Невтішна пробна вакцинація CureVac

cureVac vaccine

Акції німецького CureVac зменшились майже наполовину на передринкових торгах, вказуючи на значні втрати для інвесторів, коли ринок знову відкривається, після того, як фармацевтична компанія повідомила невтішні результати дослідження своєї експериментальної вакцини Covid-19.

cureVac vaccine

Під час проміжного аналізу великого клінічного випробування CureVac, що входить до списку Nasdaq, заявив, що його вакцина була ефективною на 47% проти цього захворювання, що невтішний результат може затьмарити перспективи вакцини для більш широкого використання.

  • За основним котируванням у США, акції впали на 45% у позаробочий час. Акції компанії, що котирується у Франкфурті, у четвер торгувалися на 43% нижче.

Погіршення може перешкодити вакцинаційним кампаніям у Європі, оскільки німецька компанія має контракт з Європейською комісією на поставку до 405 мільйонів доз, що є одним з найбільших контрактів блоку з однією компанією. CureVac встановив партнерські відносини з великими фармацевтичними компаніями GlaxoSmithKline та Novartis AG, щоб допомогти робити дози.


Колись CureVac вважався одним із найбільш надійних кандидатів на розробку успішної вакцини Covid-19. Він отримав підтримку від уряду Німеччини, який володіє часткою акцій компанії приблизно 16%, а бізнес зареєстрований у США в серпні минулого року. На момент закриття ринку в середу компанія оцінила ринок у 18,29 млрд доларів.


Ціна його акцій вже впала протягом останніх днів через посилення сумнівів, пов’язаних із випробуванням, та здатність компанії подати дозвіл на отримання вакцини в Європі у другому кварталі, як планувалося.

Представник уряду відмовився коментувати проміжний аналіз, але заявив, що це не вплине на план вакцинації Німеччини. На своєму веб-сайті німецьке міністерство охорони здоров’я більше не враховує CureVac у своїх прогнозах щодо доставки вакцин на решту 2021 року.

  • Вакцина CureVac використовує генну технологію передачі РНК, подібно до технології, що використовується Moderna Inc. та Pfizer Inc. разом із партнером BioNTech SE для виготовлення вакцин Covid-19.

Для порівняння, ці вакцини були ефективними щонайменше на 94% у великих клінічних випробуваннях минулого року, перш ніж нові варіанти вірусів значно поширилися. Щеплення Moderna та Pfizer склали основу масових кампаній вакцинації в США та інших країнах.


Вакцина від CureVac дещо відрізняється від щепленнь Pfizer та Moderna, і рецептура дозволяє зберігати її при більш високих температурах, ніж інші вакцини.


Вам также может понравиться