Що робить дельта-варіант Covid-19 настільки небезпечним для невакцинованих людей

delta-covid-19

Варіант коронавірусу Delta був вперше виявлений в Індії в жовтні минулого року, де він сприяв руйнівному сплеску Covid-19, який встановив рекорди за новими інфекціями та смертністю. З того часу Delta поширилася на більш ніж 100 країн. Нації, які раніше тримали відносно низький рівень захворюваності на Covid-19, такі як Індонезія, Австралія та частина Африки, зараз спостерігають рекордне зростання інфекцій від більш трансмісивного варіанту.


В США дельта була виявлена ​ у березні, а до середини липня становила три чверті випадків COVID-19. Він витіснив варіант Альфа, який донедавна був найпоширенішою версією вірусу в США. Його вплив гостро відчувається в частинах країни з низьким рівнем вакцинації, де кількість хворих та госпіталізації зростають. Варіант Delta становить 83% усіх випадків захворювання США, згідно з останніми оцінками американських центрів контролю та профілактики захворювань. Невакциновані особи складають більше 95% усіх госпіталізацій.

Що робить варіант Delta більш заразним?

Дослідники вважають, що Delta приблизно на 50% більше передається, ніж варіант Альфа, що означає, що середній пацієнт заразить на 50% більше контактів. За оцінками, сам альфа -препарат на 50% заразніший, ніж попередні версії вірусу.

  • Підвищена заразність Delta обумовлена ​​унікальною комбінацією мутацій, змін генетичного коду вірусу, які впливають на його структуру та функції. Деякі з найбільш згубних мутацій Delta впливають на його білок -шип, який вірус використовує для фіксації та інфікування клітин людини.
delta-covid-19

Ці мутації можуть покращити зв’язування вірусу з клітинами, а також допомогти йому уникнути антитіл, які наша імунна система використовує для нейтралізації вірусу.

Як мутації Delta впливають на білок шипа?

Модель, створена Робертом Ф. Гаррі, вірусологом з університету Тюлен, зображує одну з трьох субодиниць білка шипа. Він показує ключові частини білка, на які впливають мутації варіанта Дельта. Ці місця дають підказки про те, як мутації можуть покращити функцію Delta. Варіант має унікальні для нього мутації, а також мутації, виявлені в інших версіях коронавірусу.

Наскільки ефективні вакцини проти варіанта Delta?

Незважаючи на мутації Delta, дослідження показують, що вакцини проти Covid-19, дозволені в США, ефективні для запобігання серйозним захворюванням у тих, хто зазнав цього варіанту.

  • Вакцини діють, стимулюючи організм виробляти антитіла, спрямовані на певний патоген, такий як коронавірус. Після вакцинації антитіла залишаються в нашій системі. Якщо ми інфіковані справжнім вірусом, антитіла є під рукою, щоб протистояти йому, перш ніж він може викликати хворобу.

Наразі дозволені вакцини проти Covid-19 були створені на основі версій коронавірусу, які були в обігу минулого року, до появи Delta. Нові мутації білка-спайку Delta можуть ускладнити виявлення та нейтралізацію цього варіанту антитілами, виробленими вакциною, занепокоєні деякі експерти.

Один із способів вимірювання здатності вірусу ухилятися від вакцин — це взяти антитіла у пацієнтів, які були щеплені, і поєднати їх з фактичним вірусом у лабораторії, а потім виміряти, скільки вірусу нейтралізується. У дослідженні, яке ще не підлягало рецензуванню, доктор Акіко Івасакі, імунолог з Єльського університету, та його колеги використали цю методику, щоб порівняти, наскільки різні варіанти коронавірусу витримують нейтралізацію вакцини. Збирали зразки крові у пацієнтів, які отримали вакцини проти мРНК, за технологією, що застосовується у знімках Pfizer та Moderna.


Дослідники виявили, що Delta краще уникала нейтралізації, ніж попередні версії вірусу з початку пандемії. Він також був більш стійким до нейтралізації, ніж варіант Альфа, вперше виявлений у Великобританії минулого року. Але він не настільки стійкий, як варіант гамми, вперше знайдений у Бразилії, або бета -варіант з Південної Африки.

Реальні дослідження підтверджують результати лабораторії

Вакцини, дозволені США, є дещо менш ефективними у запобіганні зараженню від варіанту Delta, ніж проти встановлених версій вірусу. Але вони все ще пропонують значний захист від важкої хвороби та госпіталізації.

  • Дослідження, проведене серед майже 20 000 людей, опубліковане в журналі «New England Journal of Medicine», показало, що після двох доз вакцина Pfizer була на 88% ефективна для запобігання симптоматичному захворюванню, викликаному Delta. Він був ефективним на 94% проти варіанту Альфа.

Аналіз більш ніж 14 000 випадків Delta, проведений англійським агентством охорони здоров’я, показав, що дві дози вакцини Pfizer зменшили ризик госпіталізації на 96%.

Незважаючи на ефективність вакцин, захист, який вони забезпечують, з часом ослаблює. Представники охорони здоров’я підозрюють, що американцям зрештою знадобляться щеплення, щоб зберегти імунітет.

Заражені люди, щеплені, все ще можуть передавати вірус іншим. Посилаючись на заразність Дельти, CDC рекомендує у вівторок вакцинованим людям відновити маскування у закритих приміщеннях у деяких частинах країни.

Вам также может понравиться