Некомерційна організація отримає ліцензію від Merck на таблетки від Covid-19 для збільшення глобальних поставок

Molnupiravir

Компанія ліцензує молнупіравір групі, яка вибере виробників ліків для виробництва таблеток для країн з низьким і середнім рівнем доходу

Merck & Co. надасть ліцензію на перспективний препарат від Covid-19 неприбутковій організації, яку підтримує Організація Об’єднаних Націй, щоб забезпечити більше поставок у країни з низьким і середнім рівнем доходу.


Патентний пул лікарських засобів, який має на меті розширити доступ бідних країн до ліків, працюватиме з кількома виробниками ліків для виробництва молнупіравіру для 105 країн, включаючи Пакистан, Камбоджу та всю Африку, повідомили у середу компанія та некомерційна організація.

Molnupiravir
  • Скільки таблеток буде вироблятися в рамках ліцензійної угоди, коли заводи виробників запрацюють, неясно, повідомляє MPP, хоча прогнозує, що деякі виробники зможуть почати поставки цього року.

Компанія Merck, яка розробила препарат разом з Ridgeback Biotherapeutics LP, заявила, що може виготовити 10 мільйонів курсів до кінця року, і нарощує можливості, щоб зробити більше наступного року.

«З самого початку ми знали, що хочемо розширити географічний відбиток наших генеричних партнерів», — сказав Пол Шапер, виконавчий директор глобальної фармацевтичної державної політики Merck. Він сказав, що угоди про постачання та ліцензійні угоди з Merck забезпечать «одночасно глобальний доступ до країн з високим і низьким і середнім доходом».


Молнупіравір обіцяє стати першою таблеткою, яку люди, інфіковані Covid-19, можуть прийняти вдома, щоб запобігти госпіталізації, що заповнить величезну прогалину, в тому числі в країнах, де людям не вистачає легкого доступу до базової медичної допомоги.

Заможні країни, такі як Австралія та Південна Корея, також чекали на такий препарат і почали укладати угоди про постачання з Merck. Наприклад, США погодилися заплатити 1,2 мільярда доларів за 1,7 мільйона курсів, якщо регулятори дозволять їх використовувати.


Ліцензійна угода є останньою спробою, спрямованою на те, щоб уникнути такого поділу в доступі між багатими та бідними, який ознаменував впровадження вакцини від Covid-19, що викликало критику. Багато країн, на які поширюється ліцензійна угода, мають обмежені запаси вакцини від Covid-19.

«Вакцини були видатним випадком, коли люди кажуть: «Це несправедливо щодо того, що відбувається», — сказав виконавчий директор MPP Чарльз Гор. «Зараз це крок до виправлення деяких з них».

  • Merck раніше ліцензував виробництво молнупіравіру виробникам генеричних препаратів в Індії, включаючи Dr. Reddy’s Laboratories Ltd. і Sun Pharmaceutical Industries Ltd.

Фонд Білла і Мелінди Гейтс нещодавно пообіцяв виділити до 120 мільйонів доларів на прискорення виробництва генеричних форм молнупіравіру для країн з низьким рівнем доходу.


Загалом, ці угоди означають, що Merck в кінцевому підсумку вироблятиме молнупіравір в основному для багатших країн, тоді як менші виробники ліків вироблятимуть основну частину таблеток для країн з низьким і середнім рівнем доходу.

  • Прихильники доступу до ліків вітали угоду про ліцензування MPP, але заявили, що вона не заходить достатньо далеко, оскільки виключає такі країни, як Бразилія, Росія та Китай, у яких є велика кількість бідних людей, які можуть отримати користь від ліків, але не можуть отримати до них доступ. якщо немає місцевого постачальника.

Вам также может понравиться