Прискорювачі Covid-19 ще не потрібні, кажуть учені

Covid-19 Boosters

Після огляду даних, вчені стверджують, що вакцини мають надходити спочатку людям, які їх ще не отримали


Міжнародна група вчених заявила в понеділок, що поки немає достатньо доказів, які б підтверджували надання широкої громадськості посилювальних заходів проти COVID-19.

У оглядовій статті, опублікованій у понеділок у журналі Lancet, група вчених дійшла висновку, що нинішні схеми вакцин все ще дуже ефективні для захисту від важких захворювань від вірусних варіантів, включаючи Delta. Вони сказали, що, здається, поки немає необхідності у посиленні імунітету населення в цілому.


Вчені, у тому числі деякі з Всесвітньої організації охорони здоров’я та Управління з контролю за продуктами та ліками США, переглянули дані рандомізованих контрольних досліджень та спостережних досліджень, опублікованих у рецензованих журналах та на серверах попередньої друку.

Covid-19 Boosters

Коли вчені усереднили результати спостережних досліджень, вони сказали, що виявили, що вакцинація мала 95% ефективність проти важких захворювань як у варіантах Дельта, так і Альфа, і більш ніж 80% ефективність у захисті від інфекцій від цих варіантів. Вони відзначили, що зниження рівня антитіл не обов’язково корелює зі зниженням ефективності проти важкого захворювання. Це пояснюється тим, що захист від важких захворювань також надходить від інших частин імунної системи, за їх словами, таких як В-клітини пам’яті та Т-клітини.

  • Зрештою, можливо, будуть потрібні прискорювачі, але можуть виникнути ризики, якщо бустери будуть широко впроваджуватися занадто рано або занадто часто, зазначають автори огляду.

«Якщо непотрібне посилення викликає значні побічні реакції, це може мати наслідки для прийняття вакцини, які виходять за межі вакцин від Covid-19. Таким чином, широко розповсюджуватись слід лише за наявності чітких доказів того, що це доцільно «, — написали вони.

США дозволили щеплення для деяких пацієнтів з ослабленим імунітетом, а адміністрація Байдена розглядає плани щодо поширення розповсюдження серед широкої громадськості протягом місяця.


Замість підсилювачів, органи охорони здоров’я повинні зосередитися на людях по всьому світу, які ще не щеплені, сказали автори огляду Lancet. Поточні запаси вакцин могли б врятувати більше життів, якщо використовувати їх у невакцинованих групах населення, аніж як допоміжні засоби для вакцинованих груп населення.


«Навіть якщо зрештою можна отримати певну вигоду від посилення, це не переважатиме над користю від надання первинного захисту нещепленим», – сказала Ана-Марія Хенао-Рестрепо, провідний автор дослідження та дослідник ВООЗ. Вона сказала, що вакцини допоможуть стримувати еволюцію інших варіантів і припинять пандемію, якщо вони будуть розгорнуті там, де до цього часу до них мала доступ менша кількість людей.


Написала Сара Той, wsj.com

Вам также может понравиться