Що батьки з нещепленими дітьми повинні знати про варіант Delta цього літа

covid delta kids

Чекає літня подорож? Наскільки вразливі молодші діти? Лікарі відповідають на ваші запитання.


Глорія Кеннет прагне взяти довгоочікуваний пляжний відпочинок, але вона пильно стежить за новими випадками варіанту Covid-19 Delta.

covid delta kids

Пані Кеннет, керівник готелю в Чикаго, щеплена, але її 9-місячна дочка ще не має права. Наразі вони планують поїхати у відпустку. Але якщо вони побачать великий сплеск захворюваннь, вони затримаються. Їх запевняють, що вони можуть отримати відшкодування, якщо скасують путівку.


Більш інфекційний варіант Delta швидко поширився по всьому світу, і зараз він є найпоширенішим штамом вірусу Covid-19, який циркулює в США. Аналіз даних генетичного секвенування станом на 27 червня показав, що штам Delta зараз становить близько 40 % позитивних тестових зразків Covid-19, за даними Helix, популяційної геномічної компанії, яка збирає та аналізує тестові зразки з декількох штатів США.

CDC заявив, що повністю щеплені американці добре захищені, навіть проти різних варіантів. Але діти до 12 років ще не мають права на вакцинацію.

Діти все ще мають набагато менший ризик, ніж дорослі, через важкі ускладнення або смерть від вірусу. Більшість дітей, які отримують Covid-19, все ще мають легкі або безсимптомні випадки. Немає жодних ознак того, що молоді дорослі та діти є більш вразливими пропорційно варіанту Дельта, ніж інші вікові групи, і будь-які осередки посиленої передачі в основному відображають той факт, що вони не були щеплені, стверджують вчені.

«Немає доказів того, що у дітей хвороба проходить важче», — говорить Моніка Ганді, лікар-інфекціоніст з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско.

Ось що, на думку лікарів, батьки повинні знати про захист нещеплених дітей цього літа

Тримайте невакцинованих дитей в масці в приміщенні

Маскування в приміщенні, особливо навколо невакцинованих дорослих поза домом у дитини, є більш важливим, оскільки варіант Delta стає домінуючим напрямком, каже Ендрю Яновскі, лікар дитячої інфекційної медицини з Медичної школи Вашингтонського університету та дитячої лікарні Сент-Луїса. Хоча в багатьох районах США пом’якшені правила маскування та соціального дистанціювання для тих, хто щеплений, невакциновані діти повинні продовжувати застосовувати ті самі запобіжні заходи, які вживали щодо попередніх штамів вірусу. «Багато сімей та батьків можуть застосовувати ті самі правила, яких дотримувались», — говорить він.

Зверніть увагу на регіональні гарячі точки

Місцеві показники вакцинації стануть великим фактором, що визначає наскільки міцно утримується Delta у різних регіонах. У місцях, де менше вакцинованих дорослих, випадки захворювання частіше зростають, що потенційно створює більшу напругу для районних лікарень, каже Преті Малані, головний медичний працівник Мічиганського університету. Для сімей, які беруть участь у таборах або подорожують по різних куточках країни, доктор Малані пропонує відстежувати кількість випадків, показники позитивної проби та смертність.

«Ви повинні знайти способи перейти до чогось, що здається нормальним, але зробити це таким чином, щоб це було безпечно для їхньої родини», — каже вона.

Ретельно зважуйте плани подорожей

Хоча деякі міжнародні напрямки відкриваються, доктор Малані закликає батьків нещеплених дітей залишатися ближче до дому. США мають вищі показники вакцинації та меншу кількість випадків, ніж у багатьох інших країнах. Подорож, орієнтована на природу, додає додатковий рівень безпеки.

«Ви можете абсолютно поїхати на відпочинок зі своїми дітьми, який буде приємним і безпечним, особливо в США зараз», — каже вона.

Подорож за кордон може бути вишуканішою, додає доктор Малані, і не лише через ризик Ковіда. Госпіталізації, пов’язані з Дельтою, у районах з низькою вакцинацією можуть відтягнути ресурси від інших медичних послуг, які сім’ям може знадобитися в екстрених випадках.

«Деякі системи охорони здоров’я не працюють повністю, і можливо, важко отримати допомогу», — говорить доктор Малані.

Розгляньте додаткові запобіжні заходи для дітей з підвищеним ризиком

Батькам дітей з серцево-судинними або легеневими проблемами або тих, хто страждає імунітетом, можливо, доведеться бути пильнішими щодо таких заходів обережності, як маскування, перебування на відкритому повітрі та соціальне дистанціювання при більш трансмісивному варіанті, говорить доктор Ганді. У деяких випадках можуть не рекомендуватись подорожі, побачення або групові заходи, хоча важливо поговорити зі своїм лікарем щодо зважування ризику зараження та потреб соціалізації.

Як тільки діти отримають право, робіть щеплення для своєї родини

Нові варіанти вірусу Covid-19 продовжуватимуть з’являтися, особливо в районах, де рівень вакцинації нижчий, говорить доктор Яновскі. Щоб запобігти зараженню варіантів молодших дітей, людям від 12 років потрібно робити щеплення.

«Ми бачимо еволюцію на наших очах», — говорить він. «Це буде постійною проблемою, особливо якщо ми не зможемо зробити ще більше людей вакцинованими».

Будьте в курсі місцевих рекомендацій

Оскільки ми дізнаємось більше про варіант Delta, деякі місця вживають заходів обережності. У Лос-Анджелесі службовці охорони здоров’я знову рекомендують маскування в громадських місцях у приміщенні, навіть для тих, хто повністю щеплений, посилаючись на зростаючі випадки Дельти. На міжнародному рівні представники Всесвітньої організації охорони здоров’я повторили свою рекомендацію, що вакциновані люди продовжують носити маски в приміщенні, коли Дельта зростає.

Zakaz UA

Наразі CDC заявляє, що вакцинованим людям все ще не потрібно носити маски в більшості установ, але також зазначає, що органи місцевого самоврядування повинні проводити політику щодо своїх громад залежно від їх обставин.


Автор Аліна Дізік

Вам также может понравиться