Синдром Гійєна-Барре та вакцина J&J: що потрібно знати та які ризики

sindrom gijena barre

Імунна система, яка атакує здорові клітини, викликає розлад

  • Американські органи охорони здоров’я додали попередження на етикетку вакцини J&J Covid-19 після знаходження 100 повідомлень.

Johnson & Johnson додали попередження до етикетки вакцини компанії Covid-19, попереджаючи, що існує дуже низький ризик розвитку нервових розладів у людей після отримання щеплення. Ось що вам потрібно знати про розлад, відомий як синдром Гійєна-Барре.

sindrom gijena barre

Що таке синдром Гійєна-Барре?

Це рідкісне захворювання нервів, яке спостерігається при застосуванні інших вакцин або вірусних інфекцій, що є наслідком втрати імунної системи. Імунна система повинна відбиватися від чужорідних патогенів. У цьому випадку він помилково атакує здорові нерви мозку та спинного мозку. Це може призвести до тимчасових, але потенційно серйозних побічних ефектів, від м’язової слабкості до досить важкого паралічу, що людині потрібна допомога в диханні. Це дуже рідко, мабуть, це трапляється у трьох-п’яти з кожного мільйона реципієнтів вакцин J&J, сказав один федеральний медичний працівник The Wall Street Journal.

Як синдром Гійєна-Барре пов’язаний з вакциною Covid-19?

Випадки синдрому, яскраво виражений gee-YAN-bah-RAY, спостерігались у деяких людей, які отримали вакцину J&J Covid-19. За даними Центрів контролю та профілактики захворювань, органи охорони здоров’я виявили близько 100 повідомлень про розлад серед 12,8 мільйонів людей у ​​США, які зробили щеплення. Більшість повідомлень, додало агентство, надійшли через два тижні після щеплення серед чоловіків 50 років і старше. На попереджувальному ярлику сказано, що більшість випадків з’явилися протягом 42 днів після щеплення. Гійєн-Барре є рідкісним побічним ефектом деяких інших вакцин і дуже рідко зустрічається у загальної популяції.

На які симптоми синдрому Гійєна-Барре слід звернути увагу?

Це може початися з відчуття поколювання, часто починаючи з ніг або спини. Люди можуть мати проблеми з ходьбою сходами. Інші симптоми включають труднощі з рухами обличчя, такими як розмова або ковтання, подвійне бачення та проблеми з контролем функції сечового міхура або кишечника. У деяких випадках синдром може загрожувати життю, якщо параліч поширюється по всьому тілу або якщо він впливає на такі важливі функції організму, як дихання, артеріальний тиск або частота серцевих скорочень. Однак більшість пацієнтів з часом покращуються.

Чи все ще рекомендується вакцина Covid-19?

Так, кажуть органи охорони здоров’я. Управління з контролю за продуктами та ліками, яке регулює лікарські засоби, додало попередження до етикетки вакцини; він не прагнув вивести вакцину з ринку або закликати до розслідування. Усі ліки та вакцини мають ризики та переваги.

«Немає сумніву, що користь від отримання вакцини значно перевищує потенційні ризики», — сказала д-р Вівек Черіан, лікар внутрішньої медицини, що працює в Меділендській системі Університету Меріленда. «Шанс цього трапитись дуже низький», — йдеться у новому попередженні.

Він радить кожному, хто відчуває такі симптоми, як поширення та погіршення м’язової слабкості або поколювання, негайно звернутися до лікаря.

Що таке периферична нейропатія?

Це назва для цілого ряду розладів, включаючи Гійєна-Баре, що пошкоджує нерви поза мозку та спинного мозку. Ці нерви утворюють периферичну нервову систему. Вони включають нерви, що говорять м’язам скорочуватися. Периферична нейропатія має різні причини, від таких станів, як рак та діабет; Західний Ніл та інші вірусні інфекції; деякі ліки, такі як хіміотерапія; та алкоголізм. Лікарі лікують периферичну нейропатію шляхом усунення основної причини, наприклад, рекомендують збалансоване харчування, виправляють авітаміноз або призначають медикаментозне лікування.

Вам также может понравиться