AstraZeneca подає на дозвіл FDA щодо профілактичного лікування

AstraZeneca

Препарат антитіл до AstraZeneca може стати альтернативою вакцинам для людей, імунна система яких робить існуючі щеплення менш ефективними


ЛОНДОН. PLC AstraZeneca заявила у вівторок, що звернулася до регуляторів США з проханням надати дозвіл на екстрене використання лікарського засобу для антитіл, який на початку цього року продемонстрував високу ефективність у запобіганні симптоматичному Covid-19, пропонуючи потенційну альтернативу уникненню захворювання.


AstraZeneca

У серпні AstraZeneca заявила, що буде націлена на комбінацію антитіл під назвою AZD7442, яка поставляється як щеплення, на запобігання симптомам Covid-19. За словами AstraZeneca, основне використання буде для меншості людей з хронічними захворюваннями та іншими станами, які можуть зробити вакцини менш ефективними. Дозвіл Адміністрації з контролю за харчовими продуктами та медикаментами у разі надзвичайної ситуації зробить коктейль із антитілами тривалої дії першим у своєму роді профілактичним засобом.


  • Компанія раніше сподівалася, що терапія може бути використана для лікування гострих симптомів Covid-19 та стовбурової інфекції, щоб утримати людей, які вже піддалися впливу вірусу, з лікарні. Але препарат зазнав невдачі на пізніх стадіях випробувань з цією основною метою, що стало невдачею для AstraZeneca.

Лікування антитілами відокремлено від широко використовуваної вакцини Covid-19 AstraZeneca, розробленої у партнерстві з Оксфордським університетом.


Компанія в серпні заявила, що AZD7442 продемонстрував 77% ефективність у зниженні ризику симптоматичного Covid-19 порівняно з плацебо у пізніх стадіях клінічних випробувань, які перевіряли його корисність як профілактичного лікування. У підсумовуванні попередніх висновків компанія заявила, що більш ніж три чверті з 5197 учасників випробування мали супутні захворювання або хронічні захворювання, включаючи умови, які могли б зробити вакцини менш ефективними.


Керівники AstraZeneca та головний дослідник дослідження заявили, що в серпні основною метою для антитіл будуть люди, які роблять вакцини проти Covid-19, але не отримують очікуваного імунного зміцнення через ці передумови. Його також можна використовувати людям, яким порадили не приймати вакцину — наприклад, особам, яким загрожує алергічна реакція, — або як додатковий запобіжний захід для людей, повністю вакцинованих.

  • За словами прес -секретарки AstraZeneca, препарат вводять у м’язи, як існуючі вакцини, але двома уколами одночасно, а не віддаленими один від одного. За словами компанії, це добре переноситься і безпечно.

Повні результати випробувань ще не були опубліковані або переглянуті незалежними дослідниками. Компанія AstraZeneca заявила, що лабораторні тести показують, що препарат ефективний проти дуже трансмісивного варіанту Дельта.

«З цією першою глобальною нормативно-правовою документацією ми на крок ближче до надання додаткової можливості для захисту від Covid-19 поряд з вакцинами»,-сказала Мене Пангалос, старший керівник відділу розвитку біофармацевтичних препаратів компанії AstraZeneca.

Компанія заявила у вівторок, що веде переговори з США та іншими урядами щодо потенційних угод з постачанням. Раніше під час пандемії виробник ліків отримав від уряду США фінансування, яке може перевищити 700 мільйонів доларів США на розробку, випробування та потенційне постачання до 700 000 доз AZD7442 цього року. Використані антитіла були розроблені Медичним центром Університету Вандербільта та отримали ліцензію на AstraZeneca у червні 2020 року.


За словами представника компанії, AstraZeneca обговорює дані про випробування та потенційні заяви щодо авторизації відповідно до європейських та британських регуляторів ліків. Вона сказала, що матеріали для можливого використання в інших країнах також розглядаються, залежно від поставок препарату.

  • Експерти в галузі охорони здоров’я стверджують, що широкий доступ до дешевих вакцин проти Covid-19, порівняно з високою вартістю ліків-антитіл, ймовірно обмежить ринок AZD7442 як профілактичного засобу. Але у підгрупі людей, чия імунна система погано реагує на вакцини, коктейль з антитіл може запропонувати новий, додатковий варіант запобігання симптоматичному Covid-19.

Вакцини проти Covid-19 були поставлені на ринок з надзвичайно високими швидкостями, але лікування антитілами та інші надійні терапевтичні засоби були повільнішими, і результати були більш неоднозначними. Світовий сплеск випадків «Дельти» змусив лікарні звернутися до препаратів антитіл, щоб запобігти перевищенню потужностей. Препарати для моноклональних антитіл призначені для імітації природних антитіл, вироблених імунною системою для боротьби з коронавірусом.


Великобританія, Європа та США вже схвалили використання лікування моноклональними антитілами від Regeneron Pharmaceuticals Inc. та Roche Holding AG. Минулого тижня чергове нове постконтактне лікування Covid-19 продемонструвало перспективу у ключовому дослідженні щодо запобігання важкому захворюванню або смерті людей з високим ризиком-експериментальної таблетки від компанії Merck & Co. та її партнера Ridgeback Biotherapeutics LP. Обіцяючі результати випробувань можуть означати, що препарат під назвою мольнупіравір потенційно міг би запропонувати лікарям новий варіант домашнього лікування Covid-19 у інфікованих людей.

  • AstraZeneca заявила, що на додаток до запиту на авторизацію AZD7442 як профілактичного препарату, вона також продовжує випробовувати його на потенційне використання як амбулаторне лікування в першу чергу для людей, які вже піддалися зараженню Covid-19 та з легкими та помірними випадками.

Дженні Страсбург

Вам также может понравиться