В США виявили мавпячу віспу

monkey smailpox

Влада США намагається розшукати понад 200 людей з 27 різних штатів, які могли контактувати з людиною, яка захворіла на рідкісну мавпячу віспу.

monkey smailpox

На початку липня з цим інфекційним захворюванням з Нігерії до США повернувся мешканець Техасу. За офіційними даними, це перший випадок мавпячої віспи в США з 2003 року.

Спалахи мавпячої віспи час від часу трапляються у віддалених куточках Центральної та Західної Африки, поблизу районів тропічних дощових лісів.

  • Пацієнт, якого виявили у США, перебуває у лікарні в стабільному стані. Інших випадків зараження мавпячою віспою в країні поки що не виявили.

Центри контролю і профілактики захворювань Міністерства охорони здоров’я США зараз намагаються сконтактувати з пасажирами двох авіарейсів, на яких 9 липня з Нігерії летів заражений чоловік.

З міста Лагос він спочатку дістався до Атланти в штаті Джорджія, а потім з Атланти полетів у Даллас, штат Техас, де його ушпиталили.

За словами чиновників МОЗ США, вони намагаються оцінити «потенційні ризики для тих, хто міг перебувати в близькому контакті з пасажиром». Але шанси того, що захворювання могло поширитися, є низькими. Адже всі пасажири використовували маски, запевнили чиновники.

«Ризик для населення ми вважаємо низьким», — сказав BBC представник Центру контролю і профілактики захворювань.

Вірус мавпячої віспи близький до вірусу чорної віспи, але не є настільки заразним і смертельним. Викликане ним захворювання має легший перебіг. Симптоми минають самі по собі через кілька тижнів.

Однак під час деяких спалахів епідемії в Західній Африці кількість летальних випадків досягала 10%.

Вам также может понравиться