Що таке «проривна» інфекція Covid-19? Що потрібно знати про інфекції, симптоми та імунітет

proryvna infekcia covid

У міру поширення високопередаваного варіанту Дельти дедалі більше вакцинованих американців повідомляють, що у них позитивний тест на Covid-19. Ось що вам потрібно знати про ці так звані «проривні» випадки:

Що таке проривна інфекція?

Проривна інфекція – це коли хтось, хто отримав вакцину проти Covid-19, заражається вірусом більш ніж через 14 днів після вакцинації.

proryvna infekcia covid

Проривні інфекції рідкісні і, як правило, легкі. За словами доктора Вільяма Шаффнера, професора інфекційних хвороб Медичного центру Університету Вандербільта, більшість не потребує госпіталізації.

Які симптоми проривної інфекції Covid-19?

Вакциновані люди, які мають проривні інфекції Covid-19, можуть не знати, що вони інфіковані, оскільки у деяких немає симптомів. Олімпійські спортсмени та інші, які регулярно проходять тестування, були здивовані позитивними результатами Covid-19, оскільки їм не стало погано.


  • Для інших, хто відчуває себе погано, симптоми часто коротші за тривалістю і легше, ніж у тих, хто заразився Covid-19 без вакцини. Ці симптоми включають кашель, лихоманку, головні болі та втому, згідно з препринтним дослідженням, опублікованим наприкінці травня у Великобританії дослідниками з Королівського коледжу Лондона.

Хто найбільше піддається ризику проривних інфекцій та випадків?

Лікарі кажуть, що люди похилого віку та люди з ослабленою імунною системою найбільше ризикують проникнути інфекціями.

  • Це пояснюється тим, що старіння погіршує внутрішню здатність організму адаптуватися до імунної відповіді, стверджує доктор Акіко Івасакі, імунолог з Єльського університету.

Люди, які мають імунодефіцит через основне захворювання, також знаходяться в групі ризику, тому що вони, можливо, не зможуть виробляти кількість антитіл, необхідних для боротьби з інфекцією, сказала вона.

Скільки людей отримують проривні інфекції?

Лікарі та імунологи кажуть, що ці інфекції відносно рідкісні.

Звіт від кінця травня Центрів контролю та інфікування захворювань виявив понад 10 000 випадків Covid-19 у щеплених людей принаймні через 14 днів після їх остаточного щеплення у 46 штатах та територіях у період з 1 січня по 30 квітня цього року. Це дорівнює приблизно 0,01% із приблизно 100 мільйонів людей, які були повністю вакциновані станом на 30 квітня.

З цих приблизно 10 000 людей близько 10% були госпіталізовані. З цих 10%майже третина не виявила симптомів або перебувала в лікарні з причин, не пов’язаних з коронавірусом; 2%або 160 пацієнтів померли.

  • Середній вік пацієнтів, які померли після діагностики Covid-19 після вакцинації, становив 82 роки. А 18% тих, хто помер, померли з причин, не пов’язаних з Covid-19.

З того моменту звіту CDC перестав відстежувати проривні випадки Covid-19, які не призвели до госпіталізації або смерті. Станом на 19 липня CDC зафіксувала 5914 випадків у 49 штатах та територіях пацієнтів з вакциною від Covid-19, які були госпіталізовані або померли. З них 74% були у людей старше 65 років. Серед повної групи було 1141 смерть. За даними CDC, 26% цих смертей були серед людей, які протікали безсимптомно або померли від чогось, що не має відношення до Covid-19.


У липні неприбутковий фонд Kaiser Family Foundation заявив, що близько половини штатів США повідомляють про деякі дані про проривні інфекції, які показали, що частота таких випадків серед повністю вакцинованих людей була значно нижче 1%. Більше 90% випадків COVID-19, госпіталізацій та смертей у штатах були серед людей, які не були повністю вакциновані, повідомляє фонд.

Наскільки захищають вакцини проти варіанта Delta?

Вакцини проти Covid-19 добре тримаються проти дуже заразного варіанту, хоча вони були створені для пперднього штаму.


Вакцини, які були дозволені до застосування в США, були протестовані на їх здатність запобігати симптоматичному захворюванню, а не повністю запобігати інфекції. За словами лікарів, вони до цього часу успішно захищали людей від важких хвороб або госпіталізації.

  • У звіті в липні, опублікованому в New England Journal of Medicine, було виявлено, що вакцини від Pfizer Inc. та BioNTech SE, а також AstraZeneca PLC були високоефективними проти варіанта Delta після двох доз.

Дослідження, в якому взяли участь майже 20 000 людей, показало, що Pfizer був на 88% ефективним у запобіганні симптоматичного захворювання Delta, порівняно з 36% після однієї дози. Ефективність введення AstraZeneca становила 67% після обох доз, у порівнянні з 30% з однією дозою, згідно з дослідженням, яке було спонсоровано Public Health England.


Попереднє дослідження, опубліковане у липні урядом Ізраїлю, показало, що після двох щеплень вакцина була на 39% ефективна для зменшення ризику зараження та на 40% ефективна для зменшення ризику симптоматичної хвороби в період, коли переважав варіант дельти в Ізраїлі. Він все ще був на 91% ефективним у запобіганні важкої хвороби.

Вам также может понравиться