Новий варіант Covid-19 у Південній Африці викликає хвилю обмежень на поїздки

B.1.1.529 africa

ЄС та інші країни забороняють прибуття з регіону південної Африки, а ВООЗ готується обговорювати нові ризики

B.1.1.529 africa

ЙОГАННЕСБУРГ – Десятки країн обмежили в’їзд до та з Південної Африки та сусідніх країн у п’ятницю, сподіваючись стримати новий варіант коронавірусу, який швидко поширюється, який, за словами вчених, може бути більш заразним і може зробити поточний варіант вакцин проти Covid-19 менш ефективним.


Експерти з Всесвітньої організації охорони здоров’я мали зустрітися пізніше в п’ятницю, щоб вирішити, чи оголосити новий штам, який зараз відомий як B.1.1.529, «варіантом, що викликає занепокоєння». ВООЗ використовує цю марку для штамів вірусів, які, як було доведено, є більш заразними, призводять до більш серйозних захворювань або знижують ефективність заходів охорони здоров’я, тестів, лікування або вакцин.

  • Інші варіанти, що викликають занепокоєння, включають варіант Delta, який зараз домінує у всьому світі, і варіант Alpha, який викликав смертельну хвилю інфекцій у Європі та США минулої зими та навесні.

Хоча вчені кажуть, що вони все ще з’ясовують точні наслідки більш ніж 50 мутацій, які вони виявили в новому варіанті, це спричинило різке зростання інфекцій у Південній Африці протягом останніх двох тижнів, хоча й з дуже низьких рівнів. Його також виявили в Ботсвані та у двох мандрівників у Гонконзі. Ізраїль, одна з країн, яка обмежила поїздки з південної Африки, заявила в п’ятницю, що виявила варіант B.1.1.529 у мандрівника з Малаві і розслідує, чи він також заразив двох інших.


На зустрічі з міністерством охорони здоров’я та експертами прем’єр-міністр Ізраїлю Нафталі Беннетт заявив, що країна перебуває на межі надзвичайного стану після виявлення нового варіанта.

«Нашим найвищим принципом зараз є діяти швидко, сильно і зараз», – сказав він.

Занепокоєння з приводу цього варіанту спровокували розпродаж глобальних акцій і південноафриканських рандів, а також спонукали деякі авіакомпанії скасувати рейси.


Відкриття варіанта підкреслює ризики від вірусу, що розвивається, до виходу світу з пандемії. Експерти кажуть, що високий рівень передачі дає вірусу можливість розвивати мутації, які роблять його більш небезпечним, у тому числі через стійку інфекцію у пацієнтів із пригніченою імунною системою.


Дані Національного інституту інфекційних захворювань Південної Африки показують, як новий варіант за останні два тижні швидко витіснив варіант Delta, який дуже передається. Зараз він становить близько 90% випадків зараження в найбільш густонаселеній провінції країни, де розташовані політичні та економічні столиці Преторії та Йоганнесбурга.


За той самий період кількість випадків Covid-19 у країні з населенням 60 мільйонів людей збільшилася з приблизно 300 трохи більше двох тижнів тому до 2465 у четвер. Хоча це набагато менше, ніж у багатьох європейських країнах зараз, вчені та Міністерство охорони здоров’я Південної Африки заявили, що вони стурбовані швидким поширенням нового варіанту, а також його надзвичайно великою кількістю мутацій.


Європейський Союз заявив у п’ятницю, що запропонує активувати «аварійне гальмо», щоб припинити авіасполучення між блоком з 27 країн і південноафриканським регіоном, посилаючись на занепокоєння щодо B.1.1.529. Кілька країн-членів уже ввели обмеження після Великобританії та кількох частин Азії, включаючи Сінгапур та Гонконг.


Джерело: wsj.com

UPD. Новий штамп отримав назву «Омікрон» (літера «О» грецького алфавіту)

Вам также может понравиться