Вакцина J&J Covid-19 демонструє перспективні ознаки захисту від дельта-варіанта

delta-j&j-vaccine

Вакцина викликала сильну імунну відповідь у зразках крові восьми щеплених людей


Вакцина Johnson & Johnson Covid-19 показала багатообіцяючі ознаки в невеликому лабораторному дослідженні захисту від варіанту Delta, що поширюється по США та інших країнах, повідомляє компанія.

delta-j&j-vaccine

Під час лабораторних випробувань вакцина викликала сильну імунну відповідь у зразках крові, відібраних у восьми щеплених людей, повідомляє J&J у четвер.

Позитивні результати додають до зростаючого набору доказів, що в даний час дозволені вакцини Covid-19 можуть захистити від варіанту Delta, який, як видається, є більш заразним, ніж попередні штами.

Наскільки добре J&J діяв проти варіанту Delta, уважно стежили органи охорони здоров’я у всьому світі.

Багато країн розраховують на поставки, особливо тому, що вакцину простіше транспортувати, обробляти та зберігати, ніж вакцини від Pfizer Inc. та її партнера BioNTech SE та від Moderna Inc.

Нові висновки «посилюють здатність вакцини Johnson & Johnson Covid-19 допомагати захищати здоров’я людей у ​​всьому світі», — заявив головний науковий керівник J&J Пол Стоффелз.

J&J також заявила, що в рамках окремого дослідження вакцина викликала імунну відповідь проти Covid-19, що тривала щонайменше вісім місяців, найбільше часу, коли дослідники змогли вивчити довговічність щеплення.


J&J, Нью-Брансвік, штат Нью-Джерсі, оприлюднив висновки високого рівня у звіті для новин, а не в детальному та рецензованому дослідженні.

  • Вперше варіант Delta з’явився в Індії наприкінці минулого року. З тих пір він швидко поширювався, ставши найпоширенішим штамом вірусу Covid-19 у ряді країн, включаючи США.

Станом на 27 червня, варіант склав близько 40% позитивних тестових зразків Covid-19, за даними компанії Helix OpCo LLC, яка збирає та аналізує тестові зразки з декількох штатів США.


Вакцинація — найкращий захист від варіанту Delta, на думку органів охорони здоров’я, які посилаються на загрозу, яку створює штам, закликаючи людей до імунізації.

До цього часу дослідження показали, що різні вакцини виявляються ефективними проти штаму Delta, особливо після повного щеплення людей, хоча щеплення не настільки захисні, як проти оригінального вірусу.

Окремі дослідження в Англії та Шотландії показали, що вакцини від Pfizer-BioNTech та AstraZeneca PLC забезпечували значний захист від варіанту Delta від важких випадків Covid-19 та госпіталізації.

Вам также может понравиться