Moderna побудує в Канаді завод вакцин

Moderna manufacturing facility in Norwood

Нова фабрика буде виконувати канадські замовлення на вакцини компанії, включаючи прискорювачі Covid-19


Moderna Inc. побудує завод з виробництва вакцин для РНК -месенджерів у Канаді відповідно до угоди з її урядом, яка може створити можливість для збільшення глобальних потужностей.

Moderna manufacturing facility in Norwood

Заклад, який буде побудований – належить та експлуатується Moderna, сказав в інтерв’ю виконавчий директор Стефан Бансель. Він сказав, що компанія обговорює будівництво подібних заводів із країнами Європи та Азії, хоча відмовився сказати, які саме.


  • Згідно з угодою з Канадою, завод буде виконувати канадські замовлення на вакцини мРНК Moderna, включаючи прискорювальні щеплення від Covid-19 та інші вакцини, які компанія розробляє, сказав пан Бенсель.

Завод буде подібний до головного виробничого підприємства компанії в Норвуді, штат Массачусетс, і, ймовірно, буде працювати кілька сотень людей, сказав він.


Місцезнаходження заводу не визначено. Компанія та уряд заявили, що будівництво може бути завершено до кінця 2024 року. Міністр інновацій Канади Франсуа-Філіп Шампань сказав, що Канада погодилася придбати певну кількість вакцин, які Moderna буде виробляти на заводі, щоб допомогти заманити компанію. Більше подробиць він не надав.

  • Доступ до вакцин був проблемою під час пандемії, оскільки США, Ізраїль та деякі інші розвинені країни забезпечували запаси, тоді як інші країни намагалися отримати дози.

Різниця спонукала групу країн, що розвиваються, на чолі з Південною Африкою та Індією, попросити Всесвітню торгову організацію відмовитися від патентного захисту, щоб ці країни могли отримувати дози.


На Moderna припадає 30% доз Covid-19, які розповсюджуються регіональним органам охорони здоров’я в Канаді-це друге місце після уколу, зробленого Pfizer Inc. та BioNTech SE.


В останні місяці залежність Канади від Модерни зросла після того, як у червні національна консультативна група рекомендувала заборонити застосування вакцини ПЛК AstraZeneca у більшості випадків і вказала, що люди, які отримали першу дозу АстраЗенеки, отримують іншу вакцину для другої дози.


На початку пандемії Канада не мала виробничих можливостей для виробництва вакцин проти Covid-19 і не змогла швидко мобілізувати потужності. Спостерігачі фармацевтичної промисловості кажуть, що тому первинне розповсюдження вакцинації в Канаді було одним з найповільніших у розвиненому світі, хоча рівень вакцинації в країні стрімко зростав.


Фабрика зможе виготовляти будь -яку вакцину, схвалену в Канаді, сказав пан Бенсель. І Канада могла б задіяти завод, щоб у разі необхідності швидко реагувати на нові спалахи.

Вам также может понравиться