Прискорювачі та змішування Moderna та J&J дозволені FDA

mix and match vaccines and boosters

Американські регулятори охорони здоров’я значно розширили кампанію Covid -19, дозволивши використання додаткових доз вакцин Moderna та Johnson & Johnson , а також сказавши, що люди можуть отримати щеплення, що відрізняється від того, що вони отримали раніше.

mix and match vaccines and boosters

Ці кроки, оголошені Управлінням з контролю за продуктами та лікарськими засобами у середу, зробить підсилювачі доступними для більшості дорослих, які були повністю вакциновані та пройшли рекомендований період очікування.

  • Тепер кожна вакцина проти Covid-19, дозволена в США, також має бустер. А люди, які зробили щеплення одній компанії для вакцинації, могли вибрати додаткову дозу, зроблену іншою компанією.

«Вакцини є одним із наших найкращих інструментів у боротьбі з пандемією, і забезпечення доступності бустерів для тих, хто їх потребує, є одним із наших найвищих пріоритетів», — сказала виконувач обов’язків комісара FDA Джанет Вудкок під час телефонної конференції з журналістами.

Хто може отримати ревакцинацію — і коли — залежить від оригінальної вакцини, яку прийняла людина

  • Будь-яка доросла особа, яка отримала вакцину від J&J, може отримати бустер від Pfizer Inc. та партнера BioNTech SE, Moderna або J&J принаймні через два місяці після одноразового щеплення.

Люди, які спочатку були вакциновані вакциною Pfizer-BioNTech або Moderna, можуть отримати будь-який бустер щонайменше через шість місяців після другої дози, якщо вони літні або знаходяться у групі високого ризику через основні медичні умови або їхнє робоче місце.


FDA вже розпочало перевірку того, чи розширювати дозвіл на додаткове використання. Розширення зробить додаткову дозу доступною для всіх, кому від 40 років і старше, хто отримав вакцину Pfizer-BioNTech або Moderna. Рішення може бути прийняте за кілька тижнів, після чого будуть надані подальші дозволи для молодшого віку, сказала ця особа.


Національна кампанія вакцинації також розшириться в найближчі тижні, якщо FDA оголосить вакцини Pfizer-BioNTech для дітей у віці від 5 до 11 років.

  • За даними органів охорони здоров’я, дозвіл на змішування вакцин і бустерів допоможе забезпечити доступність доз будь-кому, хто хоче, а також розширить можливості для повністю вакцинованих людей.

Деякі дослідження показують, що люди, які змішують і поєднують, особливо якщо вони першими отримали вакцину від J&J, можуть отримати більший захист. Представники охорони здоров’я кажуть, що цей варіант також може полегшити сумніви людей, які переживають, що у них можуть виникнути побічні ефекти, якщо вони отримають ще одну дозу тієї ж вакцини.


«Є люди, які не хочуть отримувати ту саму вакцину, яку отримували раніше, тому що у них була якась реакція», – сказав доктор Вудкок.


Уколи можуть стати доступними найближчими днями, як тільки Центри з контролю та профілактики захворювань запропонують лікарям, аптекам та сайтам вакцинації про те, як їх використовувати та хто повинен їх отримати.


FDA, яка регулює цілий ряд медичних продуктів, повинна дозволити або схвалити вакцину, перш ніж її можна буде використовувати поза клінічними випробуваннями. Після того, як вакцина буде дозволена, CDC визначає політику щодо того, чи повинні люди отримувати вакцину, які групи та за яким графіком.


Планується, що CDC винесе своє рішення після того, як група експертів розгляне це питання та надасть рекомендації. Засідання консультативної групи CDC заплановано на четвер.

  • За словами людей, знайомих з цим питанням, у США повинно бути достатньо вакцин для задоволення попиту. Люди могли отримати їх у кабінетах лікарів, аптеках та інших пунктах вакцинації.

Нові дозволи з’явилися на тлі дискусій серед експертів у сфері охорони здоров’я про те, чи дійсно багатьом людям потрібно отримати ревакцинацію, чи два уколи забезпечують достатній захист, принаймні на найближче майбутнє.

Вам также может понравиться