J&J, AstraZeneca досліджують модифікацію вакцини Covid-19 у відповідь на рідкісні згустки крові

covid-vaccine

Вчені досліджують можливі виправлення, щоб зрозуміти тромби, пов’язані з щепленнями


Johnson & Johnson, AstraZeneca PLC та Оксфордський університет, разом із сторонніми вченими, проводять дослідження на ранніх стадіях щодо того, чи можуть потенційні модифікації їх вакцин Covid-19 зменшити або усунути ризик рідкісних, але серйозних тромбів, пов’язані з щепленнями.

covid-vaccine

На думку деяких , швидко розвиваються підказки про те, як утворюються згустки, частково керовані незалежними вченими в Європі, США та Канаді, вселяють надії на виявлення причини та, можливо, реконструкцію вакцини AstraZeneca до наступного року. Поки рано знати, чи можна вакцину модифікувати, чи це матиме комерційний сенс, кажуть ці люди.


Представник J&J заявив, що компанія підтримує «постійні дослідження та аналіз, коли ми працюємо з медичними експертами та світовими органами охорони здоров’я».


AstraZeneca заявила, що «активно співпрацює з регуляторами та науковим співтовариством, щоб зрозуміти ці надзвичайно рідкісні події згортання крові, включаючи інформацію для ранньої діагностики та втручання та відповідне лікування».

Окрім наукових перешкод, для модифікацій можуть знадобитися зміни у правах власності або затвердженні регуляторних органів. Проте, безпрецедентний масштаб та актуальність розгортання вакцин Covid-19 може пришвидшити наукові дослідження та правові проблеми, вважають вчені, так само, як це пришвидшило розробку вакцин у першу чергу.

  • Ризики згортання крові в поєднанні з низьким рівнем тромбоцитів — рідкісний стан, який називають індукованою вакциною імунною тромботичною тромбоцитопенією (VITT) — після щеплення AstraZeneca складають приблизно 1 до 2 на 100 000 щеплень, за даними Великобританії та європейських переліків випадків.
  • Дані уряду США показують нижчий рівень приблизно 0,3 випадків стану згортання на 100 000 доз вакцини J&J. Як зазначають дослідники та регулятори, ризик сильного згортання крові, як правило, вищий у порівнянні з самим Covid-19, і він також давно пов’язаний із вживанням загального препарату для розрідження крові, гепарину.

Однодозова вакцина Covid-19 від Johnson & Johnson схвалена в США, але її розповсюдження тимчасово зупинено в квітні через побоювання щодо зв’язку зі згортанням крові. Після розслідування американські регулятори охорони здоров’я рекомендували використовувати резюме вакцини, заявивши, що її захист від Covid-19 перевищує ризик рідкісного згортання для більшості людей. Вони додали попередження про ризик згортання.

Вакцина AstraZeneca не дозволена в США, але широко використовується в решті світу, розподілено понад 600 мільйонів доз. У Великобританії та в усьому Європейському Союзі регулятори рекомендували альтернативні вакцини для молодих людей, які вважаються більш вразливими до згортання крові в порівнянні з Covid-19.


Як компанії, так і Оксфордський університет заявили, що переваги вакцин, як правило, перевищують ризики, повторюючи вказівки урядовців.


Medmag UA

Вам также может понравиться