозволило використання вакцини Pfizer-BioNTech для дітей віком від 5 до 11 років після того, як дослідники виявили, що вона на 90,7% ефективна для запобігання симптоматичного Covid-19. Але незабаром тривожний варіант Omicron почав поширюватися по всьому світу. У грудні Pfizer заявила, що вивчатиме бустерну дозу для дітей.


Щеплення проти Covid-19 дітям від 5 до 11 років відбувалися повільно в багатьох частинах США, що підкреслює проблеми, з якими чиновники охорони здоров’я стикаються, переконуючи батьків зробити щеплення своїм дітям. За даними Американської академії педіатрії, загалом по країні приблизно 9,7 мільйона дітей цього віку — приблизно кожна третя — отримали принаймні одну дозу вакцини.


У дослідженні дослідники зробили прискорювальну щеплення 140 дітям приблизно через шість місяців після другої щеплення. Доза становила 10 мікрограмів, що відповідає їхнім початковим двом уколам і третині дози для дорослих. Аналізуючи зразки крові 30 дітей, дослідники виявили 36-кратне збільшення нейтралізуючих антитіл проти Omicron через місяць після третьої дози в порівнянні з рівнями, виміряними через місяць після другої дози, повідомили компанії.

  • За даними Pfizer, дані суб’єктів дослідження, які раніше не були інфіковані Covid-19, показали шестикратне збільшення нейтралізуючих антитіл проти вихідного штаму через місяць після додаткового уколу порівняно з одним місяцем після другої дози.

Джаред С. Хопкінс

Вам также может понравиться