Деякі щеплені люди вмирають від Covid-19. Чому вчені не здивовані

delta covid-19

Вакцини не є на 100% ефективними, тому деякі люди будуть вразливі до вірусу навіть після двох щеплень


ЛОНДОН — Коли дельта-версія коронавірусу зростає у Великобританії, майже половина останніх випадків смерті Covid-19 в країні припадає на людей, які були щеплені. Але лікарі та вчені не б’ють тривоги щодо очевидно високої частки смертей серед щепленого населення.


Навпаки, вони кажуть, що на сьогоднішній день цифри запевняють, що вакцини забезпечують значний захист від варіанта, особливо після двох доз. Дельта, вперше виявлена ​​в Індії, з тих пір поширилася щонайменше на 85 країн, включаючи США, де зараз, за ​​оцінками, це найпоширеніший варіант.

delta covid-19

Великобританія є випробувальним полігоном для того, як справляються з вакцинами. «Delta» мчить країною — за минулий тиждень виявлено 146 000 випадків, що на 72% більше, ніж за тиждень до цього. Країна також є світовим лідером у визначенні за допомогою тестування та генетичного секвенування, які версії вірусу є поширеними: До середини червня 97% випадків були дельта-інфекціями. І Delta поширюється серед населення, яке є одним з найбільш вакцинованих у світі: 85% дорослих зробили принаймні одну вакцину та 63% — дві.


Поширення Delta призвело до того, що уряд Великобританії відклав на місяць припинення дії обмежень Covid до 19 липня. Але міністри все більше впевнені, що розблокування відбудеться, як було заплановано, оскільки вакцинація зламала крок між новими випадками, пізнішими госпіталізаціями та смертністю .

Дані Англійського громадського охорони здоров’я показують, що серед 210000 випадків дельти, зареєстрованих до 21 червня, було 117 смертей. П’ятдесят із них — 46% — отримали дві вакцини.

Але замість того, щоб вважати, що Delta демонструє тривожну здатність ухилятися від вакцини та викликати важкі захворювання, вчені заявляють, що ці цифри підтверджують ефективність щеплень. Є три основні причини.

  • По-перше, вакцини не є на 100% ефективними. Не всі, хто щеплений, реагуватимуть однаково. Ті, хто є літнім чи чия імунна система несправна, пошкоджена або піддана стресу внаслідок якої-небудь іншої хвороби, рідше реагують на сильну реакцію, ніж хтось молодший. Вакцини Covid-19 є високоефективними, але деякі люди все ще будуть вразливі до вірусу навіть після отримання вакцини.
  • По-друге, ризик смерті від Covid-19 стрімко зростає з віком. Наприклад, якщо вакцина зменшує ризик смерті 80-річного віку від Covid-19 на 95%, наприклад, ризик смерті цього 80-річного віку все ще може бути більшим, ніж ризик, з яким стикається невакцинований 20-річний. Деякі хронічні захворювання, такі як діабет, гіпертонія та захворювання легенів, також пов’язані з вищим ризиком важких захворювань та смерті.
  • По-третє, оскільки більша частина населення отримує щеплення, стає менше невакцинованих людей для зараження вірусом. Якщо група вакцинованих людей більша, ніж група невакцинованих людей, то можливо і навіть ймовірно, що проривні інфекції, що призводять до смерті у старшій, вакцинованій групі, будуть відповідати або перевищувати кількість смертей у молодшій, невакцинованій групі. Розглянемо уявну країну зі 100% вакцинованих людей, де вірус все ще може якось поширюватися. Усі випадки смерті від Covid-19 мали б місце у вакцинованих осіб.

З цих 50 смертей у повністю вакцинованих людей в Англії всі були у людей у ​​віці 50 років і старше, свідчать дані. Не було зафіксовано смертей при подвійному щепленні до 50 років.


