Старшим дорослим не слід починати прийом аспірину, намагаючись запобігти першому серцевому нападу

aspirin

Люди, яким виповнилося 60 років і старше, не повинні починати приймати аспірин для запобігання першому інфаркту або інсульту, оскільки ризики, ймовірно, скасовують потенційні переваги, стверджує урядова група медичних експертів США.

aspirin

За даними Американської асоціації серця, серцеві захворювання та інсульт є головними причинами смерті в США. За оцінками, 605 000 людей у ​​США щороку мають перший серцевий напад, а 610 000 переживають перший інсульт. Було продемонстровано, що щоденна доза аспірину, що розріджує кров, знижує ризик першого серцевого нападу або інсульту, але він також може завдати шкоди, включаючи кровотечу в шлунку, кишечнику та мозку. Ризик кровотечі зростає з віком.


Спеціальна група з профілактичних послуг США, яка аналізує докази та пропонує вказівки щодо профілактичних медичних послуг, заявила у проекті рекомендації у вівторок, що людям у віці від 40 до 50 років слід поговорити зі своїм лікарем про те, чи є у них більший ризик розвитку серцевих захворювань чи інсульту та чи підходить їм щоденний аспірин. Дані свідчать про те, що чиста вигода невелика, зазначила оперативна група.

  • Вказівки не поширюються на людей, які вже приймають щоденний аспірин після перенесеного інфаркту або інсульту, або тому, що у них є стент в артерії. Тим, хто щодня приймає аспірин і виникають запитання, слід поговорити зі своїм медичним працівником.

Проект рекомендації буде відкритий для коментарів протягом наступного місяця або близько того до того, як оперативна група оприлюднить остаточну рекомендацію.


Робоча група рекомендувала у 2016 році дорослим у віці від 50 до 59 років з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань або колоректального раку та без підвищеного ризику кровотечі, серед інших факторів, приймати щоденні аспірини у низьких дозах. Тоді робоча група заявила, що рішення для людей у ​​віці 60 років слід приймати індивідуально.


Попередні дослідження показали більше позитивної користі аспірину, який допомагає запобігти першому серцевому нападу та інсульту людини. Але лікування для контролю холестерину та артеріального тиску також було менш ефективним кілька років тому, сказав Дональд Ллойд-Джонс, голова відділу профілактичної медицини Медичної школи Фейнберга Північно-Західного університету та президент Американської асоціації серця, яка не є членом оперативна група.

«Коли люди перебували в групі ризику і мали неконтрольований рівень холестерину та кров’яного тиску, аспірин мав місце для збільшення вартості»,-сказав доктор Ллойд-Джонс. «Я думаю, що деякі пацієнти все ще повинні приймати аспірин, але в основному ми повинні вживати його набагато рідше».


Дослідження, опубліковане після рекомендації 2016 року, показало, що для людей віком від 60 років і старше ризик кровотечі скасовує переваги профілактики серцевих захворювань, але що початок прийому аспірину у віці до 40 років може принести користь деяким людям, йдеться у робочій групі. .

«Останні докази ясні: розпочинати щоденний режим прийому аспірину для людей старше 60 років для запобігання першому інфаркту або інсульту», – сказав Чіен-Вен Цен, член робочої групи та директор з досліджень Департаменту Сімейної медицини та здоров’я громад у Гавайському університеті. «Однак ця рекомендація Робочої групи не для людей, які вже приймають аспірин для попереднього серцевого нападу або інсульту; вони повинні продовжувати це робити, якщо лікар не скаже інше ».

Новий проект рекомендації повністю зосереджений на серцево -судинних захворюваннях і більше не містить вказівок щодо прийому аспірину для зменшення ризику колоректального раку. На основі довгострокових даних подальшого спостереження та нових досліджень, за словами робочої групи, недостатньо доказів, які б рекомендували цю практику, і що слід проводити додаткові дослідження щодо використання аспірину для запобігання колоректальному раку.


Автор Бріанна Ебботт

EVA.UA

Вам также может понравиться