Це грип чи COVID-19? Цього року симптоми розрізнити важче

Is It Flu or Covid-19?

Нежить? Лихоманка? Втома? Ось що лікарі хочуть, щоб ви знали про те, як відрізнити захворювання між нашим сезоном грипу.

Лікарі очікують, що цього року сезон грипу буде важким, і разом з ним постає ще одна проблема: з’ясувати, чи вказують ваші симптоми на грип, Covid-19 чи щось інше.

Is It Flu or Covid-19?

Багато симптомів грипу та Covid-19 схожі. Лихоманка, втома і нудота можуть виникати з обома. Часто більш легкі симптоми проривної інфекції Covid-19 у вакцинованих людей – іноді включаючи нежить або чхання – можуть ускладнити розрізнення між цими двома захворюваннями або застудою або алергією.

«Ви можете просто подумати, що це закладений ніс або симптоми алергії, але це може бути так само просто, як ваша проривна інфекція», — сказала Кемерон Вулф, спеціаліст з інфекційних хвороб з Університетської лікарні Дьюка в Даремі, штат Північна Кароліна.

Ось що лікарі кажуть, що вам слід знати про те, як розрізняти Covid-19 від інших хвороб, і що робити, якщо ви хворі

Як симптоми проривної інфекції Covid-19 порівнюються з грипом, застудою та іншими захворюваннями?

Симптоми інфекції Covid-19 у вакцинованих людей, як правило, більш м’які і короткі за тривалістю, ніж у людей, які не щеплені. Зменшений ступінь тяжкості може викликати відчуття, схожі на грип або застуду. Симптоми прориву можуть включати нежить, втому та кашель.


Одним із симптомів, що зазвичай характерний для Covid-19, є втрата смаку або запаху. «Клінічні симптоми та ознаки грипу та Covid-19 практично ідентичні, за винятком різниці у втраті нюху та смаку»,-каже Деніел Услан, головний спеціаліст з профілактики інфекцій у UCLA Health у Лос-Анджелесі.


Однак інфекції Covid-19 не завжди викликають втрату смаку або запаху. Тому людям не слід вважати, що вони не хворі на Covid, якщо вони ще мають ці почуття. Важливо пройти обстеження відповідно до вказівок лікаря, щоб визначити причину симптомів, кажуть лікарі.

Що може означати інкубаційний період про можливу хворобу?

З початковою версією Covid-19 симптоми часто виявлялися довше, ніж при інфекціях грипу. Тож якщо ви захворіли дуже скоро після того, як опинилися біля хворої людини з недіагностованими симптомами, це могло бути ознакою того, що ви хворіли на грип, а не на COVID-19. Однак домінуючий нині варіант Дельта має тенденцію викликати симптоми раніше, ніж раніше. «На основі інкубації важко сказати, — каже доктор Вулф. «Я не думаю, що це більше справді так».

Як ви розрізняєте грип та COVID-19 у дітей?

Як і у дорослих, важко відрізнити грип від Covid-19 у дітей. Діти, інфіковані або грипом, або Covid-19, мають тенденцію відчувати більше проблем із шлунково-кишковим трактом, ніж дорослі, на початку будь-якої хвороби, говорить Флор Муньос, дитячий спеціаліст з інфекційних хвороб Техаської дитячої лікарні в Х’юстоні. У дітей, у яких симптоми Covid-19 прогресують, як правило, розвиваються легкі інфекції верхніх дихальних шляхів, додає вона. Важливо пройти обстеження відповідно до вказівок лікаря, кажуть лікарі.

Чи варто проходити аналіз на грип та Covid-19?

Лікарі радять пройти обстеження на обидва, якщо у вас є симптоми. ПЛР-тест, який зазвичай проводиться в аптеці, медичному кабінеті чи на іншому місці та обробляється лабораторією, все ще є найбільш чутливим і точним способом виявлення Covid-19. Однак безрецептурні швидкі тести на антиген досить надійні у людей, у яких виявляються симптоми, і вони можуть бути більш зручними. Швидкі тести показують результати приблизно за 15 хвилин, і ви можете придбати набори для використання вдома.


  • Якщо ваш швидкий тест негативний, ви все одно повинні пройти ПЛР -тест, якщо ви продовжите відчувати симптоми, — каже доктор Услан. Ваш лікар також може перевірити вас на інші захворювання, включаючи грип.

Чи можуть місцеві дані про здоров’я допомогти вам зрозуміти ваші симптоми?

Департаменти охорони здоров’я часто публікують дані про різноманітні захворювання, щоб допомогти медичним працівникам. Місцева статистика може показати вам, коли у вашому регіоні почали поширюватися випадки грипу, а також допомогти вам відстежувати інші віруси, такі як RSV, які з’явилися раніше, ніж зазвичай цього року. Якщо одна хвороба циркулює на особливо високому рівні, ви, швидше за все, вступите в контакт з нею, відзначають лікарі.

Чи можливе зараження кількома інфекціями одночасно?

Можливо зараження кількома з цих вірусів одночасно, хоча це не так часто, як одна інфекція. Це, швидше за все, трапиться у дітей, які перебувають у дитячих садках або шкільних закладах, де циркулюють численні віруси, говорить доктор Муньос, який також є членом Комітету Американської академії педіатрії з інфекційних хвороб. «Можуть статися супутні інфекції, особливо у маленьких дітей»,-каже вона. У дітей, RSV та аденовірус можуть викликати важче захворювання, ніж у дорослих, додає вона. Дотримуйтесь рекомендацій лікаря щодо лікування.

Чи варто мені робити щеплення як від Covid-19, так і від грипу?

Так, кажуть лікарі. Центри контролю та профілактики захворювань заявили, що ви можете одночасно отримати щеплення від грипу та COVID-19.

Автор Аліна Дізік

Вам также может понравиться