Дані показують, що в цілому рівень смертності для підтверджених випадків захворювання на Covid-19 був нижчим, ніж у варіанті Alpha, який вперше був помічений у Великобританії наприкінці минулого року і з тих пір поширився по всьому світу. Громадське охорона здоров’я Англії встановила рівень смертності для альфи на рівні 1,9%. За його підрахунками, рівень смертності для дельти становить близько 0,3%, що, на думку вчених, відображає як масову вакцинацію, так і вдосконалене лікування Covid-19. І вакцина також зменшує шанси на зараження вірусом взагалі.


Том Вінгфілд, викладач та лікар-інфекціоніст у Ліверпулі, Англія, сказав, що ці наслідки видно у відділеннях Ковід-19 у його районі під час поточної хвилі зараження, яка підживлюється Дельтою у Великобританії.


Кількість тих, хто потребує лікарняного лікування, набагато менша, ніж у попередні хвилі, сказав він. Наразі більшість із них були щеплені. Більшість із представників молодшої вікової групи, які лише нещодавно отримали право на постріл і, як правило, потребують менш інтенсивного лікування, ніж пацієнти старшого віку.

Доктор Вінгфілд сказав, що бачив пацієнтів із Covid-19, які робили собі постріли, але вони, як правило, слабкі, літні або страждають на хронічні захворювання. Здорові люди, які отримували подвійні дози, набагато рідше, сказав він.

«Я думаю, це свідчить про те, що вакцини працюють», — сказав доктор Вінгфілд

Ірен Петерсен, професор епідеміології та інформатики охорони здоров’я в Університетському коледжі Лондона, зазначила, що за допомогою простого розрахунку на задній панелі можна підрахувати кількість людей, які могли б померти за відсутності вакцин у цій нині фаза пандемії.

Дані показують, що серед 117 смертей, які не отримали дві дози вакцини, було 59 старше 50 років. Якщо припустити, що рівень заповнення вакцини становить 95%, відповідно до показників, які спостерігаються серед найстаріших вікових груп у Великобританії, це означає, що близько 1180 людей могли померти від Covid-19 за відсутності вакцинації. Дев’яносто п’ять відсотків від цієї кількості — 1121 — мали б місце у тих, хто зараз повністю захищений. Оскільки в цій групі сталося лише 50 смертей, це означає, що вакцини знижують ризик смерті на 95%.


Громадське охорона здоров’я Англії, використовуючи різноманітні статистичні аналізи, підрахувало, що вакцинація зменшує ризик госпіталізації з варіантом Delta у людей, які отримали дві дози, від 91% до 98%, за центральною оцінкою 96%.

  • Незважаючи на те, що вакцини забезпечують значний захист від важких захворювань та смерті, з лабораторних досліджень та реальних даних є все більше доказів того, що Delta має певну здатність обходити вакцини, щоб спричинити легшу інфекцію.

Громадське охорона здоров’я Англії заявляє, що аналіз випадків дельти в Англії передбачає захист від симптоматичного захворювання Covid-19, спричиненого дельтою, близько 79%. Це порівняно із 89% зниженням ризику розвитку симптоматичного препарату Ковід-19 з альфою.


В Ізраїлі старший службовець охорони здоров’я в кінці червня заявив, що за недавній спалах близько 200 випадків захворювання на «Дельту» приблизно половина була у дітей віком від 15 років і молодша, а друга половина — у віці від 16 років і старше, з яких понад 80 % повністю вакциновані.

Британські дані показують, що Delta ще більше вміє уникати нашої імунної відповіді після лише однієї дози вакцини, підкреслюючи важливість отримання двох пострілів, зазначають представники охорони здоров’я. Одноразова доза зменшує ризик розвитку симптоматичного препарату Ковід-19 з альфою на 49%, згідно з даними Public Health England, але лише на 35% при застосуванні Delta.


«Те, що зараз бачить Великобританія, — це збільшення охоплення вакциною насправді придушує потребу в госпіталізаціях та смертності від варіанту Delta. Але є проривні інфекції », — сказав Джуліан Танг, клінічний вірусолог, професор респіраторної медицини в Університеті Лестера.


Джейсон Дуглас та Стівен Фідлер, WSJ


Zakaz UA

Вам также может понравиться