Pfizer починає тестувати свою таблетку від Covid-19 для дітей

До кінця року виробник ліків очікує на результати дослідження Paxlovid у дітей з високого ризику.
Компанія Pfizer Inc. почала вивчати свої таблетки від Covid-19 для дітей віком до 18 років, які мають високий ризик розвитку важких захворювань.


У дослідженні буде оцінено, чи може п’ятиденне лікування Paxlovid, яке використовується для дітей від 12 років і старше, утримати хворих, які нещодавно інфіковані коронавірусом, поза лікарняними, повідомляє Pfizer у середу.

  • Перша дитина записалася на навчання в понеділок. Pfizer очікує результатів до кінця року, сказала Анналіса Андерсон, яка очолює дослідження компанії Paxlovid.
Paxlovid is already in use in the U.S. for people age 12 and older

Якщо результати педіатричного дослідження виявляться позитивними, противірусний препарат стане першою таблеткою від Covid-19 для дітей до 12 років і особливо важливим засобом для тих, хто має серйозні захворювання, які не можуть бути вакциновані або чиї батьки не хочуть, щоб вони отримували щеплення. .

«Коли справа доходить до Covid-19, вони не звільнені від тяжких наслідків, і вони потребують лікування, щоб запобігти важким захворюванням, особливо якщо у них є фактори ризику, які можуть призвести до цього», – сказав доктор Андерсон в інтерв’ю.

Поширення вакцин для дітей віком до 12 років відбувалося повільніше, ніж сподівалася влада, і FDA відклало прийняття рішення, чи дозволяти щеплення дітям до 5 років.


Більшість дітей, які інфікуються Covid-19, мають легкі симптоми або взагалі не мають симптомів, і вони набагато рідше, ніж дорослі, будуть госпіталізовані або помруть.

Проте під час недавнього сплеску Omicron дітей госпіталізували в більшій кількості, ніж раніше під час пандемії. За даними Центрів контролю та профілактики захворювань, рівень госпіталізації дітей до 18 років становив 7,1 на 100 000 на піку Омікрон, порівняно з 1,8 на 100 000 на піку Delta у вересні.


За даними Департаменту охорони здоров’я та соціальних служб США, з 30 червня до лікарні було госпіталізовано понад 78 800 дітей з підтвердженим Covid-19, майже три чверті з них прибули з кінця вересня.

  • Згідно з дослідженнями та урядом, багато з госпіталізованих дітей мали основні стани здоров’я або були госпіталізовані з причин, не пов’язаних із Covid-19, але також дали позитивний результат на вірус.

Paxlovid був першою таблеткою від Covid-19, яку легко приймати, дозволеною для використання в США. Paxlovid складається з препарату під назвою нірматрелвір, розробленого Pfizer, і старішого, широко використовуваного противірусного засобу під назвою ритонавір. Паксловід приймають двічі на день протягом п’яти днів.

У ключовому дослідженні серед людей від 18 років і старше він знизив ризик госпіталізації або смерті на 88%, якщо прийняти його протягом п’яти днів після появи симптомів.